Skocz do zawartości

[Wrzesień '39] Krasne 1939


whiteeagle

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 93
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie miałbym już cierpliwości do wykonania Twoich wymarzonych lamp Sam proces "brudzingu" zajął cały piękny dzień Myślałem, że nie dam rady, zwłaszcza zajmując się kołami...

Ale jednak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem odmówić sobie tej przyjemności na koniec To miał być model z charakterem

 

P.S. Kiedyś, przy okazji innego modelu, ktoś stwierdził, że przydałoby się okopcić lufę, bo taka jakaś nijaka Jak widać nie da się wszystkim dogodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam kilka lepszych zdjęć wreszcie skończonego (w 99 %) Hotchkissa. Brakuje jeszcze uchwytu w tylnym włazie, ale nie mogę doszukać się jego wyglądu. Ktoś może wie coś na ten temat?

 

4d44e27a77c394d7.jpg

33e1d75446c2992f.jpg

dccef438482c27fb.jpg

b0c5f0845f34d41c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Zwłaszcza to drugie zdjęcie sporo wyjaśnia. Bo mnie wcześniej udało się znaleźć jedynie mgliste zarysy tego mechanizmu (?), na niewyraźnych zdjęciach.

Ale to przesądza sprawę. Odpuszczę sobie kombinacje. W sumie i tak na włazie siądzie czołgista

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępne przymiarki polskiego czołgisty z S Modela. Mapa to miniatura prawdziwej sztabówki przedstawiającej fragment "Busk"( w rejonie którego leżą Krasne).

 

283cb8a450c0e65f.jpg

b81f0c25365779f2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na zdjęciach te figurki Hellera. Obecnie wiadomo jak jest z dostępnością takich "staroci". Ten będzie w kombinezonie (na zdjęciach polskich R-35 na granicy rumuńskiej, polscy czołgiści występują właśnie w kombinezonach).

Trochę obróbki będzie Wiadomo, w końcu to S Model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma lekko, S Model zapewnia uciech moc przy obróbce. Najlepsze są te pęcherzyki powietrza w żywicy no i pasowanie ... Miód. Zmień mu główkę, bo inaczej niczym się nie będzie odróżniał od rzeczy figurek S Modela.

Kurde fajną masz tą renówkę, serio (szkoda że nie w polskim kamo).

 

PS Jak tylko się uporam z działem, to będę dalej wlókł się z PZInż 202 ale zrobię C2P z ... przyczepą amunicyjną Tak żeby był działon w komplecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Polski kamuflaż to byłoby już całkowite science fiction Ale był moment, że rozważałem taką możliwość.

W ogóle zastanawiałem się w jaki sposób nadać maszynie jakiś typowo polski akcent. Padło na oznaczenia plutonów. W momencie dodania czołgisty, "polskość" wozu jeszcze wzrośnie Zastanawiałem się też nad możliwością wrzucenia "na pakę" jakiejś zdobycznej broni...

Tuż przed starciem w rejonie Krasnego, pluton czołgów wraz z piechotą oczyszczał teren z band ukraińskich. Może jakiś ckm Maxim?? Z tym, że jest on całkiem spory...mosinów raczej nikt by nie zabierał

 

P.S. C2P z S Modela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto pewne postępy - sowiecki czołgista

 

19885762c5b078f4.jpg

81646e0895a06274.jpg

ea4eaf991bd619f0.jpg

 

Moim zamiarem było dodać jeszcze jakiś plakat propagandowy na czołg, ale nie mam pojęcia gdzie. Praktycznie nie ma takiego miejsca i chyba zrezygnuję. Nic na siłę

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny rozjaśniony nieco szarym. Ale rzeczywiście powinien szaroniebieski. Mój błąd Brudny od dymu i smaru i tak wyszedł niemal czarny. Ale przemalowywać całą figurkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że malowałem według instrukcji Zvezdy. Po analizie różnych zdjęć i rysunków, można dojść do wniosku, że w drugiej połowie lat 30-tych wyróżnić można trzy kolory kombinezonów - ciemnoniebieski, szaroniebieski i kolor wyglądający na wypłowiały czarny. Podobnie z hełmofonami - występowały czarne, a także popielate (być może wyblakłe czarne).

 

P.S. Zamieniłem poprzednie zdjęcia czołgisty na nowe, po korekcie kilku błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wpadłem na taką oto stronę ze zdjęciami z 1939 roku z kolekcji Harrisona Formana:

 

KLIK

 

Świetne zdjęcia! Może ktoś jeszcze nie widział. Wygląda na świeżą sprawę, choć kilka zdjęć jest znanych. Mała próbka:

 

011e0b2ef7147078med.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie oba modele mi się bardzo podobają. Kawał dobrej roboty. Malowanie i symulacja śladów eksploatacji/zniszczeń naprawdę robi wrażenie. Czekam na końcowy "sznyt".

 

Mam tylko mieszane uczucia co do radzieckiego czołgisty. Nie czuję się "komfortowo" patrząc na modele z poległymi. Moim osobistym zdaniem ten aspekt wojny w modelarstwie powinien być mimo wszystko omijany. Swój, czy wróg - poległym należy się wspomnienie w ciszy. No ale to moje osobiste zdanie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończony BT-7 (dodałem mocowanie gąsienic do błotników):

 

e09485cd1dc61aea.jpg

 

Panzer4- dzięki za dobre słowo

Co do poległych na dioramach, to temat rzeczywiście może budzić kontrowersje. W ostateczności, tego czołgistę można uznać za ciężko rannego albo poparzonego.

Martwy czołgista miał być mocnym akcentem tej dioramy, a wobec braku widocznych zniszczeń czołgu, podkreśla fakt walki, która odbyła się przed chwilą.

Poza tym scenka ta ma jasno pokazać, że podjęliśmy walkę z nowym wrogiem jakim był ZSRS i ponosił on straty w ludziach i w sprzęcie (wcale nie małe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whiteeagle - Ci czołgiści nawet na pudełku są w ciemnoniebieskich kombinezonach, mam ten zestaw

Nie będę Ci kadził w nieskończoność, powiem tylko że całość mi się podoba.

Ciała/martwi/poparzeni na dioramach hmm... no skoro montujemy czołgi, samoloty, statki to siłą rzeczy, są to maszyny, które z definicji nie służą propagowaniu pokoju (tylko w "Misiu" na czołgach jadą litery P-O-K-Ó-J). Rzecz jasna nie można robić dioram, tylko i wyłącznie po to żeby pokazywać mordy czy epatować agresją ale pewnych rzeczy nie da się uniknąć.

Znany przecież wszyscy diormamkę, przedstawiającą rozstrzelanie żydowskich cywilów nad dołem śmierci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whiteeagle - Ci czołgiści nawet na pudełku są w ciemnoniebieskich kombinezonach, mam ten zestaw

 

No właśnie ja też mam I na pudełku oprócz gościa w skórzanej kurtce i niebieskim kombinezonie, jest trzeci w kombinezonie o kolorze popielatym (ciemny szary). No a mój jaki jest teraz, taki już będzie Aż tak źle to nie jest Gdyby nie wy, to nikt by nawet nie zauważył. Ogólnie rzecz biorąc padłem ofiarą instrukcji i siły rozpędu

 

Cały projekt rozwija się mozolnie, ale stale. Do zrobienia został polski czołgista, no i sama podstawa dioramy, której wykonanie będzie czystą przyjemnością.

 

P.S. Jendrass - ktoś musi kadzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.