Jump to content
krystyna_z_gazowni

CANT Z.506B "Airone" 1/72

Recommended Posts

Jeżeli kogoś nie odstraszy brak profesjonalizmu to wrzucę mojego "kolosa". Wykonanie dalekie od prezentowanego przez kolegów ale ciągle się doskonalę .

8b621d6ab4ed2f03.jpg

cf8aa2cc90cda5a6.jpg

a97cbe1b459d7657.jpg

2a756a57c2c5c26e.jpg

9d381348eb32effd.jpg

Brawa za tematykę , ale jeśli chodzi o resztę , hmmm .... , no można było parę rzeczy zrobić inaczej .

PZDR

Zgadza się. Niestety wyczytałem w Mini Replice że warto zrobić brązowy podkład (lepiej wtedy będzie widać gdzie nie doszła srebrna farba). Ale mowa tam była o farbie akrylowej a dopiero potem humbrol ja natomiast użyłem obu z humbrola no i ten brąz wciąż przebijał . Dzięki za "plusik". Mam nadzieję, że dzięki forum dowiem się o "patentach" na lepsze wykonanie i będzie coraz lepiej.

Małe pytanko - skąd miałeś kalkomanie? Tzn. jaki zestaw i producent? Sam się przymierzam do tego Canta.

Brawo za tematykę

Zestaw to oczywiście SUPERMODEL i stąd pochodzą niebieskie linie i logo wytwórni. Szachownice wykorzystałem z zestawu Techmod do "Łosia" nr 72121. Większych nie miałem pod ręką.

Tak na szybko :

1.Za małe szachownice ( polecam zestawy szachownic Techmodu dla skali 1/48 )

2. Brak jakichkolwiek wzmocnień i paneli inspekcyjnych na pływakach .

3. Uzbrojenie - domyślam się że w wieżyczce znajduje się Breda z zestawu - tymczasem nasze Canty miały otrzymać "Szczeniaki" .

Jedyny dostarczony egzemplarz nie posiadał uzbrojenia strzeleckiego , po prostu zabrakło czasu ...

PZDR

święta racja z uzbrojeniem . Kalki brałem z tego co pod ręką i były największe. Szczerze to o kalkach z większej skali nawet nie pomyślałem . Natomiast o panelach i wzmocnieniach na pływakach to ... nie mam zielonego pojęcia Dzięki za uwagi . Człowiek naprowadza się na właściwe tory

Mnie się to bydle bardzo podoba,

Wypukłe linie uniemożliwiają wash, za to jakieś okopcenia by się przydały

Dzięki za dobre słowo człowieku ale tego jeszcze nie próbowałem. Zresztą szukając patentów na takie coś znalazłem to forum.

Wypukłe linie uniemożliwiają wash, za to jakieś okopcenia by się przydały

Mylną drogą idziesz, bracie. Wszak "Czapla" była cała drewniana.

Zastanawiam się, po co producent na sklejkowym skrzydle zaznaczył te podziały.

Wszak "Czapla" była cała drewniana.

I tu daje znak moja nie wiedza

i wszystko jasne! za mało literatury łyknąłem przed budową a i ona sama miała miejsce jakieś dwa lata temu. Szacun Panowie

Mnie osobiście modelik sie podoba sam nie mogę pochwalić się lepszym warsztatem Probowałem dostać ten model na jednym z portali aukcyjnych, ale osiągnął taką kwotę, że musiałem spasowac

Widzę w "stopce", że budujesz TU-2 z ICM'u - sam "popełniłem" ten model viewtopic.php?t=12822&highlight= więc zwrócę Ci tylko uwagę abyś ekstemalną uwagę poświęcił ustawieniu szkrzydeł na dźwigarze, który należy wkleić wcześniej w kadłub...

pzdr.

Hubert

Widzę w "stopce", że budujesz TU-2 z ICM'u - sam "popełniłem" ten model viewtopic.php?t=12822&highlight= więc zwrócę Ci tylko uwagę abyś ekstemalną uwagę poświęcił ustawieniu szkrzydeł na dźwigarze, który należy wkleić wcześniej w kadłub...

Wielkie dzięki . Generalnie mam już całą bryłę . Ale niektóre pomysły w jego montażu zupełnie mnie powaliły. Zostało mi w sumie malowanie ale od kiedy znalazłem ten portal usiłuję pogłębić linie podziału blach i pokusić się o jakieś przyciemnianko Taki mały debiucik . Jak coś mi wyjdzie to może nawet wystawię galerię.

Proszę napisz mi jaki kolory użyłeś do malowania modelu?

Uważasz że ktoś po 7 latach będzie pamiętał?

Witam. Użyłem humbrolla 11 ale już wtedy dostałem kilka uwag, że można było chlapnąć czymś lepszym. Ja miałem to pod ręką i jakoś poszło.

hehe ano. I szacun za pamięć ;) chyba że masz gdzieś zapisane