Skocz do zawartości

pomoc w doborze materiałow do dioramy


koksik750

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebuję pomocy od doświadczonych modelarzy wykonujących dioramy w doborze produktów potrzebnych do wykonania swojej dioramy a mianowicie wody, skał itp. Nie zajmowałem się do tej pory takimi rzeczami więc będę wdzięczny za pomocjavascript:emoticon(':piwo:')

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to podstawą jest podstawa, najlepiej jakaś mała ramka (deska). Wode można wykonać z przeżroczystego kleju lub sylikonu a kamyki to kamyki. Nie którzy używają też gipsu do zalania podstawy...

 

PS: Chyba nie ten temat:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do galerii:

viewtopic.php?t=13438

Ta woda jest wykonan genialnie i do tego z materialow latwo dostepnych.

Mozesz rowniez wykonac wode z zywicy, tylko problem jest ze strasznie smierdzi i do tego dluuugo.

Latwe i przyjemne w uzyciu produkty:

http://woodlandscenics.woodlandscenics.com/index.cfm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masy akrylowe (White Stucco (bardzo drobna), White Pumice (grube ziarna) i inne granulacje itp.) te w słoikach - wygodna sprawa, cena znośna. Łatwe w aplikacji, dobrze się malują, można je barwić pigmentami i farbami przed nałożeniem, ale kupa barwników na to idzie. Narzędzia można myć potem wodą - wodą też można je rozcieńczać. Dobre jako "osnowa" do dosypywania piasku, żwiru czy innego syfu na podłoża, choć same dają radę. Po wyschnięciu twarde, dobrze się trzymają. Lekko elastyczne więc nie pękają.

 

Woda "Still Water". Przeźroczysta, rzadka, samopoziomująca, bezzapachowa, można rozcieńczać wodą. Niestety ogromnie traci na objętości, trzeba wylewać warstwa za warstwą, bardzo silny menisk wklęsły po wyschnięciu. Ładny połysk, ładna przeźroczystość, można zabarwiać odrobinką farby. Lepiej czymś sztucznie wypełnić zbiornik i tym specyfikiem wylać parę ostatnich warstw.

 

"Water Effects" - biała masa w słoiku, po wyschnięciu przeźroczysta. Można bawić się w różne kształty. Dobrze się barwi - można uzyskać ciekawe efekty mokrego błota dosypując syfu.

 

Wszystko bezzapachowe, nietoksyczne, akrylowe (czy tam akrylowo-winylowo-poliuretanowe, w każdym razie nie daje "w czapę").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do still water - jeśli np. wykonam fale, tj. morze czyli po prostu wodę za pomocą Water Effects to wystarczy np. pędzelkiem nanieść still water dla nadania połysku? Używałeś może tego specyfiku Vallejo do robienia piany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc w fale - perfekcyjne efekty można uzyskać stosując zwykłą plastelinę, a potem odpowiednio malując.

http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=28&t=542&st=0&sk=t&sd=a&hilit=woda&start=30

Dla przykładu.

Water Effects sam w sobie też się błyszczy - nie ma potrzeby powlekania go Still Water - szczególnie że ten drugi prędzej by spłynął.

Pian nie używałem.

W tajnikach modelarstwa na naszym forum jest poradnik Okonka o falach jeszcze inną techniką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc w fale - perfekcyjne efekty można uzyskać stosując zwykłą plastelinę, a potem odpowiednio malując.

http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=28&t=542&st=0&sk=t&sd=a&hilit=woda&start=30

Dla przykładu.

Co na to moderator Grzegorz?

Tak przy okazji to sugeruję poszukać sposobów na wykonanie wody na forach traktujących o modelarstwie kolejowym/kolejkowym.

Zapytaj Google o "forum Martel" oraz o "forum Tololoko".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co na to moderator Grzegorz?
- moderatorzy z PWM sie dopytuja.

Nie moderatorzy a ja jako osoba prywatna.

Jak pewnie zauważyłeś zmodyfikowałem swój podpis i nie wklejam w każdym swoim poście linka do - wiadomo dokąd. Nie manifestuję też ostentacyjnie swojego „pochodzenia” oraz nie jestem anonimowy.

Znając jednak życie oraz podejście Grzegorza do takich zachowań oczekiwałem „ostrej” acz uczciwej gry – a tu lipa.

Kończę OT.

 

Przyznaj no się Koksik co tam dłubiesz ukradkiem – jakieś auto na OS’ie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

portalus proszę PW z Grzegorem bo serdecznie gdzieś mam Twoje zdanie albo raczej serdecznie gdzieś mam Twoje zdanie gdy czytam poradnik, nie czytam go po to żeby wyczytywać o twoich żalach i problemach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.