Jump to content

Farbki i ich rozcieńczanie

Recommended Posts

• Replies 604
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeżeli 10 lat rozkminiasz proporcje rozcieńczenia farb Tamiya, to raczej nie rozpoczynaj budowy żadnego modelu, bo ci życia nie starczy.

? A po kiego mieszać lakiery? Doskonały lakier satynowy ma Hataka.

Racja, zapomniałem, że benzyna do zapalniczek (której używam) to nie ekstrakcyjna, tylko raczej lakowa. Rzeczywiście, lakowa czy Zippo parują szybciej niż white spirit ale dają radę. Natomiast ekstrak

Witam mam pytanko odnośnie Farb vallejo z serii "AIR" . Wyczytałem gdzieś ze do tych farb nie potrzeba Retardera i nie trzeba ich rozcieńczać bo to jest już w butelece, czy to prawada??

A i jeszcze czy moge pod nie jako podkład położyć szarego chumrola czy lepiej Surfacera??

Czy wy kleicie modele tuż po jedzeniu kurczaka palcami? O akrylach się nie wypowiadam, ale nigdy nie odtłuszczam modelu na żadnym etapie klejactwa i malownictwa i nigdy nic nie odpada. A bywa to kłopotliwe, jak woda naleci do wnętrza zamkniętego kokpitu i zostawi podczas wysychania osad na szkle.

Adam ja np. myje każdy model ale nigdy nie wkładam całego do wody /plus kilka kropel ludwika/ jedynie delikatnie myje pędzlem i nastepnie płukam zimna wodą ,robie to nie tyle aby odtłuścić /masz racje ,że trzeba by było pazurami podczas klejenia golonkę jeść ,że by było na tyle tłuste a by farba odpadła/a umyć model z pyłu pozostałego po szlifowaniu .

No to to racja. Też myję model po szlifowaniu. Zazwyczaj wystarczy przetrzeć wilgotnym ręcznikiem papierowym. Jak szlifuje na mokro, to się nie pyli na cały model. Ale mycie całego modelu (odtłuszczanie) to inna sprawa i wg. mnie jest to niepotrzebne.

Witam serdecznie na forum

Mam pytanie na temat rozcieńczenia farb produkowanych przez Games Workshop - Citadel a dokładnie o farby metaliczne. W jaki sposób najlepiej je rozcieńczać aby używać w aerografie ?

A ja mam szybkie pytanie nie tyle może dotyczące rozcieńczania farb ale:

Jak zachowa się sidolux na modelu po moczeniu w wodzie powiedzmy z godzinę ?

podejrzewam że możę zbieleć("zmlecznieć") ale co potem..wyschnie ,zlezie itd Nie chce mi sie robić doświadczenia więć potam o Wasze>

To samo dotyczy farby akrylowej ale tu moje obawy są mniejsze.

• 3 weeks later...

kupiłem nowiutki AD7781 i wczoraj mi padł nie daje powietrza na wylocie, jak tylko zdejmuję ochronę dyszy aż do iglicy jest ok, jak tylko założę i wleję na próbę trochę wody wywala i bulgocze mi górą przez zbiornik (aż sobie wczoraj dzioba popryskałem) do tej pory było ok (czyszczony po każdym malowaniu wodą zmieszaną z nitro) iglica czysta dysza też przeczyszczona co jest grane bo już chcę iść po 2. chilfe !!!! marcin_solbut@wp.pl