Skocz do zawartości

BWP-1, oczywiście polski


FAHR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zreanimowany nieboszczyk tj. Dragon/Italeri/Zvezda wykąpany w krecie, częściowo porozklejany i zrobiony od nowa.

Parę szczegółów poprawionych, co mam nadzieję widać;)

Niestety nie mogę wrzucić zdjęć jak wyglądał wcześniej, ale w ramach rekompensaty i o ile pogoda jutro pozwoli, postaram się dac jutro bonusowe zdjęcie improwizowanego zgrupowania pancernego LWP:)

Zapraszam do oglądania.

c5fcea2050acacf2m.jpgd804cb9bad20c363m.jpg0c6d88a2ee9298f4m.jpgfeca75e1d07fcefam.jpg

1f6b318f63ca2bd6m.jpg77d69e9442881302m.jpg62296b1cf6fdef88m.jpg57009316eee80a58m.jpg6f5e0f27309a8672m.jpgdd795f08b561e7b6m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czołgowym powitaniem.

Kurcze Fajny BWP jak zwykle w twoim wydaniu precyzyjna robota. Ani trochę nie widać że to model po reanimacji. Aż się prosi trochę go pobłocić mimo że nie bardzo przepadam za babraniem.

 

Pozdrawiam i gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wykonanie, jak dla mnie nie wymaga przybrudzeń.

 

Nie słuchaj tych szatańskich podszeptów , model jest super. Niczego już nie brudź. Mam tylko jedno malusie ale: niepotrzebny zwis gąsienicy widoczny spod błotnika. Na zdjęciach w bewupach bez błotników widać, że taśma gąsienicy jest napięta.

 

http://data.primeportal.net/apc/sunderman/bmp-1/BMP-1rearright3.jpg

 

http://data3.primeportal.net/apc/azrael_raven/bmp-1/images/bmp-1_32_of_59.jpg

 

Model cacy. A miałeś poczekać z bewupem na mnie i mieliśmy robić razem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego mnie cytujesz i piszesz o "sztańskich podszeptach", jeżeli wyraźnie napisałem, że nie wymaga przybrudzeń.

 

Padam na pysia i tarzam się w błocie. Przepraszam kolegę bardzo jeśli uraziłem. Faktycznie źle przeczytałem. Ale przecież my, modelarze jesteśmy weseli i przebaczamy sobie drobne pomyłki. Jeszcze raz przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie opinie, fajnie, że moje nudne jednokolorowe modele jeszcze się komuś podobywują:p

 

 

Model cacy. A miałeś poczekać z bewupem na mnie i mieliśmy robić razem

 

No fakt, ale wiesz jak to jest, rączki swędzą...ale nie ma tego złego, jak to mówią, jedziesz z szyłką widziałem więc może i ja się dołączę, gdyż mam ten model z blachami, tylko nie mam chęci, z drugiej strony coś się w tej materii też zmienia, Stroju pokazał mi swoją i może może;)

 

A z tymi gąsienicami to w ogóle makabra była. Jak porozklejałem model to miałem je wyrzucić i dać ogniwkowe trumpetera i przy okazji nowe koła, ale koła okazały się być za duże a gąsienice przy malowaniu metalizerem MM zaczęły pękać, nigdy coś takiego mi się nie zdarzyło. Chiński plastik nie wytrzymał i w tym momencie doszło do mnie, że to jednak dobrze, że nasi skośnoocy przyjaciele z Azji nie będą budować nam stadionów;) Koniec końców, skończyło się na tym, że musiałem przeprosić się ze starymi gąsienicami i poniekąd powielić stare błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi model też się podoba, niespecjalnie brudny, ale fajnie zrobiony. Najwyżej zmienił bym kolor tego brudu przy włazach na jakiś bardziej pyłopodobny, ale to szczegół i tylko moje prywatne zdanie.

 

Widzę, że zmieniłeś(a może korzystałeś z jakiś blach?) w modelu parę szczegółów, u mnie ten BMP też leży na warszacie. Trochę żałuję, że nie zmieniłem jeszcze paru pierdół, ale w sumie nie wszystko stracone, może poprawię to i tamto ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Brud przy włazach" to wytarty kolor bazowy w miejscach najczęściej deptanych przez załogę podczas wchodzenia/wychodzenia z wozu z przebijającą minią i srebrnym.

W modelu poprawione są peryskopy, dodane zaczepy pod belkę z tyłu, haki do mocowania liny, dorobione przewody do lamp i reflektorów, ulepszone mocowanie reflektora dowódcy, wymienione siatki nad silnikiem i wydech na autentyczne siatki i poprzeczki pod nimi (w ilości takiej samej jak w oryginale), usunięte ozdobniki z drzwi desantu i całkowicie poprawiona wieżyczka wraz z lufą i delikatnie wyrzutnią ppk Malutka, to chyba tyle:) Żadnych blaszek nie używałem, tylko własne przeróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Brud przy włazach" to wytarty kolor bazowy w miejscach najczęściej deptanych przez załogę podczas wchodzenia/wychodzenia z wozu z przebijającą minią i srebrnym.

A to chyba, że tak, ja myslałem, że to wdeptane błoto, mój błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Brud przy włazach" to wytarty kolor bazowy w miejscach najczęściej deptanych przez załogę podczas wchodzenia/wychodzenia z wozu z przebijającą minią i srebrnym.

A to chyba, że tak, ja myslałem, że to wdeptane błoto, mój błąd

 

nie wiem, może na zdjęciach tego nie widać, ale w realu to jest czerwone

 

Zgodnie z obietnicą, warunki dzisiaj dopisały:

1bc00d442826c3ddm.jpgc84914ca9ffd702fm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.