Jump to content

Rycerz niemiecki XV wiek 1/16

Recommended Posts

Witam, chciałem zaprezentować figurkę MiniArt 16002, malowana aerografem - farby pactra + metalizery mr. hobby. Co do zestawu jest dość dobrze spasowany i nie wymaga zbyt wiele szpachlowania , jedynym mankamentem są kalki - strasznie sztywne i łamliwe, nie pomagają nawet płyny do kalkomanii. Co do wykonania ocenę pozostawiam forumowiczom, choć na wstępie mówię, że na zdjęciach oczy wyszły jakby koleś zobaczył przed sobą hordę Saracenów , w realu to tak nie wygląda.

DSC00709.jpg

DSC00708.jpg

DSC00705.jpg

DSC00704.jpg

DSC00703.jpg

DSC00702.jpg

DSC00701.jpg

DSC00700.jpg

DSC00699.jpg

DSC00698.jpg

DSC00697.jpg

DSC00707.jpg

DSC00706.jpg

Gratuluję samozaparcia, gdyż figurki z MiniArtu wymagają sporo nakładu pracy od strony modelarza. Co do malowania ogólnie jest dobrze, choć można się do paru rzeczy przyczepić. Na pewno są to oczy, są one za duże i w realu nie wyglądają lepiej(tak myślę). Natomiast zauważyłem, że twarz jest dość wyrazista, Mogłeś ją bardziej przy cieniować.

Pozdrawiam.

Co do zestawu jest dość dobrze spasowany i nie wymaga zbyt wiele szpachlowania

O kurde, mam takiego samego rycerza, tyle że francuskiego (różnią się detalami) i teraz zawiera więcej szpachli niż plastiku .

Malowanie fajne, ale mogłeś bardziej wycieniować spodnie. Co do twarzy to tak jak przedmówca.

• 1 month later...
twarz jest dość wyrazista, Mogłeś ją bardziej przy cieniować

Wybaczcie samolociarzowi, który zapewne nie zna obowiązujących trendów, ale mi taka twarz właśnie się podoba. Zwykle kiedy oglądam figurki mam nieodparte wrażenie, że autor chciał odzwierciedlić zaawansowaną grzybicę skóry. Taka ciut jaśniejsza buźka jest według mnie bardziej naturalna. Jeśli się mylę to poproszę o naprostowanie.

mi się figurka podoba, prawda- oczy zbyt wielkie, a za to kolczuga mało wyrazista- zrób ostrego washa czarnego albo pomaluj na czarno i daj żelazny dry brush a tak to świetna