Jump to content
Andrzej_LK

M 10 Gdynia 1:72

Recommended Posts

obawiałem się tej operacji... ale udało się. na życzenie - na sucho wygladało to tak:

sucho3.jpg

sucho2.jpg

sucho1.jpg

sucho4.jpg

widać bajeczne spasowanie części pomimo szlifowania, naginania i perswazji ogólnej. to takie zdjęcia ku przestrodze, na wypadek, gdyby kogoś kusił ten zestaw później przerobiłem parę klamerek i zaatakowałem z trzech stron przy dodatkowej pomocy taśmy maskującej:

klej2.jpg

klej1.jpg

efekt nie jest tragiczny ale muszę teraz przeszlifować burty, żeby przypominały coś prostego.

Klamerki dają radę Szczeliny rzeczywiście straszne.

patrzyłem właśnie na tablicę z zegarami bo zrobiłem swoją do M113 i wyszło tak sobie (znaczy u mnie).

Klamerki powinni do niektórych modeli dokładać jako dodatek

Całościowo prezentuje się bardzo ładnie i czysto. Szpara rzeczywiście nieskromna, chociaż bywało gorzej Ale myślę, że z takich prostych linii wybrniesz i śladu nie będzie.

Obserwuję dalej.

Andrzej_LK w moim M-36 mimo stosowania podobnych zabiegów z dociskaniem ciężarkiem od wagi włącznie, szczeliny wyglądały jak dodatkowe włazy ewakuacyjne

Spasowanie zestawu naprawdę straszy Aż boję się otwierać pudełko z Achillesem

Ale klamerki dały radę. Czekam na ciąg dalszy...

Jak nie po dobroci, to młotyszkiem . Jeśli te śruby na nadbudówce były "normalne", 6-kątne, to się nie spisałeś Andrzeju. Taka porządna firma, a okrągłe zrobił ...

Ups... Kazio, przyznaję Ci Order Sokolego Oka! postaram się je trochę zestrugać i zobaczymy co się da zrobić.

śruby zostaną takie jakie są, po paru próbach stwierdziłem, że przeróbki nie mają sensu. prace na falochronach Gdyni trwają. może nie wygląda to rewelacyjnie ale trudno. widać niestety krzywizny, których nie udało się uniknąć. co ciekawe - części fototrawione Extratechu w przeciwieństwie do plastikowych są miłą niespodzianką.

progres3.jpg

progres2.jpg

progres.jpg

dłubię dalej:

turret1.jpg

turret2.jpg

Pięknie to idzie. I tempo zawrotne (jak na moje standardy). Co do śrub - nie ma sensu przerabiać bo to będzie widoczne tylko na fotkach przy dużym zbliżeniu w tej skali. Ostatnio u Erniego w sklepie grzebałem w profilach i nieżle musiałem się namęczyć żebu stwoerdzić czy mam w ręce 6 kątną czy okrągłą. Mówię o średnicach poniżej 1 mm

Pozdrawiam

myslałem, że będzie z górki. tymczasem samą wieżę składałem prawie tydzień... mały update bo jeszcze Gdynia nie zginęła...

DSC05710.jpg

DSC05708.jpg

DSC05706.jpg

DSC05705.jpg

DSC05704.jpg

DSC05696.jpg

jak Gdynia chciała już zabrać głos w dyskusji to zapewne był to głos słyszalny... powstało uzbrojenie strzeleckie. Browning .33 składa się z 9 części. trochę to trwało ale w końcu posłałem dziecko do szkoły co może wpłynie pozytywnie na dalsze losy projektu

DSC06116.jpg

DSC06117.jpg

DSC06119.jpg

No no no... Nieźle to teraz wygląda Bardzo mi się wieża podoba z tym całym dozbrojeniem - bojowo!

jeszcze Gdynia nie zginęła... po długiej przerwie coś tam dziabnąłem:

DSC06566800x600.jpg

DSC06565800x600.jpg

DSC06564800x600.jpg

Gdynia, Welcome to Przyznaj się ile szukałeś swojego tematu w otchłani forum? :P

Ale fajnie wygląda z podkładem. Widać teraz dokładną i czyściutką robotę.

jak ja lubię Święta... różne etapy malowania, jak znam fotokoszyk to przemieszane ale chyba widac o co chodzi. tak więc proszę ogladać od tyłu.

DSC06637800x600.jpg

DSC06636800x600.jpg

DSC06630800x600.jpg

DSC06625800x600.jpg

DSC06620800x600.jpg

Można by ogłosić konkurs, który kolorek najbardziej odpowiada prawdzie?

A dlaczego nie widać resztek zestawu do brodzenia? Znalazłeś już metodę na nieszczęsne nakładki?

z tymi kolorami Piotrek to masz racje, trudno sobie wyrobić pojęcie, zasadniczo im wyższe zdjęcie tym bliższe prawdy. resztek zestawu do brodzenia nie widać, bo jeszcze nie powstały - na razie nie było takich możliwości. teraz jak kadłub jest spasowany i pomalowany to mogę Gdyni wymodelowac rufę. nakładki... niestety chyba trzeba będzie wystrugać z tworzywa i drutu... i wcale to mnie nie cieszy.

Ja myślałem że to 35 a ja Ci tu mości panie na temat patrzę a to się 72 okazuje...

O w mordę...

Jedziesz dalej

Świetnie Ci idzie - pełen podziw za to co wystrugałeś z tego "modelu" ;)

Świetnie Ci idzie - pełen podziw za to co wystrugałeś z tego "modelu" ;)

Popieram, muszę gdzieś zanabyć to "cudo".

coś tam podziałałem, kolory sa w miarę realistyczne bo w Olsztynie wyszło słońce na parę minut. niestety prace nie posuwają się tak szybko jak bym chciał, niestety, proza życia jest silniejsza. miłośników zestawu do brodzenia i osłon antypoślizgowych prosze o jeszcze trochę cierpliwości

DSC06716800x600.jpg

DSC06713800x600.jpg

DSC06710800x600.jpg

DSC06707800x600.jpg

DSC06705.jpg

ps. model nie jest wart zakupu, przynajmniej jesli chce sie z niego zrobić coś, co przypomina M 10. współczynnik przeklinania jest zbyt wysoki