Jump to content

Recommended Posts

• Replies 4.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Uzbrojenie rakietowe kierowane pozwala na stosowanie czterech typów pocisków rakietowych : R-3R /produkt 320/, R-3S /produkt 310A7/, R-13M /produkt 380/ i R-55 /produkt 67/. Jednocześnie na samolocie

Monsun to wyrób nasz, na nasze potrzeby. Niech mnie ktoś poprawi, ale jeśli dobrze kojarzę z założenia miał podnieść możliwości naszych PF i PFM więc te pierwsze też mogły go przenosić. Czy PF był św

Kopiujesz zawartość tekstu z worda (np ctrl+C) i wklejasz w polu tekstowym na forum (np ctrl+V). Mi tak wchodzi.

Posted Images

Przecież w Bisie eduarda są R-60, z wyrzutniami. I wyglądają całkiem porządnie.

Co tam kto lubi i co komu odpowiada:)

sęk w tym ,że ja posiadam zakupionego po cenie złomu mig-21 z OEZ.Chyba zestaw wiadomo jaki jest...zakupiłem sobie na allegro kiedyś ramki z uzbrojeniem Edka ale do podwójnej belki APU-60-II była tylko górna pozioma częśc i obydwie w tej samej stronie.Resztę ktoś wykorzystał. Brakowało tez samych R-60 a tu Edek mi podrzuca teraz gotowiznę.

PS

w Martoli po 34 zł.

Co do do 23-go to skoro pojawił się Trumpek to też liczę na dodatki...najbardziej na APU-23 i R-23 bo brakuje ich w Italerce. Chyba ,że GEM zacznie odlewać swoje kopie bo w jego MIGu wyglądają świetnie.

Witam.

http://allegro.pl/zegarek-z-samolotu-mig-21-i2760943316.html

Teraz takie pytanie, bo nie jestem specem od Mig-21 gdzie to się znajduję?

Nie jestem pewien na 100% ale czy to nie jest urządzenie związane z rejestracją foto wyników strzelania czy też przechwycenia celu ? Na tej skali oprócz czasu jest też chyba kurs ? Gdzies widziałem na tasmie foto z przechwycenia oprócz uchwyconego celu , własnie w rogu była uchwycona fotka tarczy takiego czasomierza.

Nie jestem pewien na 100% ale czy to nie jest urządzenie związane z rejestracją foto wyników strzelania czy też przechwycenia celu ? Na tej skali oprócz czasu jest też chyba kurs ? Gdzies widziałem na tasmie foto z przechwycenia oprócz uchwyconego celu , własnie w rogu była uchwycona fotka tarczy takiego czasomierza.

Chyba Ci się pomyliło z zegarkiem do fotokarabinu S-13 na Iskrach czy Limach. W fotokarabinach typu SSz 45 ani PAU nie było zegarka.

Wszystko możliwe , widziałem tylko fragment fotki przedstawiający kliszę foto z przechwycenia [ walki ] gdzie w rogu był ukazany omawiany czasomierz .Zastanawiam sie tylko czy taki [ podobny ? ] był zegarek w S-13 stosowanych na 21 ? Instrukcja pod ręką a ja się zastanawiam . Chyba było coś podobnego , tak przynajmniej wynika ze schematów i opisu. A może tylko na TS-ie ?

document6.th.jpg

document8.th.jpg

Wiecie co -nie wiem co o tym sądzić. Świat chyba zwariował - rozumiem ze dla Miłośnika 21 kazda pozycja jest cenna , ale cena jest chyba troche za duża .Tym bardziej że proponowana "Instr .Eksploatacji i obsługi " [ czyli praktycznie -budowa płatowca + obsługi itp ] liczy tylko nieco ponad 300 stron , a taka np. sama budowa płatowca 21UM-US liczy ok. 300 stron , plus do tego "Róznice w budowie 21US-UM " kolejne 90, a gdzie jeszcze " Eksploatacja ...." ? Troszkę ktoś przesadził cenowo , a tak informacyjnie dla porównania orginalne 2 rosyjskie instrukcje "Opis techniczny i Eksploatacja 21UM" liczą razem prawie 850 stron , więc to też świadczy o zawartości wydawnictw. No, ale może ktoś z kasą kupi .

6869s.th.jpg

dsc02734ux.th.jpg

Wiadomość dla Piotra Pilota

Dzięki za poszukiwania w Dęblinie .Poczekamy , mam obiecane materiały od Gościa który pracował przy renowacji 21F-13 w Niemczech .Odziedziczył mnóstwo dokumentacji po jednym z Pracowników Muzeum , troche to potrwa zanim to wszystko przejrzy , ale obiecał że jak tylko coś znajdzie wyśle mailem .Zobaczymy.

Nie ma za co. Starałem się ile mogłem. Szkoda tylko ,że zostały one zniszczone z jakieś 2 lata temu. Więc gdyby człowiek wcześniej trochę się tym zainteresował to może by jeszcze coś na ten temat uzyskał.

Pozdrawiam i mam nadzieję ,że "Gość z Niemiec" dotrzyma słowa

Panowie,

Nie wytrzymałem i po oględzinach nabyłem F-13 z trampka. O walorach i wadach nie będę w tej części się wypowiadał.

Mam pytanie do starszych doświadczeniem kolegów czy kojarzycie może jakieś ciekawe, może okazjonalne malowanie tegoż typu?

Wpisz w przeglądarkę , [ w grafikę ] MiG-21F-13 007 będziesz miał co najmniej 2-3 wersje malowania Izraelskiego nb 007 [ uciekiniera z Iraku -Syrii ? ] i malowanie okolicznościowe Indonezyjskiego F-13 .

Kojarzę jeszcze zdjęcia Radzieckiego Zespołu Akrobacyjnego , ale niestety nie mogę w tej chwili znależć.

Babcia, liczyłem na Ciebie

Nie dodałem, że oczywiście ma mieć szachownice

Przeszukując swoje skromne zasoby foto przypomniałem sobie o 803 z malowaniem szachownic bez koloru białego.

Czy ma ktoś może fotki tego egzemplarza? (ja mam tylko jedną fotkę prawej burty i zbliżenie statecznika)

a nie ciekawsze będzie malowanie 2015? Do mnie już lecą dwie sztuki właśnie na 2015 i 2017

Właśnie tylko 2015 ,bedąc posiadaczem Mig-21 Kavozavody Semily zaczałem go przerabiac na R.

Ogladajac wypraski F-13 Trumpetera , R pojdzie w odstawke a ..powstanie PF .

W kazdym razie zobacze jak to lezy w planach .

a nie ciekawsze będzie malowanie 2015? Do mnie już lecą dwie sztuki właśnie na 2015 i 2017

Zastanawiałem się nad tym, nie wiem się czy będzie jeszcze okazja do szachownic ze "srebrnym" tłem.

Nie kojarzę, czy później jeszcze takie były, a kamo przeglądam fotki i faktycznie jest to z drugiej strony okazja do łaciatego szybkiego.

Z drugiej strony chcę zrobić go z pudła, więc myślałem chociaż o treningu z odcieniami aluminium przy malowaniu aby nauczyć się czegoś nowego.

Gdyby nie problemy ze sprzętem foto może pewnym rozwiązaniem byłby warsztat, gdzie zawsze można liczyć na waszą pomoc, a i mobilizacja większa