Skocz do zawartości

P-39Q/N-chyba zrobię N


Paws

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny samolocik na warsztacie (trza oczyścic magazyn ), prace będą posuwały się raczej bardzo wolno bo czasu mało a w weekendy pogoda ładna..Na początek wziąłem się za blaszki (tym razem zestaw Parta), wnętrze w zestawie jest bardzo ubogie a tym razem świetnie widoczne vulgo: blaszki bardzo wskazane. Zestaw Parta oferuje kompletny kokpit z fototrawek(łącznie z podłogą) nie trzeba używać żadnego elementu z wyprasek. Niestety spasowanie blaszek do modelu jest delikatnie mówiąc bardzo średnie i tym samym pewnie nieźle się pownerwiam dopasowując je.

Zdążyłem jak na razie umieści kilka z całego mnóstwa elementów kokpitu.

a6beba50e08e336bm.jpg

17042cdb19c6bc26m.jpg

da03ab92b5ca6ec2m.jpg

Pozdrawiam!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pakaj! Przeca sowieckie to prawie LWP.

A tak serio to jeśli już to tylko polskie barwy ale w tym konkretnie przypadku to nie mam sentymentu bo ten samolot to raczej ludzi takiej trochę "polskiej inaczej" jednostki był..

Pozdrawiam!

Ale P-47M będzie Łanowskiego. Ai P-51 "Dziubka" zrobię w przyszości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeca sowieckie to prawie LWP.

A tak serio to jeśli już to tylko polskie barwy ale w tym konkretnie przypadku to nie mam sentymentu bo ten samolot to raczej ludzi takiej trochę "polskiej inaczej" jednostki był..

 

No to nie rozumiem co to za roznica skoro pilot tej samej narodowosci tylko oznaczenia inne Zrobisz jak bedziesz chcial . Myslalem tylko, ze w koncu polukam na inne malowanko jak w gwiazdki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeca sowieckie to prawie LWP.

A tak serio to jeśli już to tylko polskie barwy ale w tym konkretnie przypadku to nie mam sentymentu bo ten samolot to raczej ludzi takiej trochę "polskiej inaczej" jednostki był..

 

No to nie rozumiem co to za roznica skoro pilot tej samej narodowosci tylko oznaczenia inne Zrobisz jak bedziesz chcial . Myslalem tylko, ze w koncu polukam na inne malowanko jak w gwiazdki

 

Kurcze podłamałeś mnie.. może pomyślę o inym wariancie-jeśli podołam z umiejętnościami..

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.primeportal.net/hangar/scott_dimmick/p-39q/

 

Pewnie i tak to już widziałeś.

Widziałem, skopiowalem fotki-do Cobry zbieram dużo materiałów, ale bardzo wielkie dzięki za pomoc.

Wybrałem się nawet do Muzeum lotnictwa - jest tak skrzydło z lukiem podwozia i go obfociłem .

Już na tym etapie mogę stwierdzić że orginalne luki podwozia jakie zafundowalo Academy są bliższe orginałowi niż fototrawka Parta, dlatego wyciąłem tylko klapy a luki zostawilem orginalne-dolożyłem tym sobie pracy ale będzie bliżej orginałowi..

Dzięki wielkie!

Jak macie jakieś fotki "zabrudzeń" i "otarć" sowieckich cobr to zapodawajcie-te w muzeach to zrobione na glanz wzystkie - bardzo mi pomożecie!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Popracowałem trochę nad kokpitem..,tu przeszlifowałem, tam pomalowałem, przetarłem metalizerkiem, kapnąłem "szybki" bezbarwnym.

Pozostał jeszcze do wklejenia drążek sterowy, fotel, pasy, dźwignia sterowania silnikiem, celownik..

b3d4ed23edaa6f6e.jpg

f98ed16f5ebd2a23.jpg

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!wydaje mi się że na miejscu gdzie ma być umieszczony drążek sterowy jest za dużoi farny i ta dźwignia z lewej strony jest nierówna (pomalowana chodzi o czubek.Nie jestem jakiś specem ale to zauważyłem!

 

 

pzdr Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, na zdjęciach też zauważyłem tego "zadziorka" (gołym okiem trudno pewne rzeczy w tej skali zauważyć) usunę dziada szybko, na "podłodze" jest jedna warstwa rzadkiej Pactry, będzie ona jeszcze "dopieszczana" i traktowana suchym pędzelkiem).

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Prace powoli idą do przodu..(zdjęcia z okresu około miesiąca, ostatnie z grudnia)

skończone wnętrze, sklejony kadłub,skrzydła,stateczniki,pomalowane śmigło wraz z kołpakiem..

Pomimo żmudnego nacinania,szlifowanie i cięcia coby blaszki do kadłuba spasować powstało kilka szpar wymagających poświęcenia dużej ilości szpachli..

45ea37b4210a4774m.jpg

Bryła samolotu-wymaga jeszcze pełnej obróbki "szlifiersko-szpachelskiej"

9cdf7f524d68c413m.jpg

Wklejone górne powierzchnie klap (sklejone z 2 elementów)

4004fc84a7630e4fm.jpg

Rzut na wnętrze-doszedł fotel (w całości z blaszki), pasy, drążek sterowy i blok sterowania silnikiem:

e51181581304a208m.jpg aaf1d3a9e026cb7fm.jpg 4b582df2353376a3m.jpg

Prace idą w tempie iście żółwim..no ale cóż czasu bardzo mało..

Doklejona całość kabinki i zamaskowana (w środku doszło radyjko na półce i podłóżna blaszka przed nim..

c4e314cf744a7fc7m.jpg

Pomalowana dolna część skrzydeł i kadłuba, zrobiony bardzo delikatny "wasch" rozrzedzonym czarno-szarym pigmentem..

1e005655c43032c1m.jpg

Doklejone i zamontowane górne i dolne powierzchnie klap.. :-D, wstępnie pomalowane

6f1a46f6426fea1dm.jpg

Zbliżenie na klapy

8e5a429f9fc9815dm.jpg

I to na razie tyle.

Pozdrawiam Was Bardzo Serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Prace ruszyły na nowo (wreszcie)

Po wkurzającym i prawie niekończącym się szpachlowaniu i szlifowaniu..pomalowałem płatowiec :-D oraz zrobiłem delikatny wasch całości.

Zdjątka świeżo po zdjęciu masek.

 

56721551000729c2m.jpg

78418d37378eb534m.jpg

eb8223ba47f54f90m.jpg

521a5c689e24005cm.jpg

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety relacja nie będzie dokończona. Model został zniszczony (dokładnie zgnieciony)-na półeczkę z modelami spadł mi powieszony nad nią snowboard (był serwisie na smarowaniu-przywozłem, spieszyłem się i coś źle zapiąłem zaczepy), tak że nie ma mowy o jakiejkolwiek próbie renowacji czy naprawy . Razem z Cobrą zniszczeniu całkowitemu uległ Tempest (mój ulubiony model , Kometa spróbuję uratować chociaż nie wiem czy przywrócę mu stan poprzedni :-( . Nic nie stało się tylko P-47 ponieważ był w innym miejscu. Kurcze jaki jestem wściekły tyle pracy i serca włożyłem w te modele.. K....a!

K...a! tyle pracy nad Cobrą i tak się z niej cieszyłem

K...A!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.