Jump to content
emeryt

MiG-21

Recommended Posts

Uszczęśliwię co nie ktorych i opisze historie tego s-tu aby nie bylo watpliwosci:) data przyjecia na stan 40 plm 06.08.65 latal do 6.04.67 r. potem skierowany do 1 plm gdzie latal do 30.07.67 r. 30.07.73 - 25.05.74 LZR-3 Deblin 25.05.74-28.12.74. z powrotem do 1 plm w dniu 28.12.74 przekazany do 10 plm gdzie latal do 28.03.82 r. wybyl w tym dniu do LZR-3 i po wykonanym rg poszedl w dniu 04.06. 82 r ponownie do 1 plm gdzie latal do 11.12.89 r. W dniu 15.03.90 skierowany zostal do 21 PWL Mierzecice. I jko ciekawostke podam ze 14.05.93 r posluzyl jako jednostka napedowa łodzi hehe, pozdrawiam serdecznie i mam nadzieje ze uszczesliwilem co nie ktorych krotka historia tego ciekawego s-tu

Uszczęśliwię co nie ktorych i opisze historie tego s-tu aby nie bylo watpliwosci:)

Czy przez przypadek nie pominąłeś 4 plm z Goleniowa ??

Przykro mi, ale według moich danych ten samolot nie był wciągnięty nigdy na stan 4 plm:)

Przykro mi, ale według moich danych ten samolot nie był wciągnięty nigdy na stan 4 plm:)

W książce Mariana Mikołajczuka o 1 plm w wykazie sprzętu latającego jest taki sobie zapis:

762005 06.04.67 przyjęty z 4 plm - 281274 ubył do 10 plm

04.06.82 przyjęty z WZL3 - 11.12.89 zdjęty ze stanu pułku

15.03.90 przekazany do BSP Mierzęcice.

Odpowiedz jeszcze na pytanie na jakich maszynach piloci z Goleniowa brali udział w defiladzie 1000 lecia w 1966 roku.

EM - piękne zdjęcie 1812 ale to M i to lata znacznie późniejsze. Na samolocie tym inspektor malborskiej dywizji lądował bez podwozia na pasie w Debrznie. W maju 78 roku wysyłałem ten samolot na remont w Dęblinie

Em, to twoja fotka? Może warto podac autora?

Dotychczas jesli znałem autora to był podpis,tu nie wiem kto.. czyli kto to ?

Zdjęcie Andrzeja Roguckiego. Fotki tego autora przedstawiające M w MM są dość znane.

Zdjęcie Andrzeja Roguckiego. Fotki tego autora przedstawiające M w MM są dość znane.

Young - nie dołuj kolegi wszak nie napisał, że to jego zdjęcie. Zdjęcia A.Roguckiego walały się po internecie bez podpisu więc mógł nie wiedzieć czyje to autorstwo. Wielu z nas ściąga ciekawe i ładne fotki nie wiedząc kto jest ich autorem - zresztą zobacz co się dzieje na stronie AVIATEAM

...a co sie dzieje na Aviateam kolego prosze jasniej napisac

...a co sie dzieje na Aviateam kolego prosze jasniej napisac

Jest tam sporo zdjęć bez podania autora zdjęcia szczególnie tych starszych. Oczywiście to nic złego - podałem tylko przykład.

Koledzy, znajomy kupi zestaw Academy MiG-21PF Fishbed D. Sprawa jest nagląca, ma z niego robić PFM, a nie ma czasu niestety czekać na nowego Eduarda (pojawi się w drugiej połowie roku). Tak więc jeżeli macie w szafie tego gniota, a planujecie zakup edka, jest okazja pozbycia się academy.

[K] MIG 21 Academy 1/48

Możecie pisać też do mnie, przekażę informacje

... i niestety, ale sprawa zestawu academy MiG-21PF jest znów aktualna. Sprzedający się rozmyślił

Drugie moje ogłoszenie do migomaniaków, którzy zakupili zestaw żywicznych wnęk podwozia eduarda do MiG-21. Są tam nowe pokrywy podwozia głównego i może komuś te plastikowe zostają niepotrzebne (części C5 i C6). Chętnie przygarnę/odkupię!

MiG w strasznym stanie

Do kiedy stosowano godło czerwono-niebieskie w 1 PLM-ie? Innymi słowy: na jakich modelach MiGa 21 można je stosować?

Pozdrawiam,

JK

PS. Totalnie laickie pytania: skąd wzięły się nazwy "szybki" i w dwumiejscowych "szparka" w dwudziestych pierwszych (i nie tylko)?

Godło o które pytasz było na PF. PFM, M i MiG-29 miały już żółto-niebieskie.

Szparka przejęto z rosyjskiego sparka, ale już w czasach MiG-15 jeśli nie wcześniej. Szybki, bo szybki naddźwiękowy itd.

Godło o które pytasz było na PF. PFM....

zapomniałeś o wersji U i nie jestem pewien, czy na niektórych USach też się nie znalazło.

A z PFM jakoś nie mogę sobie przypomnieć czeronej syrenki, nie maiły one czasem żółtej?

Oczywiście US kojarzę ale tylko z żółtą syrenką. Przecież napisałem, że PFM miały żółtą ;)

Kto mi powie na czym polega różnica między ruchomą częścią owiewki w SMT, a MF? Czy ta pierwsza była szersza (w części przylegającej do garbu)? Konkretnie chodzi mi o te z zestawu Eduarda, ta do SMT to część G8, a ta dla MF to G14 niezależnie w jakim pudle patrzymy. Ja niestety swoją od SMT gdzieś zapodziałem...

To jest wodzidło od 21BIS.Niestety nie mam "dokumentacji " do niego , ale mam ok. 60 zdjęć szczegółów takiego sprzętu od wcześniejszych wersji 21 , ale też używanych na BIS .Może być ?