Skocz do zawartości

Mi-2 i Mi-2 Plus


JW

Rekomendowane odpowiedzi

Rany, kto jest odpowiedzialny za wybór tej fikuśnej czcionki w napisie "Polish Navy"... Nie dość, że trudne dla modelarza, to niepoważne dla maszyny wojskowej .

 

Ta czcionka jest niepoważna, lepsze by były chyba tylko literki pisane jak w elementarzu .

 

Trochę cię zaskoczę kolego z tą czcionką - nazywa się "ARMY". (jest ich kilka wersji - wszystkie o tym samym wzorze znaków). Większość napisów eksloatacyjnych jest, a wcześniej także numery były robione w Wuzlu właśnie tą czcionką

 

http://pl.fonts2u.com/search.html?q=army

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cześć Cinekf1, jakakolwiek nie byłaby nazwa tej czcionki, to i tak zaburza moje poczucie estetyki - a np numer na belce jest już pod tym względem w porządku. Ale to oczywiście niech każdy sobie sam ocenia. W sumie z Twojej wypowiedzi też nie wynika, czy Ci się ona podoba czy nie.

Ponadto zgadzam się z qalimarem, że numery na Mi-24 też w swoim czasie były koszmarne.

Żeby może trochę lepiej unaocznić o co mi chodzi, podam jeszcze jeden przykład - słynny MiG-21 z miecznikiem. O ile rybka jest świetna, to wg mnie napisy "45 lat" i FISHBED psują ogólny odbiór wizerunku maszyny. Zaznaczam przy tym - to wyłącznie moje subiektywne poczucie gustu, a o gustach niby się nie dyskutuje... Jeśli ktoś się z tym zgodzi - ok, jeśli nie - też w porządku.

Pozdrawiam - Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego "Polish Navy" a nie "Lotnictwo Marynarki Wojennej", albo "Polska Marynarka Wojenna" itp.?

Bo krótszy napis, i szablon tańszy?

 

Kolega Erkamo chyba nieprzygotowany do tablicy dzisiaj. A to nie wie, że z drugiej strony po polsku jest takowy napis wysmarowany? Z lewej natomiast taki, gdyż w anglosaskim NATO się zagnieździliśmy, a oni niestety gęsi i po polsku nicht fersteien...

 

A szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lewej natomiast taki, gdyż w anglosaskim NATO się zagnieździliśmy, a oni niestety gęsi i po polsku nicht fersteien...A szkoda.

Aaa, rozumiem. No, prawie rozumiem, bo np. Niemcy, Holendrzy, Franzuzi olewają innych i walą po obu stronach w swoim języku. Duńczycy to chyba w ogóle to olewają, bo np. na Lynxach nie zauważyłem nic (może źle googlowałem). Nie sprawdzałem wszystkich możliwych samolotów w marynarkach, to fakt

Ja myślę, że to po prostu "its cooool man", albo....miało być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. Niemcy, Holendrzy, Franzuzi olewają innych i walą po obu stronach w swoim języku.
Francuzi akurat są w jakiś sposób uprzywilejowani ;) Oficjalnymi językami NATO są angielski i francuski. Przynajmniej w teorii ;)

A co do samej czcionki, to Anakondy mają chyba inną. Kamany również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedziałem powyżej- czcionkę dobiera WZL-1. Anakondy i Kamany nigdy nie trafiły do POM-u na malowanie.

 

Wygląd rzeczonego Mi-2 po uzupełnieniu malowania (godła, kotwice, nazwa własna - z obu stron kadłuba):

 

http://www.bl.mw.mil.pl/news.php?id=694&limes=

 

Nazwa własna- Pterodactyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Nazwa własna- Pterodactyl.
A czemu nie Pterodaktyl ??? Przecież Polacy nie gęsi...

 

A poza tym wszystko świetnie, godełka, nazwa własna, napisy...

Ciekawe czy doczekamy gdy ponuracy z LWL zaczną coś malować na swoich śmigłach.

Swego czasu było u nich bardzo barwnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa własna- Pterodactyl.
A czemu nie Pterodaktyl ??? Przecież Polacy nie gęsi...

 

Gdyż w Polsce daktyle nie rosną....

Ok, mogłem użyć nazwy polskiej, ale ta wydawała się bardziej...godna.

 

Następny szaraczek będzie nazwany bardziej z polska mianowicie- Gacopyrz.

 

Ładnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

NETOPEREK

 

a ja znalazłem coś takiego :

4120f14b133e0f40m.jpgca44ff7e8cb24e33m.jpgfda8bfa694975a4em.jpg67b839d9c2dcd173m.jpg

ten MI 2 RM stoi zdewastowany na poligonie pożarowym przy centrum szkolenia marynarki wojennej w ustce i aż łza sie w oku kręci na jego widok

 

Myślicie że warto zachowac ten egzemplarz np. w naszym Muzeum? Nie mamy do tej pory innego Mi-2, sanitarne z LPR-u odleciały do Heliseco...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia kto może być obecnie "użytkownikiem" tego śmigłowca. Maszyna została przekazana do AMW i to byłoby na tyle z naszej strony.

To egzemplarz o n/b 2027

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia kto może być obecnie "użytkownikiem" tego śmigłowca. Maszyna została przekazana do AMW i to byłoby na tyle z naszej strony.

To egzemplarz o n/b 2027

 

Czy były dwa egzemplarze Mi-2RM 2027?

 

Mi2_SP_2027_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mówisz Fazzy, to ja grzebnąłem się w datach i numerze. 2027 trafił z MW do WL i ocalał. Nadal lata.

W pomarańczowo - zielonym malowaniu do końca latały dwa śmigłowce- 2703 i 2947, a więc musi to być jeden z nich. Dalej- 2703 na pewno nie trafił do Ustki, gdyż został sprzedany już po biało- czerwonych egzemplarzach- 2948, 2949 i 2950, które wyjechały w czerwcu 2007r.:

http://www.airplane-pictures.net/photo/68217/2950-poland-navy-mil-mi-2/

Po porównaniu malowań:

mi-2.jpg

 

Wszystko wskazuje na maszynę nb 2947 przekazaną w 2004r. pozbawioną obecnie godeł i numeru burtowego. Fakt podmalowania musiał już nastąpić na miejscu w Ustce.

 

2947-2.jpg

 

2947-3.jpg

 

Chyba będę musiał zebrać to kiedyś w całość, bo wiedza ulatuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.