Skocz do zawartości

Spadochroniarz 82DPD - Normandia '44 [żywica / 1:35]


arthur_szu

Rekomendowane odpowiedzi

Niemały zastój miałem w modelarskim hobby - urlop, praca i pogodzenie tego wszystkiego z innymi hobby i moją Panną ;) - dlatego od razu po powrocie ze zlotu z Bornego Sulinowa wygrzebałem spadochroniarza kupionego swego czasu na aukcji i zacząłem... Na zlocie byliśmy jako GRH "Jack of Diamonds" czyli 1 Batalion 505 Pułku Piechoty Spadochronowej 82DPD z obozem spod Sainte Mere-Eglise - nawet Francuzeczki się znalazły:

 

11.jpg

 

Tyle o motywach mojego amoku pozlotowego... Teraz dłubanina

 

Skoro rekonstrukcja 1 Bn 505 PIR to i oczywiście spadak musi być z 82DPD :-)

Było za późno na fotki i za szybko szło, więc fotki z etapu pomalowanego spadaka, prawie na ukończeniu:

 

82_1.jpg

 

82_2.jpg

 

82_3.jpg

 

82_4.jpg

 

82_7.jpg

 

82_8.jpg

 

82_12.jpg

 

82_13.jpg

 

82_14.jpg

_____________

Ponieważ samiuśki głupio by wyglądał, więc zabrałem się za podstawkę pod niego :-)

 

Baza - podkładka z HIPSu przyklejona do drewnianej podstawy, na to plastelina i na nasypie podbudowę stanowi korek od wina. Do tego pył dla szynszyli jako drobniutki piasek i starty korek różnej gramatury jako większe kamyki. Roślinki - krzaki to patent z watą stalową i gąbczastą posypką Heki, do tego trawka elektrostatyczna i zebrane kiedyś w polu trawki - wysuszone i teraz psiknięte Sidoluxem:

 

822_1.jpg

 

822_2.jpg

 

822_3.jpg

 

822_4.jpg

 

822_5.jpg

 

Baza - czarny Vallejo Air, potem już zabawa z kolorami

 

822_6.jpg

 

822_7.jpg

 

822_8.jpg

 

822_9.jpg

 

Przymiarki spadochroniarza do winietki

 

822_10.jpg

 

822_11.jpg

 

822_12.jpg

 

822_13.jpg

 

822_14.jpg

 

822_15.jpg

 

822_16.jpg

 

822_17.jpg

 

822_18.jpg

 

822_19.jpg

 

822_20.jpg

 

To tyle na dzień dzisiejszy Wszelkie opinie mile widziane 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wycieniowana figurka.

Dzięki

Tylko jedna uwaga - czy spadochroniarze z 82 DPD nie powinni mieć na prawym ramieniu naszytej flagi inwazyjnej?

Hmm.. Po części masz rację... Ale z tego co wyczytałem swego czasu nie wszyscy ją mieli. Także jest to kwestia dyskusyjna aczkolwiek figurki jeszcze nie skończyłem - myślę, że flaga najprawdopodobniej się pojawi Dzięki za uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawość mnie zżera- figurka olejem czy akrylem malowana?

Tylko Vallejo + retarder (tej samej firmy ale nie jestem zadowolony)

Cieniowanie perfecto.

Na pewno lepsze niż wcześniej było... Czy "perfecto" to daleko jeszcze ;)

___________________________________

Mały apdejcik po weekendzie galeria..

 

823_1.jpg

 

823_2.jpg

 

823_3.jpg

 

823_4.jpg

 

823_5.jpg

 

823_6.jpg

 

823_7.jpg

 

823_8.jpg

 

823_9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję figurki dla mnie świetne malowanie to samo tyczy się wykonania scenki.

A dziękuję :-)

 

Przy broni brakuję mi tylko paska, oraz części metalowe karabinu są dla mnie za czarne może odrobinę użyj gunmetalu albo srebrnego.

Pasek będzie po weekendzie. Co do broni to metalowe części pomalowane są gunmetalem Model Mastera (chyba najładniejszy z jakim miałem do czynienia) ale oczywiście jakieś przetarcia się pojawią. Broń wydaje się czarna, bo późno robiłem fotki.. Może dlatego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam. Figurka jest profesjonalnie zrobiona. Mam pytanko czy możesz mi podać numer farby (najlepiej humbrola) którą malowałeś jego ubranie. Chodzi mi o sam kombinezon. Bo sam chciałęm zrobić spadochroniarzy ale w 1/72.

 

Pozd:Arek17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Figurka jest profesjonalnie zrobiona.

Dzięki Arku

Mam pytanko czy możesz mi podać numer farby (najlepiej humbrola) którą malowałeś jego ubranie. Chodzi mi o sam kombinezon. Bo sam chciałęm zrobić spadochroniarzy ale w 1/72.

Hmm... Więc z tymi numerkami będzie ciężko, bo nie wierzę w "jedyne słuszne kolory" Kolory dobierałem na podstawie zdjęć, swojego oporządzenia i munduru oraz własnego wyczucia Ta fotka znaleziona w internecie pokazuje prawdę o "jedynych słusznych" barwach mundurów

ADTGrads.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.