Jump to content

Churchill Mk. III 1/72


Pfeifer
 Share

Recommended Posts

Witam. Poniżej zdjęcia Churchilla Mk. III z Italerki. Pierwszy model od jakichś 6-7 lat. Żadnych rewolucyjnych rozwiązań tutaj nie wprowadziłem. Model pudełkowy; jedyne co dodałem to antena (i tak pójdzie do wymiany, bo wyszła za gruba) oraz spawy na łączeniu elementów pancerza (głównie wieży i błotników).

 

Po wstępnym pomalowaniu stwierdziłem, że model prezentuje się za czysto i rozpocząłem brudzenie. Dodałem kilka obić i coś, co moim zdaniem jest logiczne. Doszedłem do wniosku, że po co mam nakładać zacieki pędzlem, czy gąbką, skoro na prawdziwe czołgi nikt takowych nie nakłada. Wziąłem więc rozpylacz do mgiełki (to się chyba na twarz rozpyla, albo włosy. kobiety powinny wiedzieć). w przeciwieństwie do zwykłego rozpylacza do kwiatków, daje on naprawdę delikatny rozprysk, coś, co wygląda na tytułowąmgłę. rozpyliłem kilkakrotnie nad modelem samą wodę na zmianę z rozcieńczoną pactrą A64 + A103 z wodą w stosunku 1:10 (na oko). Na płaskich powierzchniach elegancko zasychało, po innych spływało, czego efekty widać na zdjęciach.

 

link do warsztatu

Zapraszam do oglądania.

 

a117dad3038430d8.jpg

 

f2a06149c52942a6.jpg

kalka się przekrzywiła

 

4159a00e352baf02.jpg

 

b30fe5588cf0c6f0.jpg

 

eba62c46c630bd91.jpg

Link to comment
Share on other sites

Doszedłem do wniosku, że po co mam nakładać zacieki pędzlem, czy gąbką, skoro na prawdziwe czołgi nikt takowych nie nakłada. Wziąłem więc rozpylacz do mgiełki (to się chyba na twarz rozpyla, albo włosy. kobiety powinny wiedzieć). w przeciwieństwie do zwykłego rozpylacza do kwiatków, daje on naprawdę delikatny rozprysk, coś, co wygląda na tytułowąmgłę. rozpyliłem kilkakrotnie nad modelem samą wodę na zmianę z rozcieńczoną pactrą A64 + A103 z wodą w stosunku 1:10 (na oko). Na płaskich powierzchniach elegancko zasychało, po innych spływało, czego efekty widać na zdjęciach.

No, pomysł ciekawy. Ale "dejże" no jakie zdjęcia, na którym jest cały model .

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Russian green z vallejo położony na czarny podkład.

No to wyszło za ciemno, albo to wina zdjęć. Mogłbyś go rozjaśnić na płaskich powierzchniach metodą suchego pędzla.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.