Jump to content
emeryt

MiG-21

Recommended Posts

Dzięki, toboły są do zrobienia. Przejrzałem na szybko w naszych sklepach internetowych nie ma tych kalek i zestawu do konwersji z kalkami. Jeśli chodzi o zakupy zagramaniczne to jestem zielony w te klocki .

Coś słabo szukałem tych kalek , są dostępne w Martoli, już zamówiłem. Anteny to pikuś w Lancer C, największy chyba problem to oprofilowanie na prawej stronie przejścia kadłub skrzydło i kratka wentylacyjna nad listwą ( chyba puścili pod tymi listwami jakieś okablowanie tak sobie dumam). Pytanie - rakiety R-60 spokojnie można podwiesić pod Rumuna?

Lancer%20C%20008_zpsfq3rvjjy.jpg

Warianty podwieszeń Lancerów :[ chyba nie powinno być problemów z rozszyfrowaniem ]

tEPDG0i.png

Dzięki, przyda się. A ten zasobnik to który z tej rozpiski i do czego służy?

886030_1610279689257998_4183294803437744710_o_zps5tl0jqos.jpg

A nie zauważyłeś tych zasobników u amerykancow :-)

Gdzieś mi mignął ten zasobnik, F-15E? Nie interesuje się zbytnio amerykańcami. Podaj jak wiesz tylko nazwę tego zasobnika a ja już sobie go wygoogluje.

Pozdr

Litening Targeting Pod

Dzięki, jest sporo zdjęć tego zasobnika. Bez nazwy nie mogłem ruszyć i szukałem na macajewa

Koledzy jeśli znacie inne dobre zbliżenia na stwora z BD malowanego pod kabiną, proszę podzielcie się zdjęciami... Mam tylko te z płyty Aeroplan.

Z0sm5HdS.jpg

Druga sprawa, czy prócz 1901 był jeszcze jakiś M z dwoma godłami pułkowymi?

Odnośnie 1901 - chyba nie .Pamiętam że zaraz po przyjęciu 21M z Mińska nakazano natychmiast usunąć naklejki z mińskimi godłami .Jak się uchował 1901 nie mam pojęcia ? Pewnie stał długo jako nielot i w końcu zapomniano o nim .

Babcia, poszperałem i znalazłem jeszcze 1909 i 1912. Te trzy miały godło 1 i 41 PLM jednocześnie. Szkoda, bo liczyłem na inne mieszanki...

PS 1813 poszedł do Mińska, oddali go do Malborka i w końcu trafił do Wrocławia, cały czas z bombką

Witam.

Jestem w trakcie prac nad wietnamskim PFM'em w locie.

Zastanowił mnie jednak fakt, że osłony podwozia głównego zamykają się pozostawiając sporych rozmiarów "szpary"

Czy jest to błąd producenta, czy tez istotnie w MiG'u w podobny sposób zamykało się podwozie?

Próbowałem znaleźć zdjęcia potwierdzające lub przeczące temu faktowi, lecz nie znalazłem niczego jednoznacznego.

b1c89c3b-03b3-4358-9c5d-f80ab5af692c.jpg

Z góry dziękuję za pomoc.

Dzięki za pomoc.

Teraz będę musiał jeszcze coś zrobić z golenią podwozia w miejscu jej posadowienia w skrzydle. Coś wymyślę

Babcia, poszperałem i znalazłem jeszcze 1909 i 1912. Te trzy miały godło 1 i 41 PLM jednocześnie. Szkoda, bo liczyłem na inne mieszanki...

PS 1813 poszedł do Mińska, oddali go do Malborka i w końcu trafił do Wrocławia, cały czas z bombką

A można liczyć na fotki 09 i 12 .Cholerka nie mam takich

Excalibur -odnosnie podwozia na 21 -fajna seria fotek .m.i chowanie i wypuszczanie podwozia

http://dfiles.eu/files/x6xayi41s

Rewelacyjne fotki!

Aż chciałem użyć innego słowa, acz mogłoby ono zostać poczytane jako niecenzuralne

Dziękuję bardzo

ps. Swoją drogą...fajny pomysł na pracę modelarską

Cześć spece. Potrzebuję informacji nt MiG-21PF z Łasku. Chodzi konkretnie o egzemplarze malowane na biało. Doszukałem się informacji i numerach burtowych, które takie malowanie nosiły: 1810; 2005; 2401; 2404; 2408; 2411 i 2412. Kształt i rozmiar godeł i szachownic też już mam, natomiast pozostaje jeszcze sporo detali, które wymagają jednoznacznego wyjaśnienia.

1. Kolor wnęk podwozia. Zdjęcia 2401 ze strony Archeo Łask i 2412 z lotnictwo.net.pl pokazują gole podwozia przedniego w ciemnoszarym kolorze. Stąd można wnioskować, że zarówno golenie jak i wnęki przedniego i głównego podwozia należało by malować na taki sam kolor. Będzie się to zgadzać, czy jakieś odstępstwa będą?

2. Kolor wnęk hamulców aerodynamicznych. Biały jak cały samolot czy może naturalna barwa duralu?

3. Kolor zbiornika podkadłubowego. Podobnie jak wyżej - biały czy dural?

I na koniec uzbrojenie, choć prawdopodobnie podwieszę R-3S. Co poza nimi można podwiesić? RS-2US, S-24, FAB-100/250 i UB-16-57 na pewno, ale czy coś jeszcze?