Skocz do zawartości

* MACK RW 713 + CHŁODNIA.


Wojtek Tul

Rekomendowane odpowiedzi

A to już kolejny, mój drugi model w tym roku, który udało mi się właśnie skończyć jest to Mack RW 713 Superliner + Chłodnia Aerodynamiczna.

Co tu dużo będę mówił, zapraszam do komentarzy i tyle.

Jedziemy z fotkami :

5d1f258f09ea7af8med.jpg

34d6fefc2e469f76med.jpg

ec062c5e89d86849med.jpg

8d0a397f8d9d2013med.jpg

fff2f1055297faa1med.jpg

62e4081f197e4111med.jpg

47055e4dabe4a4eamed.jpg

aceecab683744517med.jpg

68bd3a9d12af4f87med.jpg

0d02dfd3e8e08a6fmed.jpg

4a989cc4a8129be3med.jpg

2ab9a99e17fc9b9amed.jpg

fa227693899df763med.jpg

836444cbcb086bbcmed.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dziękuję moderatorom, że zrobili z tego jeden temat.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Modelik fajnie się prezentuje, lecz ten spoiler troszkę mi nie pasuje. No ale to kwestia gustu.

Wojtku, a dla czego nie prowadzisz relacji na forum, tylko od razy model wrzucasz do galerii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Więc tak:

 

-Felgi w naczepie kompletnie nie pasują

-Ten ala spojler na końcu naczepy rozbawił mnie do łez

-Dym w kominach to następna rzecz która wygladą ochydnie

-Fioletowe i zielone wstawki w silniku do żołtej kabinki nie pasują

-Kolor na kabinie wyglada w miare ładnie położony ;-)

 

To tyle z mojej strony.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jak dla mnie ciekawy miły dla oka lecz podstawka marna .Nie lepiej wykonac imitacje asfaltu? Do tego dlaczego wszystkie TIR-y sa tak makabrycznie czyste? Lekkie brudzenie dodało By mu zycia bo jak mniemam nie jest to sztuka wystawowa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego dlaczego wszystkie TIR-y

 

Proszę was oduczcie się nazwy TIR. Można powiedzieć ciężarówka, truck czy jeszcze coś innego ale nie TIR.

 

TIR---

Międzynarodowy Tranzyt Drogowy (oficjalny skrót TIR, od fr. "Transports Internationaux Routiers") – międzynarodowa konwencja celna z 14 listopada 1975 (z późniejszymi zmianami), dotycząca tranzytu towarów samochodami ciężarowymi w transporcie międzynarodowym, pozwalająca uprościć procedury na granicach i w urzędach celnych, celem większej efektywności przewozów drogowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego wszystkie TIR-y są tak makabrycznie czyste

 

Czy ty w ogole chłopie wiesz co ta jest TIR??????

 

A co do modelu to bardzo mi się podoba lecz pomysł z aerodynamiczna naczepą nie był najlepszy.

EDIT:

janex mnie wyprzedził!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie może zróbmy tak,że my będziemy mówić na samoloty czy ogółem na militarke gówno,czy coś w tym rodzaju to się może nauczą !!!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za miłe i złe komentarze.

 

P.s możecie panowie mi nie zaśmiecać tematu.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ScaniaV8, aleś teraz mądrze wymyślił... Koledzy nie mówią tego specjalnie... W polskim słownictwie się już teraz przyjęło mówienie na ciężarówkę TIR...

 

Gówno, też mi coś , pomyśl zanim coś napiszesz...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny model. Tak jak koledzy wspomnieli, felgi nie zbyt pasują.Ten spojler nie taki zły - to rzecz gustu.A czy ten Mack nie powinien mieć za kabiną jeszcze sypialni? (nie zbyt się znam na Mackach).ta podstawka tez fajna.Tylko tylne światła w naczepie - wyglądają jakby kredką namalowane . A jak zrobiłeś ten dym z rur? To jakaś wata czy co?

 

9/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie to te dymy nie pasują. Auto w pracy a czyste jakby z fabryki wyjechało. Albo czysty bez niczego albo w pracy i wtedy zabrudzony i z dymami. Co dalej. Tak jak było już pisane fele w naczepie i ten nieszczęsny spojler. Mi osobiście te detale nie przypadły do gustu. Po za tym grubość drzwi ( te otwarte skrzydło) może się nie znam ale wydaje mi się że ten element w drzwiach się nie otwiera, zwłaszcza zwracając uwagę na umieszczenie zawiasów na skrzydle. Fajnie że coś w tej naczepie jest. No i jeszcze jedna rzecz która nie przypadła mi do gustu to kangur za kabiną. Mi on się w tym miejscu nie podoba. Patrząc na czystość pracy model jest bez zarzutu, gratuluje poprawnie spożytkowanej pracy. To co wymieniłem może się nie podobać mnie ale skoro ty tak to zrobiłeś świadczy że podoba się Tobie i to jest najważniejsze. Jeszcze raz gratuluje modelu i czekamy na kolejny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jak dla mnie ciekawy miły dla oka lecz podstawka marna .Nie lepiej wykonac imitacje asfaltu? Do tego dlaczego wszystkie TIR-y sa tak makabrycznie czyste? Lekkie brudzenie dodało By mu zycia bo jak mniemam nie jest to sztuka wystawowa:)

 

Witam

 

Kolego,jak jedziesz na laski samochodem to co będziesz jechał brudnym czy wychuchaym i lśniącym autem???raczej czystym.Tak samo Ciężarówki jak jadą na zlot też są bardzo czyste.A zazwyczaj modelarze robią model, tak jakby na zlot.Bo im ładniejszy połysk i zadbane detale,tym większe szanse na pudło.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś Wojtku się nie podpisał ze to twój model poznał bym go jak nic, model długi, amerykański z prostymi orginalnymi wstawkami. Model jak zawsze czysto i schludnie zrobiony z ładnymi kolorkami. Jak się domyślam cały pojazd to twoja konwencja twórcza robiona do przyjemności a nie "dla pudła". Ale jak się spotkamy na wystawie to porozmawiamy, a nie będziemy marudzić że nic nie wygraliśmy :P

 

PS> Zastanówmy się nad sensem modelarstwa - co niektórzy zapomnieli. Panowie zabawa, zabawa, zabawa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawa, zabawą…Owszem, modelarstwo może być zabawą, relaksem, ale te słowa powinno się rozumieć w określony sposób-nie tak dosłownie.

Bo o ile modelarstwo może być przyjemną formą spędzania wolnego czasu, o tyle nie wszystkie warianty są jednakowe dla wszystkich.

 

Modelarstwo zabawą, co nie znaczy, że każdy może sobie robić, co chce i jak chce. Np. łączyć ze sobą części, pochodzące z modeli różnych typów i marek, czy malować wszystko, jak komu się widzi.

Otóż nie! Modelarstwo to nie tylko jakaś zabawowa forma rozrywki, ale także dyscyplina, w której określone są pewne zasady.

Jeśli wszystko miałoby być takie dowolne, to nie zdziwię się, jeśli któryś z tych sklejaczy zacznie łączyć ze sobą znacznie odbiegające od siebie skale lub odrębnie tematycznie modele.

Nie zniżajcie modelarstwa do poziomu zabawkarstwa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałeś wiejski spoiler na naczepie i ma być to niby naczepa aerodynamiczna, dodałeś spoiler ni z tąd ni zowąd i naczepa ma mieć współczynnik CX równy kropli wody ? Chyba nie rozumiesz pojęcia...

 

Naczepa aerodynamiczna służy do zmniejszenia zużycia paliwa zestawu - posiada szereg osłon i deflektorów i jak najmniej części wystających.

 

Przykłady:

 

aero.jpg

 

trailer2.jpg

 

truck-134.jpg

 

Co do ciągnika... nie widze sensu w takiej naczepie do przewozów długodystansowych i ciągniku w day-cabie. Gdzie ten kierowca ma odpocząć ? Druga rzecz to ten zderzak. Przecież to nie Australian więc po co mu to ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku model jak zwykle u Ciebie ładnie i czysto wykonany Jednak strasznie mnie rażą koła w naczepie i nie chodzi tu o kołpaki bo to rzecz gustu, ale to że zrobiłeś naczpę na pojedynkach zamiast na bliźniakach. No i nie widzę agregatu więc nie jest to chłodnia tylko kontener/izoterma. Owiewkę z naczepy powinieneś zdemontować bo to tylko podwyższa jej wysokość przez co w realu taki zestaw miał by dosć często kłopoty aby zmieścić się w tunelach lub przejechać pod wiaduktami. Nie wiem czy te czarne pasy na drzwiach naczepy są tylko ozdobami, ale są dość nierówno namalowane.

 

Model jak dla mnie ciekawy miły dla oka lecz podstawka marna .Nie lepiej wykonac imitacje asfaltu? Do tego dlaczego wszystkie TIR-y sa tak makabrycznie czyste? Lekkie brudzenie dodało By mu zycia bo jak mniemam nie jest to sztuka wystawowa:)

No cóż trucki nie czołgi (chociaż i one bywają wypucowane) aby były ubabrane błotem. Nie wiem czy zauważyłeś ale i pojazdy WRC koledzy robią na czysto z lśniącym lakierem, a przecież to one powinne być usyfione po uszy (dach). Poprostu w "cywilach" przyjęło się kłaść nacisk na czystą i lśniącą powłokę lakierniczą (jakość lakieru) a nie na ilość rdzy i błota.

Co do podstawki to mnie się podoba dobry pomysł z lustrem bo przynajmniej widać co jest pod ramą.

 

Edit:

Co do ciągnika... nie widze sensu w takiej naczepie do przewozów długodystansowych i ciągniku w day-cabie. Gdzie ten kierowca ma odpocząć ?

Hm, luknij na pierwszą fotkę, którą zamieściłeś.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość naczepy nie jest uzależniona od kabiny. Często zdaża sie przecież przewieźć przez 300 kilometrów dużo ładunku, a wtedy nie trzeba odpoczywać

 

 

Zresztą tutaj kierowca idzie sobie spać na fotelu w czasie jazdy. Specjalnym przyciskiem chowa spojler i naczepa wraz z ciągnikiem odlatuje do góry i kierowca może się rozłożyć w szoferce lecąc do miejsca przeznaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ciągnika... nie widze sensu w takiej naczepie do przewozów długodystansowych i ciągniku w day-cabie. Gdzie ten kierowca ma odpocząć ?

 

Oj Tornado, może to przypadek Ale mówie jak powinno być

 

... a ja ci mówię, ze taka konfiguracja to chleb powszedni. Aby o tym sie przekonać wpisz sobie w google hasło mack day-cab i zobaczysz ile tego będzie. Kilka fotek dla przykładu:

 

4738d2db9f74c4a8m.jpg86de00909687fc75m.jpgcabfb304ded1eb8bm.jpg111765e514006632m.jpg

 

84f7ba33e9939169m.jpgc98c576d2a4b0e72m.jpgf90a9f900f1059aem.jpg408fb50a54d661e0m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.