Skocz do zawartości

[HUMVEE] - dyskusja ogólna o HMMWV/Humvee/Hummer


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam nadzieję, że nie było : http://www.track-link.net/forum/site_blogs/12330

jest na co popatrzeć.

Nie było. Śledzę ten warsztat od początku. J. Wechsler robi świetne modele, więc po tym Humvee wiele sobie obiecywałem i jak na razie się nie zawodzę. Dobrze, Polak92, że wrzuciłeś tutaj ten link.

PS. Jak Twój projektowy model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pzh

Pisałem to juz w postach - warsztaty kolumbijski i ekwadorski

Reasumując

Po doświadczeniach z Revelem i Dragonem MOJE wnioski są takie:

Przy założeniu że nic nie dokupujesz - Dragon bije Revella na łeb (głównie - fatalne koła revelki , mała ilość części, brak odwzorowania wewnętrznych elementów drzwi i klapy, fatalne uzbrojenie)

Dokupując kółka do Revella - model jest lepszy do odkrytych pojazdów a Dragon do modeli z zakrytą kabiną (w tym z pootwieranymi drzwiami - otwierając Revella masz od wnętrza gładką powierzchnię).

Ideał mieć Revella i Dragona i je zmiksować - raz że widać co w konkurencji trzeba przerobić lub dorobić, a dwa to jest to że z Dragona zostaje zawsze dużo większa ilość części a zwłaszcza uzbrojenia i ładnie można doposażyć Revelkę.

Będzie to widać na następnych warsztatach [jak skończę rozpaprane] bo będę jednocześnie robił Humvee GROMu (Dragon) i Izraelskiego Oreva (egzemplarz ze SPIKE) lub Duńskiego Dumvee (Revell) - czyli oba bez boczków )

tylko kiedy to będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Będzie to widać na następnych warsztatach [jak skończę rozpaprane] bo będę jednocześnie robił Humvee GROMu (Dragon) i Izraelskiego Oreva (egzemplarz ze SPIKE) lub Duńskiego Dumvee (Revell) - czyli oba bez boczków )

tylko kiedy to będzie

Oby jak najszybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Panowie, jaką wersję proponowalibyście Hummera, tyle że oczywiście Polaka Nie chciałbym jednak inwestować w niego majątku, ale o blaszkach bym nawet z chęcią pomyślał Jakieś dodatkowe opancerzenie, np Afganistan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. M1026 HMMWV Armament Carrier z misji ISAF, dopancerzony zestawem ASK:

polski36.jpg

W skali 1:35 tylko Eduard robi takie dopancerzenie (35785 - M-1026 additional armour plate Iraq):

Eduard-35785-M1026Humvee.jpg

Do dorobienia (tanio) albo kupienia (drogo) wieża GPS/GPK (robi Legend - LF1196):

LF1196.jpg

oraz klimatyzator Red Dot (robi Pro Art Models - PAU-35009):

PAU-35009_17.jpg

 

2. M1026 HMMWV Armament Carrier z misji ISAF, czyli to samo co wyżej, w innym malowaniu:

polski160.jpg

 

3. M998 HMMWV Cargo/Troop Carrier, z Iraku (malutki , bo nie pamiętam dobrze ), dopancerzony zestawem HArD, w ciekawym malowaniu:

polski155.jpg

Do tego idealna byłaby konwersja Pro Art Models (PAU-35028 - HMMWV Armored Demountable Kit, including AIRCO, 4-doors):

PAU_35028_HArD_02.jpg

(oczywiście są w niej też drzwi).

 

To tak na szybko. Legend i Pro Art Models jest tak samo drogi, jak trudno dostępny w Polsce, chociaż kto szuka, ten znajduje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam opinię nt. "oglądalności":

 

1) Nie po to walczyliśmy aby mieć własny kąt i wszystkie hummery w jednym miejscu, żeby teraz przenosić to do ogólnego działu.

 

2) Temat HUMMER jest mimo wszystko dość wąskim zagadnieniem i tylko zapaleńcy jak kubisz czy BaldPuma łapią sie we wszystkich wersjach. Dla inni mogliby tyle powiedzieć o T-34.

Z tego względu uwagi typu: "porady oszołomów z IIWŚ" radzę zachować dla siebie. Po pierwsze dlatego, że to samo mogą powiedzieć o nas, a po drugie, taki komentarz nie zachęca do pomocy, nawet w formie żartobliwej.

3) Co do samych już porad. Nie sądzę, byśmy znaleźli więcej porad merytorycznych nt. Hummerów niż w projekcie grupowym. Natomiast porady techniczne wykonania modelu... zawsze można w wątku spytać, a najlepszym nauczycielem pozostaje przeglądanie relacji innych (nie tylko hummerów). Jesli pytanie nie zostanie zadane wprost, nikt nie wyjaśni krok po kroku jak należy coś wykonać.

 

4) Oglądalność naszych projektów także jest duża. obejrzyjcie ilość wyświetleń tematu. Nie każdy musi od razu coś pisać. Uwagi często by się powtarzały, a poza tym nie każdy czuje się na siłach pomóc.

 

Nie wiem czy wyrzuciłem z siebie wszystko. w razie czego dopiszę. Nie chcę też moją wypowiedzią nikogo urazić, zatem zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że niektórym być może chodziło o przeniesienie subforum "HUMVEE" do działu "Pojazdy wojskowe" z działu "Projekty grupowe". Co jest jak dla mnie rzeczą nierealną, choćby z tego powodu, że miłośnicy innych pojazdów (najzupełniej zresztą słusznie) też chcieliby mieć stałe tematyczne subfora.

Kto będzie chciał, "HUMVEE" znajdzie, gdzie by nie było. A gdzie by nie było, i tak pisałaby tam posty stała ekipa. Jak dla mnie dobrze jest, tak jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HMMWV M966 TOW, w wersji zimowej. Duńskie Siły Zbrojne (Forsvaret), 3 Batalion Pancerny z Jutlandii (Jydske Dragonregiment, Holstebro).

Lata 90-te. Model nie będzie w 100% odpowiadał rzeczywistości - Forsvaret dysponuje wersją M 1045 (potwierdzone). Nie wiem, czy istnieją egzemplarze M966, nie znalazłem potwierdzenia, ale jest to możliwe. Duńskie Siły Zbrojne od dawna mają te samochody na wyposażeniu w kilku wersjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak gwoli ścisłości - Duńczycy używają (prawdopodobnie) tylko wersji M1046 (czyli M1045 z wyciągarką). Poniżej wszystkie zdjęcia tego wariantu, jakie mam, na każdej fotce tam gdzie widać przód jest wyciągarka:

th_01-13.jpg th_02-11.jpg th_03-14.jpg th_04-9.jpg th_05-7.jpg th_06-5.jpg th_07-8.jpg th_08-6.jpg

 

i na koniec ciekawostka (Tysiuniek - coś dla Ciebie , BaldPumie też się na pewno spodoba) - trochę inny duński Dumvee:

Julkat_01.jpg

Oddam królestwo za inne zdjęcia takiego wariantu

 

EDIT: i sam sobie znalazłem...

02-12.jpg

Do poczytania TUTAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padam na twarz...przed kagankiem oświaty i wiedzą. Faktycznie, chyba jednak M1046, wszystkie mają wyciągarkę...Pisałem już gdzieś wcześniej, że Kubisz o HMMWV wie wszystko lub prawie wszystko. No i znalazł fotki i udowodnił. Ale ja też udowodnię swoje racje, muszę tylko poszukać jakiegoś dobrego porogamu graficznego, w nim przerobić M1046 na M1045 i będzie OK. Też wyjdzie na moje, a co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.