Skocz do zawartości

[galeria]PZL P-23B Karaś 1:48


Roobert

Rekomendowane odpowiedzi

win2.gif

Mój model biorący udział w projekcie wrześniowym skończony. Relacja z budowy znajduje się TUTAJ . Samo sklejanie nie jest kłopotliwe. Trzeba kilka rzeczy poprawić i poszpachlować ale to nie jest jakaś trudna rzecz.

Malowany na przemian akrylami i olejami. Kolor khaki to Polish khaki I (A67) Pactry. Dolne powierzchnie to Humbrol 128.

Wszystkie problemy, napotkane podczas budowy opisałem w warsztacie. Miał mieć podwieszone bomby ale nie dało rady ich przykleić. jako zaczepy dałem druciki ale gdy odwracałem model to pod własnym ciężarem odpadały.

Model na półce prezentuje się zacnie i nawet spory jest. Tak jak wspominałem w warsztacie, niebawem obok niego stanie P.11c.

DSC00504.jpg

DSC00505.jpg

DSC00506.jpg

DSC00507.jpg

DSC00508.jpg

DSC00509.jpg

DSC00512.jpg

DSC00513.jpg

DSC00514.jpg

DSC00515.jpg

DSC00518.jpg

DSC00519.jpg

DSC00520.jpg

DSC00521.jpg

DSC00522.jpg

DSC00523.jpg

DSC00524.jpg

DSC00527.jpg

DSC00532.jpg

DSC00533.jpg

Zapraszam do komentowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest piękne! Gratuluje Wszystko idealnie, pięknie zrobiony! Też tak chciałbym kiedyś robić modele!!! Aż brak słów!

 

A jak kalki? Były problemy? Bo podobno się nieźle rwą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, bo się porozrywała. I tak cieszę się, że udało mi się ją wyratować jakoś. Jak poskładałem do kupy to nie miałem odwagi jej czymkolwiek ruszać, żeby nie rozeszła się .

 

P.S. kurcze, tak patrzę na kalki w P.11 (w necie oczywiście) to obawiam się ich, bo wyglądają jakby ta sama firma je zrobiła . Zna może ktoś sposób jak zabezpieczyć takie słabe kalki przed nakładaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny, zwłaszcza ślady przybrudzeń na spodzie kadłuba i okopcenia. Wielki plus ode mnie za tematykę(lotnictwo polskie). Całość psuje niestety zmatowiony lewy reflektor, kalki, które gdzieniegdzie nie siadły. Samolot ma sporo odprysków farby co świadczy o jego zużyciu więc, należało by także przybrudzić troszkę bardziej płat w miejscu gdzie lotnicy wchodzą do kabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. kurcze, tak patrzę na kalki w P.11 (w necie oczywiście) to obawiam się ich, bo wyglądają jakby ta sama firma je zrobiła . Zna może ktoś sposób jak zabezpieczyć takie słabe kalki przed nakładaniem?

Sklejałem kiedyś jedenastkę i kalki tragiczne nie były. Ale jakby co, to słyszałem, że dobrze jest przed nałożeniem potraktować je lakirem bezbarwnym. Ale nie próbowałem tego, więcej nie mogę powiedzieć.

 

Model super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycisnałeś z tego modelu naprawdę wiele. Bardzo ładne wykonanie, do minusów jednak zaliczę kolorystykę, wiem że ostatnio mi się podobała, ale po wizycie w MLP w Krakowie i po obejrzeniu sobie P-11c dochodzę do wniosku, że jakby ten kolor nie został przeinaczony, to jednak pomalowałeś karasia zbyt jasnym odcieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... do minusów jednak zaliczę kolorystykę, wiem że ostatnio mi się podobała, ale po wizycie w MLP w Krakowie i po obejrzeniu sobie P-11c dochodzę do wniosku, że jakby ten kolor nie został przeinaczony, to jednak pomalowałeś karasia zbyt jasnym odcieniem.

Co do P.11 w muzeum to czytałem, że właśnie na nim dali zły kolor. Wtedy chyba jeszcze nie wiedziano za bardzo jaki powinien być. Powinien być bardziej brązowy.

Poniżej zamieszczam zdjęcie z "Model Hobby", (14)4, 2002, przedstawia ono fragment poszycia P.11. Pod niemieckim zielonym jest khaki.

DSC00542.jpg

Na zdjęciach modelu może wyszedł jaśniejszy bo rozjaśniałem trochę zdjęcia i wiadomo, że zależy jakie światło jest i ustawienie aparatu to wyjdzie inaczej. Przystawiając zdjęcie z gazety do modelu mogę powiedzieć, że kolory są bardzo zbliżone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do P.11 w muzeum to czytałem, że właśnie na nim dali zły kolor. Wtedy chyba jeszcze nie wiedziano za bardzo jaki powinien być. Powinien być bardziej brązowy

 

Tak jakbyśmy my teraz wiedzieli jaki kolorek jest dobry....

 

Na IPMSie jest fajny artykulik o malowaniu naszych maszyn we wrześniu '39, polecam.

 

O Krakowskiej P11 słyszałem dużo, jedni mówia że to kolor zły, inni (np. Widd) że wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.