Skocz do zawartości

[WRZESIEŃ' 39] PWS-33 Wyżeł, Ardpol 1:48


Roobert

Rekomendowane odpowiedzi

wyzel.jpg

... czyli jak Polacy Mosquita budowali .

Moskita dlatego, że samolot był ze sklejki i stanowił marzenie każdego kornika.

Do rzeczy, buduję to:

DSC00936.jpg

In-box jest na forum więc nie ma sensu znowu pokazywać. Od kilku dni, w przerwach w budowie Pantery dłubałem Wyżła. Główne elementy poszpachlowałem i oszlifowałem. Skleiłem podłogę i dorobiłem elementy na ścianach kabiny. Jak już ktoś wspomniał były one odwrotnie więc musiałem od nowa zbudować te cybanty.

DSC01104.jpg

DSC01105.jpg

DSC01106.jpg

DSC01107.jpg

Na razie tak się to prezentuje. Oczywiście od razu pojawił się problem malowania wnętrza. Logika nakazuje dać aluminium skoro to prototyp. Oglądając fotki w monografii i zastanawiając się, że jednak spore jest oszklenie i każdy lot w słoneczny dzień to oślepienie, przychylam się do koloru szarego. Takiego samego jak w Łosiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha jednakowo śmieszne i paskudne to maleństwo ciekawe jak ze sklejalnością Ardpola..

 

pws33-3.jpg

pws332.jpg

pewnie już widziałeś te zdjęcia, ale patrząc na nie, kolor wnętrza nie jest aluminiowy, tylko pewnie szary

 

życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główne elementy kabiny pomalowane na szaro jak Łoś. Lekkie suchopędzlowanie też zrobione . Na to pójdzie jeszcze sido i wash. Przymierzałem wszystkie części i ładnie pasują do siebie.

DSC01117.jpg

DSC01118.jpg

DSC01119.jpg

DSC01120.jpg

Obić nie będę robił bo samolot nie był często używany a i konstrukcja drewniana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, wnętrze złożone i sklejone połówki kadłuba. Dodałem linki, których prawie nie widać po złożeniu . Muszę chyba coś zrobić z tylną ścianą kokpitu. Powinna być równo z tym zagłówkiem. Mam plan i zaraz zobaczę jak wyjdzie . A narazie pokażę fotki tego co zrobiłem.

DSC01121.jpg

DSC01122.jpg

DSC01123.jpg

DSC01124.jpg

DSC01125.jpg

DSC01126.jpg

DSC01127.jpg

DSC01128.jpg

DSC01130.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekna robota! Wskaźniki sam malowałeś, czy to są kalki?

Dzięks

Wskaźniki to klisza Parta pomalowana od tyłu jako tło zegarów, wklejona pod fototrawionkę.

A teraz ten zagłówek:

Bifor

DSC01131.jpg

After

DSC01132.jpg

O wiele ładniej teraz wygląda. Poprawiłem to wklejając kawałek cienkiej i sztywnej folii. Pomalowana na szaro ładnie się prezentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, masa szpachli i papieru ściernego poszła ostatnio. Dół kadłuba miał wadę, którą trzeba było zalepić. Skrzydła też średnio pasowały. O ile góra nie wymagała żadnej większej obróbki to dół już tak. Już wychodzę na prostą bo muszę tylko wypolerować cały kadłub i tyle

DSC01145.jpg

DSC01146.jpg

DSC01147.jpg

DSC01148.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby trochę odpocząć od Pantery zabrałem się za Wyżła. Skleiłem gondole silników i wkleiłem w skrzydła. Ogólnie nie ma większych szczelin przy łączeniu ze skrzydłem ale trochę szpachli poszło na krawędź natarcia i same gondole. Odlewy są nierówne i trzeba to prostować . Na fotkach widać trochę CA na górnej części skrzydła przy silnikach, już tego nie ma i położona jest szpachla. Zdjęcia robiłem zaraz po wklejeniu silników. Podłubałem także przy goleniach podwozia. Jeszcze nie są skończone i wymagają lekkiego washa.

DSC01155.jpg

DSC01180.jpg

DSC01181.jpg

DSC01183.jpg

DSC01184.jpg

DSC01185.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bryła już sklejona. Stateczniki ładnie weszły ale trzeba lekko rozwiercić otworki bo nie chcą wejść dobrze. Teraz pozostały małe poprawki i można szykować do malowania.

DSC01195.jpg

DSC01197.jpg

DSC01198.jpg

Minusem jest to, że klapy są na całej długości jednakowej grubości a skrzydło lekko się rozszerza w stronę kadłuba. Powstaje nieciekawy efekt widoczny na ostatniej fotce. Od dołu wszystko ok ale od góry to nie bardzo. Zastanawiam się, czy nie da się tego jakoś poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samolot juz na własnych kółkach. Trochę problemów było z goleniami żeby odpowiednio ustawić ale udało się . Poprawiłem też klapy. Dokleiłem pasek plastiku od góry i go zeszlifowałem odpowiednio, z drugiej strony plastik i szpachla załatwiła sprawę. Teraz już gotowiec do malowania.

DSC01204-1.jpg

DSC01199.jpg

DSC01200.jpg

DSC01201.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolory już mamy . Oprócz malowania dorobiłem kozioł przeciwkapotażowy, reflektor i okno w dole kadłuba, gdzie znajduje się karabin. Miałem trochę kłopotów z tym ale ukształtowałem na ciepło szybkę i kawałek po kawałeczku przyklejałem. Aha, to jasne wokół otworu to nie klej, a aluminiowe okucie. Bałem się jak wyjdzie reflektor i po 1 nie udanej próbie jest jak trzeba. Dobrze, że producent dał szkło podwójnie - przydało się .

DSC01224.jpg

DSC01225.jpg

DSC01226.jpg

DSC01227.jpg

DSC01228.jpg

DSC01229.jpg

DSC01230.jpg

Pomalowałem różne szczegóły na podstawie zdjęć w monografii, dodałem uchwyt w przedniej kabinie nad tablicą przyrządów, na fotkach go nie widać bo czarny jest.

Obic nie robiłem żadnych bo i oryginał nie nalatał się dużo. Jest tylko wash w szczelinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrałeś talon na kielnię i beton, zabawa murowana

bo jako jedyny przerywasz moje monologi

Myślę, że wiele osób śledzi Twój wątek, ale po prostu nie ma się do czego przyczepić i dlatego nie piszą

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to, często to była wzmocniona wręga, która znajduje się w różnym miejscu w zależności od konstrukcji samolotu (a to za plecami pilota zasłonięta ścianką albo jak tutaj miedzy kabinami). Dzięki niej załoga nie była miażdżona przez maszynę w razie wywrotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się najbardziej podobają silniki Czemu? nie wiem, tak poprostu.

Roobert, nie masz prawa kupować żadnego aero, bo to będzie marnotrawienie talentu do pędzlowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie kalki załatwiły. Dolne szachownice ładnie siadły a po potraktowaniu ich płynem do kalek i wyschnięciu zrobiły się zmarszczki i odłazi kalka z farbą Pozostałe są w porządku a te dolne coś zaszalały, mimo że położyłem sidoluks. Poczekam aż wyschnie i chyba jedynym wyjściem będzie zerwać farbę na tym kawałku i pomalować od nowa. Problemem są kalki. Nie mam tego typu szachownic. Mam zestaw Techmoda z szachownicami. Ale tam największa jest mniejsza od tej i ma białe pola. Chyba będę zmuszony ich użyć

DSC01234.jpg

DSC01233.jpg

Przy normalnym oglądaniu modelu jak stoi na kołach, ten bubel jest mało widoczny nawet jak się patrzy z 10 cm. Dopiero jak się obróci model i przypatrzy z bliska to widać. Trochę spłaszczyłem te fałdy dociskając je lekko. Jak myślicie co robić? Zostawić z tą kaszaną czy dawać nowe, niepoprawne kalki

O dziwo druga dolna dobrze leży. Ta prawa od początku mi podpadała bo nie chciała się ułożyć i lekko rwała.

P.S. Krawędź natarcia poprawiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.