Jump to content
Partyznat

Pytanie na temat Snowspeedera firmy Mpc

Recommended Posts

Witam:) Mam pytanie własnie sobie zakupiłem Snowspeedera firmy MPC. I teraz mam dramat jak go pomalować... Sklejał juz może ktos ten model i czy wie moze jak trzeba go pomalowac chodzi mi o numery farb itd. Z góry dziękuje za odp. Pozdrawiam

Jedyne co można zrobić to dobierać kolory na podstawie zdjęć gotowych modeli lub screenów z filmu. Nie kleiłem go nigdy ale patrząc na fotki obstawiam H127 lub H128 jako kolor bazowy bo te pojazdy mimo tego jak maluje je białe nie były. Są tu spece do SW więc ktoś może wiedzieć więcej

To fakt, analiza zdjęć może pomóc.

A nie myślałeś o tym by zastosować jakiś całkiem inny 'kamulaż'. Po prostu by stworzyć coś od podstaw. Byleby był zimowy, tak jak wskazuje na to nazwa "latadła"

A nie myślałeś o tym by zastosować jakiś całkiem inny 'kamulaż'. Po prostu by stworzyć coś od podstaw. Byleby był zimowy, tak jak wskazuje na to nazwa "latadła"

To jest jakis pomysł chyba tak zrobie innego wyjścia nie mam

Próbowałem pogooglać jakie mógł być kolor Snowspeedera ale nic z tego nie wyszło . Osobiście malowałbym go na taki kolor bazowy jak X-winga i Y-winga czyli jak dla mnie Humbrol 147. Możesz też pomalować go takim jak podaje instrukcja Fine Molds dla X- i Y-winga czyli Gunze H338.

Snowspeeder tak naprawdę był zwykłym śmigaczem tyle, że przystosowano go to warunków arktycznych panujących na Hoth. Wobec tego jeśli już masz ochotę puścić wodze fantazji to zrób wersję nie "snow" ale np "sand" czy "jungle"

Wobec tego jeśli już masz ochotę puścić wodze fantazji to zrób wersję nie "snow" ale np "sand" czy "jungle"

...oraz np w oznaczeniach innych niż proponowane i z innym wyposażeniem Wersja modernizowana, polska rosyjska , amerykańska ...możliwości jest wiele

Wobec tego jeśli już masz ochotę puścić wodze fantazji to zrób wersję nie "snow" ale np "sand" czy "jungle" Mr. Green

oraz np w oznaczeniach innych niż proponowane i z innym wyposażeniem Smile Wersja modernizowana, polska rosyjska , amerykańska ...możliwości jest wiele Smile

A ja myślę że szerzycie jakąś HEREZJĘ

Zgadzam sie

Osobiście malowałbym go na taki kolor bazowy jak X-winga i Y-winga czyli jak dla mnie Humbrol 147. Możesz też pomalować go takim jak podaje instrukcja Fine Molds dla X- i Y-winga czyli Gunze H338.

I chyba tak zrobie dzięki za odp Piotrek W.

Kto grał w Rogue Squadron ten wie, że Snowspeeder równie dobrze działał i na na cieplejszych planetach ;)

ytat:

Zgadzam sie Smile

No co wy, chłopaki, przecież jasno widać, że snołspidery latały tyż w Libii [kolorki to RLM 78/79/80, chociaż pomagała Rebelia Montgomeremu ;) ]

A tak serio- czy RLM02 przełamany kropelką bieli byłby daleki od ideału?

Ja osobiscie użyłbym jako bazowy szary humbrola 147 jak wspominał Piotrek W.

jest on bardzo jasny więc będzie prawie jak oryginał. Potem i tak dodasz zabrudzenia, odbicia i inne ślady waloryzacji.

Pomaluj tym humbrolem i będzie spoko

P