Jump to content
karol 111

Leopard 2 A4 "polski" 1:35 - na przywitanie.

Recommended Posts

Jak widzę niektóre współczesne modele zardzawione, ubłocone poobijane,

Tylko Polska ma pojazdy współczesne ?

Z tego co zauważyłem jesteś stałym bywalcem tego forum, dziwi mnie fakt iż nie zauważyłeś jakie najczęściej padają uwagi na temat wykonania modelu (brak washa, brak przybrudzeń, brak zardzewień itd.)

Nie analizuje się w jakiej sytuacji ten pojazd się znajduje, jaka będzie dioramka do niego, najważniejsze jest brak brudu, błota itp.

I podstawa, łapanie za słowa innych, inne kraje również posiadają współczesne pojazdy, a jeżeli szukasz fotek zabłoconych pojazdów mogę Ci parę podesłać, ale również pojazdy czyste jak z fabryki.

Łapanie za słowa to moja brzydka cecha, przepraszam Jeśli chodzi o pojazdy i ich brudzenie, czy raczej ślady eksploatacji, każdy musi robić według gustu bo można znaleźć takie i takie

peter te Abramsy, jak zauważył Kolega bodek66 są uzywane bojowo. Gdyby żołnierze dopuścili do takiego sponiewierania pojazdu( jakiegokolwiek, nie tylko czołgu) w Polsce, to dowódca by ich żywcem ze skóry obdarł, i powiesił na suchej gałęzi . Zauważ, że między warunkami pokoju a wojny jest dość spora różnica Co do błocenia, to pojazdy na poligonie potrafią ubrudzić się niemiłosiernie, ale po ćwiczeniach są czyszczone. Więc Abramsa obijaj do woli, ale polskiego Leosia zostaw w spokoju

I w tym temacie zgadzam się z Tobą, jest to kwestia gustu, ale są sytuacje w których ślady eksploatacji są wręcz niewskazane.

Pozdrawiam

No właśnie, ja udowodniłem że po poligonie czołg może być w błocie po czubki anten (bodek66 pewnie wie lepiej o tym ale nie każdy był w wojsku [np. ja :P]) . Abrams z Iraku był potrzebny do obalenia teorii o nie obijaniu pojazdów współczesnych w jakichkolwiek warunkach (takie zdania są częste na forach modelarskich)

Abrams z Iraku był potrzebny do obalenia teorii o nie obijaniu pojazdów współczesnych w jakichkolwiek warunkach (takie zdania są częste na forach modelarskich)

W którym miejscu napisałem aby wogóle nie stosować śladów eksploatacji?

A poza tym nie trzeba być w wojsku aby wiedzieć o pewnych sprawach, które dla Ciebie są chyba zbyt odległe.

pax, pax, Panowie

dla każdego coś miłego,

oto zdjęcia naszych Leo z poligonu, są nie mniej sponiewierane od tych Jankesów, które pokazał peter

leopard2a4.jpg

247_01.jpg

Leopard2-17.jpg

i szwedzki

leopard-2-pz87-093.jpg

wszystko zależy od sytuacji w jakiej chcemy pokazać model,

a to że swój model zrobiłem tak jak zrobiłem, to dlatego, że na temat brudzenia modeli mam podobne zdanie jak bodek66

pzdr.

W którym miejscu napisałem aby wogóle nie stosować śladów eksploatacji?

A poza tym nie trzeba być w wojsku aby wiedzieć o pewnych sprawach, które dla Ciebie są chyba zbyt odległe.

Jezu bodek66 nie unoś się Po prostu pokazałem przy okazji Bezpośrednio Twojej opinii dotyczyło zdjęcie Abramsa z poligonu.

Moja opinia jest taka:

Osobiście uważam, że można by go delikatnie przykurzyć i tyle.

Bardzo fajny. Bardzo ładny. Zostaw go. Nie brudz go, bo przedobrzysz. Model jest świetny i jeszcze bo zepsujesz.

Pozdrawiam>>>>>>marioba>>>>>>

Świetny model? Czym wykonywałeś brudzenie? Kurz itd.?

Według mnie bardzo fajny leo, merytorycznie się nie moge wypowiedzieć, ale przyjazny dla oka widać wkład pracy, Gratulacje, a co do podstawki to wysłałem ci juz pw

Świetny model? Czym wykonywałeś brudzenie? Kurz itd.?

Onegdaj użyłem (a było to lat temu trzy) jakiegoś ziemistego pigmentu (dokładnej nazwy/koloru nie pomnę) fixerem utrwalonego.

Model fizycznie jeszcze istnieje chociaż jeśli do tej pory nie doczekał się podstawki to, bez uruchomienia programu rewitalizacji starych modeli, już się raczej nie doczeka.

Nie mniej jednak dzięki r0bson za linka na pw, może się przydać.

Witam.Bardzo ładnie wykonany model,robi wrażenie daj go na wystawę nagroda będzie-jak myślisz?Pozdrawiam

Mi się bardzo podoba