Skocz do zawartości

Vickers E 1:35


radett

Rekomendowane odpowiedzi

Dęziki za ocene leśanskej kolekcji , starają sie orestaurować co najwięcej

pojazdów. Co dotyczy sposobu prezentacje tego sprzętu, teź sie mi niepodoba. Bylem po raz pierwszy v Leśanech v roku 1997 , zupelnie inny

sposób prezentacji, bylo moźliwe pooglądać pojazdy i zrobić zdjęcia .

Muzeum to byle koszary nie są tak olegle od Pragi i jest tam więcej miesta

niź gdzie indziej.

Modeli czechoslowackiego sprzętu mózéś kupić tylko na imprezach modelarskich takich jak Modellbrno. W sklepach to tylko zwykly sortiment

Tamiya itd.

Widzalę tych źolwików , wyglądają bardzo ladnie , teź będę musial w przyślości zrobić coś takiego.

Patrz na przednią częśc swego Vickersa usuń wlew paliwa

b9acfa028d9717f6.jpg

zbiórnik w tym miescu mialy tylko 7TP , Vickers mial zbiornik w tylnej ciesći kadluba.

Jeśli chceś jakiś model czechoslowackiego sprzętu patrź na www.forteg.cz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

faktycznie, już usunąłem - dzięki za kolejną podpowiedź

Masz widze sporą wiedzę dot. Vickersa no i nieźle piszesz po naszemu

Co sądzisz (i pozostali) o mocowaniu tłumika? "fabryczne" jest w 100% do kitu ,to co podpowiada ABER też jakoś nie trafia do mnie bo na zdjęciach wygląda jak by był on przytrzymywany przez 3 obejmy skręcane na śruby. Pytanie tylko: jak wyglądało to co jest pod tymi obejmami no i co to jest to zagadkowe "coś" na środku szerokości pojzadu bezpośrednio pod tłumikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zgłebiałem sposobu mocowania tłumika w C7P

 

Dokopałem się na odkrywcy za to do czegoś takiego:

58f830244107a01bm.jpeg

Wyjasnia to co to jest owe "cóś" po środku (przedłużenie wału korbowego do ew. rozruchu ręcznego) ale nijak nie wyjasnia jak tłumik przyczepiony był do kadłuba. Potwierdza że obejmy (paski blachy) były skręcane (po jakiego diabła - skoro są "w powietrzu"?)

 

Fotka Jędrasa wyjasnia ponadto że należy ściąć ten cokolik skąd wychodzi rura wydechowa z kadłuba. Jest to jeszcze jeden powód aby poniższe rozwiązanie lansowane przez ABER-a wyrzucić do kosza.

 

cd0d2bcd8313bcf6m.jpg

 

 

osobiście myślałem że tłumik przytwierdzony był do kadłuba mniej więcej w taki sposób:

d7583dacec917348m.jpg

ale pierwszy przekrój raczej to wyklucza :(

czyli nadal nie wiadomo jak wygladać powinien element spajający tłumik z kadłubem....................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wspólnym wysiłkiem można do czegoś dojść

To rozwiązanie co pokazał Janusz F wydaje sie być chyba własnie tym o które chodzi. Swoją drogą do głowy mi nie przyszło aby sprawdzić własnie to rozwiązanie w finńskich.

A przy okazji..... zapomniałem spytać

Czy ktoś ma jakąś wiedzę co to za płachta wisi po prawej stronie z tyłu, obok tłumika na zdjęciu zamieszczonym przez Jędrasa???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm i znów mam dylemat. Kupiłem ostatnio monografię TKS/TK-3 wypuszczoną przez Ledwocha i jest to książka zasługująca na miano porażki. Gross zdjęc z NAC lub bardzo już oklepanych fotek powszechnych w Internecie. Nowości w zasadzie brak, tak jak pisał Jarekk, same opisy walk oddziałów, zero informacji o budowie, produkcji itp. Ewidentnie Ledwoch do spółki z wyd. militaria chcą zarobić przy okazji rocznicy wojny, wypuszczając kolejne "mongrafie".

JanuszF- masz tą monografię Vicka ? Chętnie bym usłyszał zdanie osoby, która miała to "dzieło" już w ręku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem publikację Polska 1939 wypuszczoną przez Jacka Solarźa i jest to książka zasługująca na miano porażki. Gross zdjęc bardzo już oklepanych fotek powszechnych w Internecie. Nowości w zasadzie brak, same opisy powstania i rozbudowy wojsk pancernych Niemiec,ZSRS i Polski. Zero nowych informacji wszystko juź kiedyś czytalem. Ewidentnie wyd. militaria chce zarobić przy okazji rocznicy wojny, wypuszczając kolejne "mongrafie". Z mego poglądu wyrzucone pieniąze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jej nie mam. Sam chętnie poznałbym opinię osoby która już książkę miała w ręku. Na stronie Jadaru można kilka zeskanowanych stron obejrzeć. Myślę, że większość materiałów będzie się z pokrywała z tymi opublikowanymi w Poligonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efekt prac ostatniegop weekendu

Teraz tylko muszę wziąć wiaderko szpachli

 

3e025aa97862e07bm.jpg

Pokrywa włazu trszke mi sie przekrzywiła ale to do poporawki.

Figurka trche mi wyszła taka ciosana ale to mój pierwszy samopdzielny odlew

 

f6641506c7786da2m.jpg

 

e87fb8caedf7b0e0m.jpg

skrzynki zastosowałem fabryczne, chociaż według zdjęć powinny być niejednakowej wielkości i mieć inne zawiasy

 

655434f52274e24dm.jpg

kratki zrobione od podstaw

 

 

Ponieważ termin mnie troszkę goni postanowiłem ograniczyć stopień ingerencji w materię modelu. Czeka mnie jeszcze budowa dioramy.....

Tak więc że ten model to prototyp (takie rozpoznanie bojem.. ). Następny będzie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze poprawileś blądy tego zestawu. Twój Vickers wygląda bardzo lepszy od mego zbudowanego 14 lat temu. W tym czase niemialem

dziszajsze wiadomosci na ten temat i zrobilem go po prostu z pudelka.

1a86922b19e0d20b.jpg

 

Patrz na zawias tylnego kola napinającego, myślę , źe przyklejileś go

odwrotnie. Patrz instrukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milan ładnie zrobiłeś tego vicka zważywszy że sam model "in box" jest bardzo prostacko wykonany porzez fabrykę.

Zawias nie jest wklejopny

poprostu tak sobie go rzymierzałem i zapomniałem o nim robiąc fotkę.

Mam nadzieję że mój będzie równie fajnie się prezentował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że tu był kątownik ? W 7TP nie było go na 100%.

3e025aa97862e07b.jpg

Kłódeczka na skrzynce z tyłu jest bardzo w klimacie, mały detal a dodaje stylu całości. Trochę nie podobają mi się tyle uchwyty z druty, wysokie jakieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jestem pewien.

Robiłem go troche z pamięci a jak już był wykonany odnalazłem właściwą fotkę i okazało się że boczny kątownik powinien być w jednej linii z tym górnym....... No cóż jak już wspomniałem wczesniej ten model traktuję jako poligon doświadczalny nad budową właściwego vicka który zastąpi tego na tworzonej dioramce.

 

na poparcie tego link:

http://www.odkrywca-online.pl/vickers-e,132388.html#132388

 

fotka zamieszczona przez Bodziu000000 w dniu 2007-12-11 12:01:00

 

Co do uchwytów to faktycznie troszkę za wysokie. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ Jendrass czepiaj się

Im więcej uwag tym lepiej. Wspólnym wysiłkiem tutaj ustalimy co i jak ma wyglądać, dzieki temu łatwiej będzie następnym budowniczym tego medelu (no i mi oczywiście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.