Skocz do zawartości

[SF-LWL]PZL W-66 "Wilkołak"-Kotobukyia-1:72


artoor_k

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

 

Trochę zmęczyłem się Bolo dłubanym od podstaw więc robiąc galerię Bolka postanowiłem tym razem złożyć coś z pudła. Wybór padł na śmigłowiec AH Hellhound z anime "Patlabor 2" w skali 1:72 firmy Kotobukyia.

Inbox jest tutaj KLIK

Jak na razie przebrnąłem przez montaż nie wymagających malowania elementów. Póki co pod względem pasowności jest bardzo dobrze. Trochę podziałałem papierem ściernym ale niewiele i trochę do oszlifowania jeszcze jest.Oto co zdążyłem pokleić:

 

P6160022.jpg

 

P6160024.jpg

 

P6160025.jpg

 

P6160026.jpg

 

P6160027.jpg

 

Podstawki nie będzie jako że jest takowa w zestawie. Prosta ale ruchoma i umożliwia ustawienie modelu w dowolnej pozie w locie. Pokombinuję tylko z malowaniem. Będzie w polskim szarym malowaniu lo-vis

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolejny...trza czasem odskoczyć od obrony magisterki W każdym razie nic nowego oprócz sklejenia kadłuba ale nic specjalnego do pokazania. Za to pytanko do specjalistów od śmigłowców (jeśli tacy oglądają tę relację). Czy w Polsce latały Mi-24 w szarym kamo (albo szaro szarym)? a jak nie mi-24 to może inne śmigłowce w takiej tonacji? Z chęcią zrobiłbym mojego Hellhounda (wtedy nazwę też by się spolszczyło ) w polskim malowanku lo-vis ale wolałbym mieć fotkę takiego kamo niż wymyślać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Znikome zainteresowanie ale cóż...karawana idzie dalej...

Połączyłem na sucho kadłub z silnikami.Tak samo działko i głowica wirnika jest niesklejona. Tak właściwie klejenie jest zbędne bo wszystko jest ciasno spasowane.

P6180023.jpg

P6180022.jpg

 

Teraz przerwa do soboty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znikome zainteresowanie ale cóż...karawana idzie dalej...

No nie przesadzaj. Trochę mnie nie było ale będę z dużym zainteresowaniem śledził postępy w pracy. Mam nadzieję, że wyjdzie równie dobrze jak ten z Macrossa.

się pojawi prezent w lipcu

Widzę, że korzystamy z usług tego samego sklepu . U mnie też się powinno pojawić w lipcu takie cuś:

http://www.hlj.com/product/FNMSW-10

No ale nie offtopuje już i czekam na dalsze postępy w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ehhh...jeśli może się stać coś złego to stanie się napewno...

Im człowiek bardziej wykształcony, tym z większym smutkiem i pesymizmem spogląda w przyszłość, tak , panie " em gie er " ?

Najpierw klej tego, martwił się będziesz później, artoorze.. No i gratulki z powodu przybycia 3 literek przed nazwiskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Model gotowy do malowania ale zanim je zacznę to mam pytanie do kolegów lotników (jeśli to czytają): jakich nr farb humbrola użyć do zielono-piaskowego lub (jeśli poprzedni nie występował w Polsce) zielono szarego kamo a la Mi-24? Kolorek na spód mam ale reszty nie mogę znaleźć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Lordzie ten ostatni najlepszy i taki będzie mój Hellhound...muszę tylko jakoś nazwę wymyślić Kombinuje nad jakaś złą i mroczną np Azazel , Belial , Leviatan, Astaroth...jakieś propozycje a może coś innego?

Jak na razie model jest gotowy do malowania i prezentuje się tak:

niemal1.jpg

niemal2.jpg

niemal.jpg

 

A tu konfiguracja do magazynowania

niemal3.jpg

 

Szczęśliwie znalazłem szachownice i mogę kontynuować. Jutro kończę pracę w LEGO (mam dość tego bajzlu...) i będę miał więcej czasu to i podgonię coś z zaległymi projektami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował z nazw angielskich SHIRKER, czyli bumelant Albo poleć po calaku w metal : DESECRATOR, IMPALER, UNDERTAKER, HELLHAMMER, TERRORIZER, DETHRONER....UFF, można tak godzinami. Aha, jest jeszcze b. ładne łacińskie słowo CARNIFEX - "KAT, OPRAWCA, DRĘCZYCIEL, GNĘBICIEL, ŁOTR " W sam raz, moim skromnym zdaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niezły pomysł JACER ale troszkę dziwnie będzie brzmiało "Piaskowo-brązowo-niebieski Grom" ale koncepcja fajna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jakoś idzie do przodu. Oba kolorki położone, tylko sidol by zabezpieczyć farbę i nie zerwać jej razem z taśmą oraz pomalować spód na błękitno. Decyzja na nazwę zapadła: PZL W-66 "Wilkołak". Tak teraz wygląda:

80.jpg

801.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy nazwa Wilkołak pasuje do naszych maszyn. Jednak poszperałem po mitologii słowiańskiej i ku swemu zdziwieniu, okazało się, że jest to jak najbardziej słowiański potwór.

Zawsze myślałem, że wilkołaki wywodzą się albo z terenów na północ, albo na zachód od nas.

 

Swoją drogą bardziej podobają mi się takie nazwy jak kikimora, czy też zajęty już Żmij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy nazwa Wilkołak pasuje do naszych maszyn. Jednak poszperałem po mitologii słowiańskiej i ku swemu zdziwieniu, okazało się, że jest to jak najbardziej słowiański potwór.

Zawsze myślałem, że wilkołaki wywodzą się albo z terenów na północ, albo na zachód od nas.

 

Swoją drogą bardziej podobają mi się takie nazwy jak kikimora, czy też zajęty już Żmij

 

Nie wiedziałem że słowiański. Ten "Wilkołak" to naszedł mnie, że tak powiem, podczas nasiadówki w piwnicy ponieważ tam musiałem się wynieść z malowaniem...w sumie to dobrze bo chłodniej niż na drugim piętrze. A tak w ogóle...co to jest "Kikimora"? nie znam takiego słowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.