Jump to content
reggy

Barwy Forum II - projekt grupowy!

Recommended Posts

barwy3ox4.png

Najpopularniejszymi kolorami w Internecie, a szczególnie na forach, są chyba odcienie niebieskiego. Forum Modelwork odbiegło nieco od tego schematu - utrzymane jest w ciepłych, piaskowo-drewnianych barwach. Może warto jakoś to ponownie podkreślić?

Dlatego też pragniemy zaproponować wam po raz drugi w historii galaktyki wzięcie udziału w:

PROJEKCIE GRUPOWYM - BARWY FORUM II!

O co chodzi? To proste! Robimy modele w barwach zbliżonych do standardowych kolorów forum MODELWORK! Na górze możecie zobaczyć wielobarwny banner projektu - zawarte w nim są wszystkie dominujące kolory jakie pojawiają się w szacie graficznej Modelwork.pl. Te, jak i wszystkie inne kolory "pomiędzy nimi" w palecie barw są kolorami naszego projektu!

Jakie modele możecie modelować w ramach projektu? DOWOLNE! Tu ważny jest kolor! Może to być Panzer IV czy Cromwell w malowaniu z Afryki, może to być Abrams czy T-55 w malowaniu z Iraku, może to być Messerschmitt BF109E czy Hawkers Hurricane w piaskowym malowaniu, może to być i Peterbilt czy Lexus z piękną i lśniącą karoserią w kolorze pustyni! Absolutna dowolność tematu i skali, liczy się kolor!

Oczywiście nie zawsze możliwe jest, żeby model był tylko w barwach forum, ale zaleca się malowania w których kolory te wyraźnie dominują!

To wszystko ma być tylko i wyłącznie ZABAWĄ. Tu nie będzie wygranych i przegranych. Zwycięzcą będzie każdy, kto zrobi model w ramach projektu! Na koniec zabawy zmontujemy galerię o jakże wdzięcznej nazwie "Sala chwały projektu Barwy Forum II", gdzie znajdzie się każdy gotowy model. Wszystko po to, aby poprzez zorganizowaną inicjatywę zmobilizować was do modelowania i pokazywania tego co robicie na forum! Szczególnie zachęcamy początkujących modelarzy, którzy może bali się lub wstydzili prowadzić swoje relacje - może chęć wzięcia udziału w czymś zorganizowanym i poczucie, że to tylko zabawa, przełamie wasze obawy? Kolory te pomimo swojej jasności są "wdzięczne" w malowaniu nawet pędzlem - więc nie lękajcie się! Może potem łatwiej będzie wam wystartować w prawdziwych konkursach?

Projekt startuje TERAZ i trwa do końca WRZEŚNIA!

Każdy może zrobić dowolną ilość modeli w ramach projektu.

Najlepiej by było, gdyby startowało się z modelem "od zera", ale ze względu na to, że najważniejsze tym razem jest malowanie, można się dołączać z rozgrzebanym ACZ NIEMALOWANYM modelem.

Relacje jak i galerie modeli projektowych zamieszczamy w specjalnym, wydzielonym subforum. Oczywiście możecie prowadzić warsztaty na innych forach. Przed tytułem wątku warsztatowego stawiajcie [bF2], a galerii [bF2-Galeria].

Pomyślcie jakże to niezwykle i interesująco będzie wyglądać, kiedy to na forum pojawi się wiele modeli w BARWACH FORUM!

Zachęcam was do wzięcia udziału w tym projekcie - nic nie stracicie, a zyskać możecie dużo satysfakcji z uczestnictwa w projekcie i ujrzenia swojego modelu z zbiorczej galerii! I jakby nie patrzeć - uczcimy w ten sposób nasze Forum!

P.S. Chociaż kolor biały występuje na banerze projektu, to nie jest to kolor szaty graficznej i modele białe nie kwalifikują się do projektu

P.S. 2 Odezwa może wydać się starszym stażem użytkownikom znajoma - ale wybaczcie ;) W razie niepewności, czy dane malowanie kwalifikuje się do projektu - pytajcie tutaj - starannie wyselekcjonowana pod względem daltonizmu Rada Starszych zdecyduje ;D

Ostatecznie nie musimy startować od zera - ważne żeby model był nie malowany. Proszę nie oszukiwać, nikt karać nie będzie - ale to nie fair .

Edited by Guest

No to ja będę miał pierwsze pytanko - do mojego projektu kolor biały jest niezbędny - będzie zajmował w sumie ok 20-30% powierzchni modelu - czy taki model będzie się klasyfikował do projektu grupowego?

p.s oczywiście pozostałe 70-80% powierzchni modelu będzie w kolorkach forum.

Rada Starszych udziela dyspensy projektowej. Powodzenia!

Hm, to teraz trochę zwątpiłem bo na moim modelu kolor nie związany z forum to grubo ponad 30%, cały brzuch Spita w malowaniu pustynnym... A wątek już założony... Chyba może zostać?

Krzysiek

Witam

Mam pytanie odnośnie kolorku. Czy takie zielone coś pomyślnie zda egzamin przed Radą Starszych "Panów"?

kwzw7tar83ssbqnkmed.jpg

(zdjęcie z zasobów forum)

Przy okazji pytanie do znawców tematu. Gdzie służył ten czołg i czy w ogóle istniało takie kamo?

Jeśli zaśmiecam wątek to zapytam w odpowiednim

Salva, oczywiście że to że brzuch samolotu jest w innym kolorze nie dyskwalifikuje go z udziału w projekcie! Wiecie, ciężko określić dokładnie co się łapie a co nie, nikt nie będzie obliczał powierzchni modelu pisząc sobie funkcję krzywizn i całkując po całych powierzchniach żeby napisać że 29,(3)% jeszcze się łapie, a 30,0000(3)% już nie :P Ale nie potrzeba nam tu prawników i paragrafów nikt pisać nie będzie. Czujecie o co chodzi? Patrzycie na model, w tym przypadku Spita w pustynnym kamo, i myślicie - tak, ten model jest w barwach forum.

93mati, ja tam zielonego nie widzę Aż przez chwilę zwątpiłem w siebie, ale photoshop tam zielonego też nie widzi Dla mnie to jest ciemnopiaskowy+brąz... Czyli świetnie pasuje!

A brązowy Karaś z niebieskim spodem? Jakby nie patrzeć, samolot będzie STAŁ, więc wszyscy zobaczą górę :P może być, mentorze? :P

Totalitaryzm autokratyczny to jest fajny ustrój, jeden post pytania, jedna odpowiedź, żadnych żmudnych ankiet i polemik Ach ach ach

Brązowy się łapie, tylko niech to będzie jasny brązowy ;)

Pięknie, jasne że może być

Ja jak widać ruszam od razu z jedną hurtową relacją, na której będę też ćwiczył swoje pierwsze prace z aerografem.

Życzcie mi powodzenia, będzie potrzebne

Ja mam kolejne pytanko - z racji tego, że zmieniła się bryka - czy dopuszczony zostanie do projektu kolorek z "palety barwy forum", tyle że w metalicu, tzn czy może być to kolor metaliczny ?

To ja się podepnę z pytaniem - galerie umieszczamy w działach odpowiednich 'kategorii'? Czyli samoloty w "Samolotach, śmigłowcach" itd. ?

Galeria póki co wrzucajcie w dziale projektu, z dopiskiem [Galeria].

Metalic jak najbardziej pasuje Messer

Żagle w moim projekcie będą w kolorze żółto-piaskowym z delikatną złotą pajęczyną. Przejdzie?

Jasne

No i po barwach forum 2 Mam nadzieję że i tym razem będzie ankieta ze słowem komentarza do modelu jak to reggy zrobił rok temu ;)

będzie ankieta ze słowem komentarza do modelu

Już widzę komentarz pod moim...

"Tutaj widzicie kompletnie spartaczony model"

A tak BTW

To peter dał galerię już w październiku

Jak Twój ma być opisany jako spartaczony to ciekawe co będzie w opisie mojego modelu...chyba tylko "Fajnie żarło ale zdechło" 93mati przesadzasz

Miało trwać do pierwszego października ;)

i tym razem będzie ankieta ze słowem komentarza do modelu jak to reggy zrobił rok temu ;)

Właśnie, 5 października a tu ni huhu podsumowania reggy do roboty! Za co my Ci naszym czasem płacimy?

pzdr.

Reggy przez 2 tygodnie nie miał internetu i był bardzo zajęty. Postaram się do końca tygodnia.