Skocz do zawartości

Rolls Royce Phantom III - entex 1:16


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedz mi Panie Andrzeju, czy sam je wykonałeś, czy już takie były w zestawie ?

Białe gumowe nakładki były w zestawie, wciska się je na sucho w zagłębienia opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy więcej żadnych emalii - kiedy ja silnik pomalowałem, a to gówno jeszcze lepi się do palców Tak czy owak wziąłem silnik delikatnie w palce i zamontowałem go w ramie, a nastepnie zacząłem uzbrajać go w osprzęt i kable. Ciekawostką jes tot, że silnik ma 12 garów i aż 24 świece zapłonowe (po 6 z każdej strony głowiy) i dwa aparaty zapłonowe.

 

3e8981ed4eef2d99.jpg

 

Oczwiscie skrzynia biegów i wydech też są na swoim miejscu, a przed zbiornikiem paliwa zamontowałem filtr paliwa (będzdzie podłączony do silnika przewodem):

 

748d8d16ebc2e3dd.jpg

f38af2f578c3a23e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Trochę mineło czasu od ostatniej aktualki, a więc pora na świerzą porcję zdjęć.

 

Pomalowana dolna część nadwozia (postanowiłem, że całe nadwozie będzie w tym kolorze):

7f858454220ed3c0.jpg

 

Tapicerka gotowa do montażu:

a31472792d12d3c3.jpg

9bc902a2c5ce96ad.jpg

 

Elementy drewniane:

16d70911df04fdc1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne, szlachetne drewno, skóra też... Od razu widać, że nie jest to auto dla mas...

 

Jednym słowem, wnętrze "w świni i patyku"

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewienko, własnej produkcji jak mniemam? A czy fotele tez czym obklejasz?

Tapicerki niczym nie oklejałem, tylko pomalowałem ją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Szczerze mówiąc straciłem zapał do tego modelu, a to ze względu na plastik, z którego odlano wypraski. Jest tak kruchy, że trzeba się z nim obchodzić jak z jajkiem. Zobaczcie sami co sie stało podczas szlifowania budy papierem wodnym, a przecież nie stosowałem żadnej nadzwyczajnej siły - wystarczyło lekkie naprężenie Części te skleiłem ze sobą, a od spodu dałem wzmocnienie z kawałka plastiku - po utwardzeniu kleju zaszpachluję to miejsce i od nowa pomaluję.

 

fbce73300c0eba8b.jpg

 

Co by sie nie działo postanowiłem dokończyć model - poszpachlowane elementy nadwozia:

 

e8c43d0997d2f648.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kastę i blachy pomalowałem już sufracerem i dałem pierwszą warstwę bazy. Niestety okazauje się, że sufracer i lakiery samochodowe gryzą się ze sobą, a wiec muszę wszystko wymoczyć w docie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu a jakie to lakier samochodowy ? Ja na S10 położyłem biały podkład Gunze i na to biała perła Debbera .

Tym razem model prysnąłem sprayem Motip'a ze starego zapasu. Podobny efekt gryzienia się miałem w bolidzie Ferrari 126 C2 gdzie na sufracer psiknąłem czerwoną z palety Zero Paints.

 

Nie ma czegoś takiego jak biała perła.

To znaczy jest, ale kładzie się ją zupełnie inaczej niż zwykły kolor i efekt perły to praktycznie bezbarwny.

 

Fliperowi zapewne chodzi o biel perłową tamiya ma nawet taką w swojej ofercie TS45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak biała perła.

To znaczy jest, ale kładzie się ją zupełnie inaczej niż zwykły kolor i efekt perły to praktycznie bezbarwny.

Aj się czepiasz , nazwałem to nadwyrost.

 

EDIT

przynajmniej dbasz o prawidłowe nazewnictwo .

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.