Skocz do zawartości

Poznańczyk


rtoipmodest

Rekomendowane odpowiedzi

Zachęcony pracami przy Whippecie i wiedziony (podwójnym) patriotyzmem powracam do projektu Poznańczyk.

734d2796a486b34cmed.jpg

To ex bolszewicki Austin Putiłow zdobyty przez chłopaków z 55 pp.

 

Zestaw Modelkrak. Niestety nieco po zakupie odkryłem pewne błędy zestawu. Wzorowano się na egzemplarzu muzealnym/pomnikowym, który posiada tajemniczą skrzynkę:

d179d43eb985b665med.jpg

Nieżle się napociłem z jej usówaniem, bo materiał jest pieruńsko twardy:

8399ce4c2b91baacmed.jpg

851cf1d97847a71emed.jpg

Teraz pozostaje jeszcze kilka baboli, o których nawet nie chce mi się pisać - tak są głupie.

Mój plan to ściągnięcie wszystkich nitów (bez wież). Poprawa wszystkiego co tego potrzebuje i dorobienie nowych nitów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, wzięło Cię na maksa z maszynami z okolic Wielkiej Wojny.

Bardzo fajny projekcik się zapowiada, będę kibicować.

I pomyśleć, że dziś rano sobie oglądałem kalki Czarnego Lwa dla tej między innymi maszyny. Ja może skuszę się na puguśka

 

Aaa, puguś to peugeot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TankRed1070 od "zawsze" miałem w głowie taką scenkę: droga i pocina nią nasz czołg, w przeciwną stronę kolumna bolszewickich jeńców (raczej się snuje niż pocina) eskortowana przez zucha z Wielkopolski.

 

A że czołg jest kiepski wybrałem samochód pancerny.

Problemem jest oczywiście wielkość pojazdu. Planuję 2 oficerów i kobietę z Czerwonego Krzyża przy wozie. Stefania będzie ich częstować pysznym mleczkiem Nieopodal w rowie siedzieć maiło 2/3 Rosjan pilnowanych przez żołnierza z bagnetem na karabinie (może litościwie dałbym im wiadro z wodą). Jednak jak robiłem przymairki to pojazd jest mały i jakoś ginął w "tłoku". Co prawda ostatnio chyba wpadłem na roziąłzanie - przy drodze postawićby można spory krzyż, górujący oczywiście nad pojazdem, może trochę płotka. Ot polska osada na Białorusi. Zobaczymy.

 

Projekt fajny bo nie potrzeba do niego zestawów blaszkowo/żywicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję 2 oficerów i kobietę z Czerwonego Krzyża przy wozie. Stefania będzie ich częstować pysznym mleczkiem Nieopodal w rowie siedzieć maiło 2/3 Rosjan pilnowanych przez żołnierza z bagnetem na karabinie (może litościwie dałbym im wiadro z wodą). Jednak jak robiłem przymairki to pojazd jest mały i jakoś ginął w "tłoku". Co prawda ostatnio chyba wpadłem na roziąłzanie - przy drodze postawićby można spory krzyż, górujący oczywiście nad pojazdem, może trochę płotka. Ot polska osada na Białorusi. Zobaczymy.

 

Projekt fajny bo nie potrzeba do niego zestawów blaszkowo/żywicznych.

 

Jeeeju! Ale fajne! Piękna scenka będzie. Z krzyżem będzie niesamowicie. Daj go daj!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Powoli zaczynam. Nie oczekujcie proszę zbyt wielkiego tempa. Jestem jeszcze na etapie zbierania dokumentacji. Po poprzednich experymentach model wymagał kompieli.

Dziś porobiłem go z każdej strony by "policzyć" nity.

Przymiarka z podwoziem:

879126a592076986m.jpg

fa774dbf99f220a5m.jpg

Jak widać jest za szerokie.

A oto fotka, która jasno dowodzi kolejnej wyjebki Modelkraka - przód jest podcięty

f993ccdc38b3ac14m.jpg

BTW jeśli ktoś ma jakieś fotki tego wozu lub coś o pojeżdzie to byłbym bardzo wdzięczny.

A oto model kolegi:

http://www.smallscaleafvforum.com/forum/viewtopic.php?t=2533&highlight=opolu&sid=140993f9a82c5b11fc2bb604c648a842

Z estawu Extratecha, (niestety) bardziej poprawnego metrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w posiadaniu kartonowego modelu Poznańczyka z wyd. GPM, w skali 1/25. Model jest bardzo dobry, ma kompletne wnętrze załogi, silnik, dobrze odwzorowane podwozie. Gdybyś potrzebował czegoś konkretnego do swojego modelu, chętnie służę skanami rysunków i części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.