Skocz do zawartości

SZUKAMY informacji, zdjęć i planów statków i okrętów


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 309
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Witam serdecznie!

Niedługo mam zamiar skleic ten model z firmy S-MARS. Niestety nie ma tam prawie wogóle nic o malowaniu (może i jest ale nie znam się na chińskich literach). A i to będzie już mój 4 model i chciał bym go zrobic jak najbardziej zgodnego z oryginałem. Dlatego bardzo proszę Was o pomoc w zebraniu dokumentacji. Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solbus - określenie przedziału czasowego pomiędzy 42 a 91 jest zasadniczo mało precyzyjne

Widze że model jest zrobiony na stan z końca służby (przynajmniej tyle wywniąskowałem z obrazka na pudle) tak więc musisz szukać dokumantacji z lat 80-tych. New Jersey to pancernik klasy Iowa więc przyda Ci się też dokumentacja np. USS Missouri - z mojego doświadczenia wiem że te okręty różniły się tylko drobniutkimi szczegułami (zwłaszcza po modernizacji).

Jeśli chodzio o Missouri to tak się składa że sklejam ten modelik od podstaw i posiadam sporo planów (w większości z okresu ok 44 roku ale coś przydatnego dla Ciebie myślę że znajde).

Pamiętaj też że to model w skali 1:600 a w przypadku okrętów to jest mikromodelarstwo i tutaj nie ma kompromisów jednak życzę Ci powodzenia

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PKD4GA dzięki za fajny link, trochę fotek tam jest. Piter był bym wdzięczny jak byś mi podesłał to co masz do Missouri na PW. A mój New Jersey to nie taki mikromodel (45 cm. żywej wagi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Pilnie potrzebuję danych na temat tyh okrętów a dokładnie czym te dwie klasy się różnią? Na necie nie mogłem znaleźć żadnych planów , zwłaszcza klasy BALAO. Marzy mi się model USS Stingray (z filmu DOWN PERISCOPE) i nie wiem czy da się przerobić model Revella okrętu klasy GATO na klasę BALAO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Interesuję się głównie lotnictwem i w tym kierynku zmierza moje modelarstwo, jednakże długi weekend spędziłem nad Bałtykiem odwiedzając między innymi Gdynię i ORP Błyskawicę. Zostałem obdarowny przez drugą połowę pamiątką modelem Mirage Hobby ORP Mazur. To mój pierwszy model okrętu jaki posiadłem, niestety nie znalazłaem do niego żadnej dokumentacji, a w instrukcji jest tylko rycina autorstwa M.Miarki. Jeśli któryś z Was, modelarzy okretowych dysponuje planami tej jednostki z okresu 1931-1935 byłbym bardzo wdzięczny za ewentualny kontakt.

Dziękuje i pozdrawiam.

Damian Biwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj mi kilka dni, chyba coś takiego posiadam, ale nie pamiętam gdzie. Kiedyś zacząłem sklejać ten okręt, ale miała miejsce katastrofa i nie dokończyłem go (i nie wiem czy dokończę, zapomniałem gdzie go odłożyłem, razem z blaszkami).

Swoją drogą trochę szpachli będziesz potrzebował, z tego co pamiętam, jak sklejałem kadłub i pokład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co się przed chwilą doczytałem to o.p klasy Balao były rozwinięciem klasy Gato i różniły się nieznacznie wewnętrznie, największą różnicą było zastosowanie wytrzymalszej stali na kadłub przez co okręty te mogły osiągać większą głębokość, zerknąłem też na dane techniczne obu klas, wymiarami się nie różnią, w necie jest całkiem sporo zdjęć i informacji - wystarczy wpisać "Balao class", wyniki są o tyle miłe, że zachowały się okręty jako pomniki i zdjęć nie brakuje, co do planów jeszcze poszperam

 

Jędrek

EDIT: Stingray SS-186 to klasa Salmon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś plan Mazura i mi się kojarzy, gdzieś go miałem w papierach, obawiam się tylko, że to może być w tych kóre są kilkaset km ode mnie, poszperam... może gulus prędzej coś wynajdzie;

stawiam na Modelarza albo Model Hobby

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że SS-186 STINGRAY to klasa SALMON z tym że filmowy okręt USS STINGRAY to nic innego jak USS PAMPANITO (obecnie pomnik) czyli okręt klasy BALAO Dobrze że nie musze drastycznie ingerować w model. W takim razie przygotowuję kasę na zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz to dopiero się namieszało

jak interesują Cię fotki USS Pampanito (drugowojenne) to jutro wieczorkiem poszperam w płytkach, mam gdzieś zgrane zdjęcia archiwum marynarki amerykańskiej, jest parę zdjęć USS Stingray (sprawdziłem przed poprzednim postem) ale z tego co zrozumiałem te Ciebie nie interesują

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba na chęciach się skończy, przejrzałem zdjęcia o których pisałem i o ile Stingray na kilku się pojawił tak Pampanito ani jednego

zerknąłem więc do Squadrona US Subs ale tam tylko pośród różnych klas Gato jest opisany (nic ciekawego), Warship Profile również tylko o Gato jeśli coś mi się trafi to się odezwię

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. Poszukuję zdjęcia z rysunkiem Orła i numerem z naszego OP "Orzeł" III. Dorwałem model OP klasy KILO Trumpetera i chcę zbudować naszego "Orła" doa kolegi... Pomocy..... Pozdrawiam - tango...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.