Skocz do zawartości

UAZ-469 /MILICJA OBYWATELSKA/ Military Wheels 1:35


bodek66

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 170
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam,

Chroniczny brak czasu uniemożliwił jakieś większe postępy w budowie Uaz-a. Górna część drzwi z szybami nie nadaje się do użycia, co widać na fotce, dlatego postanowiłem "wyrzeźbić" sam. Można ewentualnie zrobić bez górnego elementu (w Uaz-ach są one demontowane), ale w moim wariancie przewiduje kraty na szybach. I tyle udało mi się zdziałeć.

 

DSC09214.jpg

 

DSC09218.jpg

 

DSC09222.jpg

 

DSC09225.jpg

 

DSC09320.jpg

 

DSC09323.jpg

 

pozdrawiam

C.D.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Do wykonania krat zabezpieczających szyby w Uaz-ie użyłem siatki z jakiegoś starego modelu (prawdopodobnie Lav 25 Piranha), ramki wykonałem z polistyrenu. Efekt widać na zdjęciach poniżej.

 

c11d0fa8c14acbcb.jpg

 

75ee2ad6f6ac3a9e.jpg

 

DSC09324.jpg

 

DSC09326.jpg

 

DSC09334.jpg

 

Przymiarka na sucho, oczywiście dojdą śruby mocujące.

 

DSC09327.jpg

 

DSC09328.jpg

 

DSC09329.jpg

 

DSC09331.jpg

 

Pozdrawiam

C.D.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Siatki na drzwiach założone, pozostają do zrobienia białe pasy, napis milicja, klamki. Zgodnie z oryginalnymi zdjęciami kraty są mocowane niedbale, jak również mocno sfatygowane rdzą.

 

1b1a809beda40ace.jpg

 

DSC09343.jpg

 

DSC09345.jpg

 

DSC09346.jpg

 

DSC09347.jpg

 

DSC09348.jpg

 

DSC09349.jpg

 

Przymiarka na sucho, zresztą i tak drzwi będą prawdopodobnie otwarte.

 

DSC09353.jpg

 

Pozdrawiam

C.D.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tym razem przeskoczyłem z drzwi na fotele. Z tego względu, że wypraski są w fatalnym stanie, postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce. Siedziska i oparcia po odpowiednim stuningowaniu pozostaną, natomiast ramy foteli zrobię we własnym zakresie. Efekty pierwszych poprawek widoczne na fotkach.

 

DSC09354.jpg

 

DSC09355.jpg

 

DSC09366.jpg

 

DSC09368.jpg

 

DSC09364.jpg

 

DSC09362.jpg

 

DSC09370.jpg

 

DSC09372.jpg

 

Pozdrawiam

C.D.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam Cię Tak prawdę mówiąc to z tego modelu nie wiele potrzebujesz wyprasek, bo prawie wszystko przerabiasz i robisz samodzielnie. Czekam na dalsze postępy

P.S. Drzwi będą otwarte, zamknięte, czy może ruchome

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tak dla podsumowania (tradycyjnie brak czasu) elementy które już wykonałem i co pozostało do zrobienia.

Wszystko muszę zebrać do "kupy" i odpowiednio zamontować, fotele jeszcze wymagają ramy dolnej, ze względu iż będzie to częściowo odkryty pojazd muszę wykonąc stęlaż plandeki. mocowanie koła zapasowego również wymaga produkcji od zera, zawiasy drzwi (być może ruchome), wnętrze kabiny z wszystkimi elementami, i ...?

 

DSC09536.jpg

 

DSC09538.jpg

 

Pozdrawiam

C.D.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To co zrobiłeś bardzo mi się podoba. Ten wątek, to jest chyba najbardziej konsekwentnie prowadzony wątek na forum, i tego też należy pogratulować! Chciałbym tak

Oglądałem z zaciekawieniem warsztat, ale mogłem przegapić więc powiedz czy planujesz wykonać jeszcze jakieś UAZ-y ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem z zaciekawieniem warsztat, ale mogłem przegapić więc powiedz czy planujesz wykonać jeszcze jakieś UAZ-y ?

 

Choćby planował - najpierw ma skończyć Humviego:wpier:

 

Ten wątek, to jest chyba najbardziej konsekwentnie prowadzony wątek na forum

 

To jest dopiero wzorcowy wątek ->> (M998 PL)

 

ale to nie zmienia faktu że UAZ i temat jest

 

wierny kibic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Napisano (edytowane)

Po "krótkiej" przerwie wracam do tematu mojego UAZ-a.

Zabieram się do wykończenia wnętrza, ale dzięki podpowiedzi norick-a muszę nieco zmienić podłogę jak na zdjęciach poniżej.

Podłoga nie jest płaska.

dsc00555a.th.jpgdsc00554n.th.jpg

Poniżej widoczne dokładnie

UAZ-uaz-469-B-6-259601.jpg

 

Zdjęcia już wkrótce.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.