Skocz do zawartości

[Wrzesień'39] 7 TP


Zbyszek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja osobiście nie używam blach ( chyba ze są w zestawie).

Drobna relacja niestety bez fotek, czołg jest sklejony w 70 % muszę wykona Jeszce podwozie, trochę szpachli i malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie drogie jak widzę są te zestawy blach do dwuwieżowej 7TP (Aber 35001) Na stronach Jadaru, czy Moje Hobby widzę ten zestaw za ponad 50 zł ! ...a jakiś miesiąc temu, kupiłem go za jedyne 24,50 zł Normalnie, w sklepie, legalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie używam blach ( chyba ze są w zestawie).

Też tak myślałem, mocno się MYLIŁEM Popatrz na nasze siódemki wykonane prosto z pudła i na te z blaszkami, niebo a ziemia. Różnica kolosalna.

Co do cen blaszek, to fakt, nie jest to tanie, powinno być tańsze o jakieś 20-30 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele mogę Ci pomóc przy doborze farb Humbrola, sam nimi nie maluję, paleta barw jest mi całkowicie obca. Pewnie będziesz malował pędzlem więc uważaj żeby nie zapaćkać detali. Stale pamiętam moje pierwsze modele malowane Humbrolami - ciężka to była zbrodnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w mieście mam tylko dostęp do humbrola i w małej ilości do model mastera, z tego drugiego myślałem o zastosowaniu barf stosowanych w niemieckim trójbarwnym kamuflażu ale nie jestem pewny, jak narazie model jest pomalowany na piaskowy kolor. Jeżeli masz numery pactry w ostateczności zakupie je przez internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i model skończony, kilka minut temu nałożyłem washa i schnie wyszło tak sobie, niestety brak aparatu (tymczasowo) uniemożliwia zrobienie zdjęć a tu już drugi model czeka na zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszku trochę żałuję, że przypada mi to pisać, ale spodziewałem się po Twojej pracy czegoś więcej. Czołg wygląda bardzo przeciętnie, szczere malowanie pędzlem zamuliło wiele szczegółów, nie zadałeś sobie trudu dopracowania włazów czy wielu detali.

 

Zastosuję metodę przymusu bezpośredniego, mam nadzieję, że zrozumiesz i nie będziesz miał mi za złe:

fa0f4603cdb4a931med.jpg

Rury na których mocowane są żółwie powinny być wydrążone. Nie ma wszystkich trójkątów na błotnikach - tam gdzie narzędzia. Bandaże na kołach nośnych malowano na kolor kamuflażu (raczej).

8c8ae24347a10b9fmed.jpg

Co to za kłak obleśny z przodu pod farbą ? Narzędzia nie mają mocowań do błotnika, a łopata wygląda jak szypa do śniegu. Zawiasy przy włazie kierowcy zapaćkane farbą, wykusz na wieży jakoś dziwnie nie równo pomalowany.

 

Mam wrażenie, że użyłeś do tego modelu farb bardzo podobnych lub tych samych jakich używałeś w swoim Stugu

viewtopic.php?t=15247

Kolory są złe niestety, plamy mocno się odcinają, malowanie powinno być raczej w pasy, a nie w plamy.

 

Sklejaj wolniej i dokładniej, podglądaj innych, ćwicz techniki na jakiś modelu-wraku. W moim odczuciu 7tka jest do kreta, malowanie od nowa, a przedtem walka z detalami.

Trzymam kciuku Zbyszku !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model malowanymi innymi odcieniami niż w stugu później wrzucę numery farb, co do kłaka historia jest taka : kamuflaż malowałem przy pomocy masy blu tack i po odklejeniu został taki paproch. Na model nałożyłem washa czego widać skutki, oczywiście co dam rade to pójdzie do poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.