Skocz do zawartości

UAZ-469 /MILICJA OBYWATELSKA/ Military Wheels 1:35


bodek66

Rekomendowane odpowiedzi

Gerd choć pudełko afgańskie, to wewnątrz jest pełny zestaw do zwykłego UAZa z budą, i takiego chciałbym popełnić (a do niego wózek do transportu rakiet do naszych samolotków )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 170
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam,

Tym razem dorobiłem tylną obudowę lamp (brak zdjęć zmusiło mnie do drobnaj improwizacji, ale fotki rozebranego na części Uaz-a wskazują na mocowanie na 4 śruby, więc poszdłem w tym kierunku i zrobiłem "coś" widoczne na zdjęciach. Zbiornik na jakiś płyn? (spryskiwaczy), okablowanie i przymiarka z akumulatorem.

 

DSC09065.jpg

 

DSC09066.jpg

 

DSC09089.jpg

 

DSC09067.jpg

 

DSC09068.jpg

 

DSC09069.jpg

 

DSC09070.jpg

 

DSC09073.jpg

 

DSC09075.jpg

 

DSC09079.jpg

 

DSC09089-1.jpg

 

DSC09088.jpg

 

DSC09085.jpg

 

DSC09080.jpg

 

Pozdrawiam

C.D.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tym razem zająłem się akumulatorem i składanymi siedzeniami na pace Uaz-a. Akumulator nie ma podpiętych jeszcze kabli, ale to już formalność. Co do siedzeń jak już pisałem wymagały gruntownej przeróbki co widać poniżej.

Bardzo pomocne schematy udostępnione przez BaldPuma

 

DSC09128.jpg

 

DSC09122.jpg

 

DSC09143.jpg

 

140-1.jpg

 

DSC09145-1.jpg

 

DSC09144.jpg

 

DSC09140.jpg

 

DSC09139.jpg

 

DSC09137.jpg

 

DSC09133.jpg

 

DSC09130.jpg

 

DSC09129.jpg

 

DSC09145.jpg

 

Pozdrawiam

C.D.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Znużony widokiem gołego kadłuba, postanowiłem postawić go na kołach.

Niestety nie mam zwyczaju trzymać się sztywno instrukcji (w tym przypadku jest ona i tak bezużyteczna) dlatego skaczę "z kwiatka na kwiatek", nierzadko blokując sobie elemanty modelu, utrudniając ich wykonanie.

W tym przypadku muszę wykonać jeszcze podwozie Uaz-a, które powinno być zrobione jako pierwsze..

 

DSC08924.jpg

 

DSC09146.jpg

 

DSC09148.jpg

 

DSC09147.jpg

 

DSC09149.jpg

 

Pozdrawiam

C.D.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Postawiłem Uaz-a na koła. Całe szczęście, że za podwozie nie wziąłem się na początku - model leżałby już w koszu. Nie ma możliwości wyciągnięcia cokolwiek z tego co daje "MW", a męczyć się z czymś co i tak nie jest widoczne to dobra zabawa dla masochistów . Przestrzegam chętnych sklejenia Uaz-a, odpuście sobie podwozie. Wystarczy dużo kleju, bez szlifowania i będzie Ok. I tak w tych czasach podstawą była konserwacja podwozia (zazwyczaj jakąś mazią smoło podobną) tak też mam zamiar zrobić - na czarn0 i grubo.

 

Aha, wymieniłem jeszcze haki na zderzaku.

 

DSC09153.jpg

 

DSC09156.jpg

 

DSC09159.jpg

 

DSC09164.jpg

 

DSC09165.jpg

 

DSC09166.jpg

 

DSC09167.jpg

 

DSC09169.jpg

 

DSC09170.jpg

 

DSC09172.jpg

 

DSC09175.jpg

 

Pozdrawiam

C.D.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Waćpan plujesz na ten model - aż mu się koła skręciły ze złości.

 

Ale ramy nie widać a wynik ogólny już jest super - zwłaszcza że stosunkowo mało jest modeli ze skęconymi kołami a nawet bez dioramki czyni to model dynamicznym a nie jest to po prostu wypasiona zabawka (cytat z żony)

 

Mea culpa - sam jeszcze tak nie zrobiłem żadnego Humka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak trzymaja się gumy? Bo wszelakie farby to niezbyt "lubią" gumę

Guma wbrew pozorom jest bardzo porowata, tak więc pigmenty trzymają się idealnie, nie stosuję na to lakieru.

Mea culpa - sam jeszcze tak nie zrobiłem żadnego Humka

Humka nie, ale czas zrobić "karalucha" Uaz-a

przecież nie da rady zrobić takiego cuda bez dokumentacji a nie zawsze jest tak łatwo.

Gdy zaczynałem Uaz-a dysponowałem kilkoma fotkami, koledzy na forum zawsze służą pomocą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z doświadczenia wiem że niekiedy naprawdę jest brak dokumentacji, co bardziej wkurzające to fakt że zajmuje się skalą 1:24 modelami które są 1:1 i nawet z tym są problemy, być może to też jest powód bo nikt nie ma pretekstu by zrobić takową :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.