Skocz do zawartości

[Pacyfik] TBF/TBM Avenger Italeri 1/48


METYS

Rekomendowane odpowiedzi

No ładnie, ładnie. A co do fotki podanej przez hanadama, to fajne muzeum jedno zdjęcie a widać tam Avengera, B-17, C-47 i B-29, oraz bodajże ogon B-25 - żeby u nas tak było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To "fajne muzeum" to Duxford - a konkretnie hangar "Amerykański" - jakbyś dobrze popatrzył, to nad kadłubem B-17 widać też ogon B-24J...

 

 

A tu fotki tego samego hangaru... od przeciwnej strony...

 

Tak, to JEST B-52!

 

FL39.jpg

 

FL40.jpg

 

I B-24....

 

FL41.jpg

 

I B-29...

 

DUX05.jpg

 

 

I Blackbird... (U2 jest podwieszony pod sufitem )

 

DUX06.jpg

 

A ta stoi na zewnątrz...

 

DUX01.jpg

 

Tak wogóle, to zachęcam wpaść na tegoroczne "Flying Legends" w lipcu -

 

Tak wyglądało (tzn to tylko tyci-tyci wycinek) zeszłoroczne...

 

FL33.jpg

 

W końcu tak daleko nie jest - a "tanie linie" istnieją...

 

P.S - sorry za OT

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam przyznam, że jak tam jechałem to spodziewałem się zobaczyć super muzeum, ale rzeczywistość przeszła najśmielsze oczekiwania... Generalnie zgłupiałem, i nie wiedziałem na co się patrzeć. Byłem tam cały dzień (od 10 rano jak otwierają) a i tak nie zoabczyłem wtedy jeszcze hangaru z czołgami bo czasu brakło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrzucam Ci zdjęcie Twojego egzemplarza , widać na nim przejście barw i widać też że linia ta nie jest tak pofałdowana jak w instrukcji Italeri.

Wydaje się też że chodnik na skrzydle jest krótszy , ale nie wiem na 100%.

 

66fd09be11064900m.jpg

 

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się też że chodnik na skrzydle jest krótszy , ale nie wiem na 100%.

 

66fd09be11064900m.jpg

 

Pozdrawiam Jarek

 

Dzięki Jarku, co do chodnika też nie jestem pewien. Patrząc na to zdjęcie odnoszę wrażenie że jednak nie jest krótszy. Wydaje się jakby składał się z dwóch ( oddzielnych ) części. Bliżej krawędzi natarcia wygląda jakby był ciemniejszy niż część tylna, a może to tylko złudzenie. Nie wiem poszperam jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foty z placu boju Oj jak ja nie lubię malowania, już znacząco wolę szpachlowanie i szlifowanie. Oczywiście na wszystko zostanie nałożona jeszcze jedna warstwa farby, postaram się też rozmyć krawędzie przejść kolorów i zdecydowanie zrobić coś z oszkleniem.

beebf26d5fa30bb0med.jpg

591688719ed1117emed.jpg

d3034e3dd208e47emed.jpg

c27491d4fb3894a6med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No niestety te kolorki takie sobie :s Jasnoniebieski całkowicie bym zmienił.

Poza tym wieeeeelkie za robotę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słówko może o syfkach na podwoziu?

 

No i może jak będziesz robił galerię to byś wstawił też trochę informacji o wykorzystaniu tych samolotów, danych technicznych może... żeby było coś więcej niż fotki, jakiś taki wiesz, "kontekst historyczny"

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie Kolegów co do odcieni kolorów , powinny być troszkę bardziej stonowane , ogólnie bardzo mi się podoba ,szczególnie widok na kabinkę ,bardzo dobra robota . Będziesz go matowił czy zostanie błyszczący ? no i od spodu bym go chętnie zobaczył .

 

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory rzeczywiście wyglądają jak dla małej dziewczynki no ale już za późno na ich zmianę ( a poza tym są takie jak podaje instrukcja ). Całość zostanie oczywiście psiknięta matem i może to nieco pomoże. Zobaczymy jak będzie się prezentował na zdjęciach przy świetle naturalnym, które mam nadzieje jutro uda mi się wykonać.

Co do rysu historycznego i sposobu wykonania to czemu nie, postaram się pokusić o opis przy wstawianiu galerii na forum.

Na razie przynajmniej wiem, czego unikać i co muszę jeszcze podciągnąć przy pracach z dalszymi miniaturami. Po zakończeniu budowy Avengera zabieram się za Dauntlessa i mam nadzieje że tym razem uda mi się uniknąć błędów jakie popełniłem przy budowie obecnej maszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mu zasuniesz solidnego łosza to może się stonują trochę te kolorki.

 

Na tej fotce kolorki nie wyglądają źle:

c27491d4fb3894a6med.jpg

I nie rób fotek z lampą bo wtedy wychodza przekłamane. Jakiś spec od filtrów może by się wypowiedział - może filtrami właśnie da się stonować kolorki?

 

A jeszcze słówko o łoszu. Na moim Messerku 109 RLM bodajże 65 bardzo zszarzał właśnie po zastosowaniu tej techniki. Stracił sporo swojej niebieskości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej jak producent modelu produkuje też farby... to wtedy naciąga instrukcję do granic. Widocznie nie mieli żadnego granatu do zaproponowania i dali ten Blue Angel, który jest farbą dla zespołu akrobacyjnego US NAVY czyli z zasady niekamuflażowy tylko przyciągający wzrok. To samo można powiedzieć o tym jasnym błękicie - italerka wciska go jako uniwersalne spody niemców (jako RLM65 - sic!) rosjan , brytyjczyków i innych nacji. Dlatego polecam niepatrzenie na kolorystykę proponowaną w instrukcjach. Oczywiście nie jest to krytyka Twojego pięknego modelu (mój przy nim będzie kawałkiem złomu) tylko polityki producentów. Montuj mu to śmigło i dawaj galerię

 

PS. Co w brzuszku? bombki czy cygaro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą rdze na podwoziu zrobiłeś Washem?

 

Ta pseudo rdza choć wcale z założenia miała nią nie być to olejny Van Gogh w kolorze burnt sienna

 

Najgorzej jak producent modelu produkuje też farby... to wtedy naciąga instrukcję do granic. Widocznie nie mieli żadnego granatu do zaproponowania i dali ten Blue Angel, który jest farbą dla zespołu akrobacyjnego US NAVY czyli z zasady niekamuflażowy tylko przyciągający wzrok. To samo można powiedzieć o tym jasnym błękicie - italerka wciska go jako uniwersalne spody niemców (jako RLM65 - sic!) rosjan , brytyjczyków i innych nacji. Dlatego polecam niepatrzenie na kolorystykę proponowaną w instrukcjach. Oczywiście nie jest to krytyka Twojego pięknego modelu (mój przy nim będzie kawałkiem złomu) tylko polityki producentów. Montuj mu to śmigło i dawaj galerię Smile

 

PS. Co w brzuszku? bombki czy cygaro?

 

Teraz to wiem, granat jest całkiem całkiem i rzeczywiście przyciąga wzrok, tylko tworzy straszny dysonans z niebieskim.

Czy jest piękny śmiem wątpić, nie tego się spodziewałem ale jak zwykle w trakcie budowy puściły mi nerwy i chciałem wszystko szybko i naraz zrobić.

Nie bądź taki krytyczny, śledzę Twoją relacje z uwagą i powiem szczerze że zapowiada się piękna maszyna. W kwestii kolorystyki mogłem posłuchać Twoich rad dawanych wcześniej, "Polak mądry po szkodzie".

Zdecydowanie bombki ( pełen asortyment od A do W ), torpeda nie chciała się zmieścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

taki mały off-top, rzuciło mi się w oczy gdzieś że szukasz blaszek do dauntlessa, śą w katowicach w modelraskim za 39zł, w jednym zestawie klapy i interior, takie same jak użyłem ja przy budowie swojego dauntlessa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

516ff4f69a601912med.jpg

Widze ze popełniłeś ten sam błąd który i ja popełniłem, skleiłeś wersje TBF-1C, a malowanie jest od wersji TBF-1

Szkoda że wcześniej nie śledziłem

Pozwole sobie wkleić do Twojego postu zdjęcie mojego modeliku

DSC02018.jpg

Mam nadzieje ze sie nie obrazisz, obecnie tez sklejam Avengera i też będzie w tym samym malowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

METYS Obejrzałem sobie jeszcze raz zdjecia Twojego modelu i jeśli nie będziesz miał nic przeciwko to pozwolę sobie na wskazanie jeszcze dwóch błędów:

malowanie kokpitu: część w której siedział pilot i strzelec czyli cała góra popwinna byc w kolorze Bronze Green, natomiast reszta powinna być w kolorze Interior Green.

Błędne sa też ślady eksploatacyjne, szczególnie chodzi mi o imitację rdzy, przejrzałem fotki i nic takiego nie znalałem, no chyba że Ty dysponujesz takim zdjęciem to przepraszam.

Mam nadzieje ze moje uwagi pomoga innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.