Jump to content
Mierzu

Instrukcje do modeli (wszystko co ich dotyczy)...

Recommended Posts

Witam

Szukam instrukcji do Pantera ausf.G Hasegawa 1/72, jeżeli mógłby ktoś poratować to z góry dziękuję.

Witam.

Poszukuję wyraźnego skanu instrukcji do MiG-21MF Polish Airforce 1/48 Academy, lub informacji jaki FS jest oznaczony jako kolor 12 (kolor bazowy wersji z miecznikiem).

Pozdrawiam,

Adam

EDIT. Kolor ten to FS 36492

Mam na warsztacie BMP-3 Skif-a.Instrukcja podaje sposoby{ schemat} malowania i rozmieszczenia kalkomani w wersji Rosyjskiej.

W pudełku jednak jest kalkomania Grecka i Emiratów Arabskich.

Malowanie znalazłem na zdjęciach ..gorzej jeśli chodzi o rozmieszczenie oznakowań -no i kolory muszę określać na oko.

Czy skif pakuje do tego zestawu kalki i instrukcje malowania różych użytkowników?

athlon5 - ja miałem w pudełku kalki ukraińskie i jeszcze jakieś natomiast instrukcja malowania typowo do ruska (2 schematy) więc raczej nie wspomogę Cię. Widzę, że to co znajdziemy w pudle to czysta zagadka .

Pozdrawiam

Piotrek

Maluj ruska bo to chyba najciekawszy kamuflaż (ten zielono-żółty z czarnymi wstawkami). Greckie też mają nietypowe malowanie ale jakoś do mnie nie przemawiają specjalnie. Te ukraińskie kalki jeszcze gdzieś chyba mam więc możesz zrobić go z instrukcji (przynajmniej właśnie te kalki docelowo miały iść na wspomniane wyżej malowanie). Ja tylko skleiłem model i wiem jak jest zbudowany ale co, jak i gdzie był używany to już działka fascynatów tego pojazdu .

Pozdrawiam

Piotrek

Posiada ktoś może instrukcję do Sopwith Camel Eduarda w 1:48 nr. kat. 8055?

gulus - mam już dobry skan Dzięki

Panowie . Poszukuje instrukcji sklejania modelu Rewela-fregata H.M.S. BLIGH numer katalogowy 05022 . Lezy w modelarni model jest chętny na sklejenie , a tu kuku - brak papierów.

Panowie . Poszukuje instrukcji sklejania modelu Rewela-fregata H.M.S. BLIGH numer katalogowy 05022 . Lezy w modelarni model jest chętny na sklejenie , a tu kuku - brak papierów.
Szukałem w necie i faktycznie nic nie znalazłem. Może spróbować napisać maila do Revella. Może podeślą PDF. Wiem, głupi pomysł, ale może akurat się uda.

Poszukuję instukcji do modelu M270 MLRS firmy DRAGON nr 3523. Niestety nie było jej w pudełku

Hej hej, do wszystkich

Pewnie za wiele nie pomogę, ale jestem pewien, że Wy pomożecie mi ;)

Gdybyście już znaleźli instrukcje do swoich modeli to czy moglibyście wrzucić je na tę stronę?

http://galaxykits.com/instructions/

Być może ktoś inny również szukać będzie takiej instrukcji i zaoszczędzi mu to czas.

Będę wdzięczny za pomoc

Witam, ostatnio udało mi się zakupić okazyjnie model Kenworth k100 revell i potrzebuję od niego instrukcji. Jeżeli ktoś posiada takową prosiłbym o kontakt. Z góry dzięki.

Witam. Poszukuję instrukcji do modelu Firmy Revell "Ford LTL 9000" w sklai 1/24. Nie wiem ile on kosztuje i czy jest on spotykane. Bynajmniej nie znalazłem o nim informacji. Znaleziony na strychu. Jest on chyba z roku 1993

Witam,

ma ktoś może instrukcję od SU-25 Italeri (1:72)?

Byłbym bardzo wdzięczny za skan albo link.

Witam, potrzebuję instrukcję lub skan do Sturmgeschutz Sdkfz.167 ACADEMY 1:35 (stug IV). Znalazłem coś na mojehobby, niestety nie z Academy i nie w 1:35. Nie wiem czy one są takie jak być powinny. Może mógłby ktoś pomóc? Z góry dziękuję.

Cześć Wszystkim

Mam takie laickie pytanie. W pudle z modelem eduarda jest cała masa części które się powtarzają, w instrukcji są zaznaczone kolorem szarym z dopiską 'parts not for use'

Czy chodzi o wykonanie innej wersji samolotu? Instrukcja podaje tylko jedną: BF 110E. Mierzyłem te częsci suwmiarką i wychodzi że sa takie same, tylko na kadłubie różnią sie jednym detalem. Nic z tego nie kumam, czy eduard wkłada do pudełek kawałki złomu modelarskiego, czy to jakiś zapas dla ciamajdów, którzy ciapią klejem po wszystkim i potrzebują 3x więcej części?

Co prawda ten samolot zrobię pewnie za 100 lat bo nie leży w moich planach na razie, ale ciekawość mnie zjada po co takie coś jest?

Przygotowanie formy wtryskowej jest dość kosztownym procesem dla firm modelarskich.

Dlatego jeśli istnieje kilka wersji jakiejś maszyny różniących się tylko pewnymi detalami (np. wlot powietrza w innym miejscu, linie podziału blach inaczej poprowadzone, wzierniki inspekcyjne przesunięte itp.) to producenci starają się wykonać jedną formę zawierającą wszystkie te elementy aby mogli później zaoferować większy asortyment w postaci różnych wersji modelu.

Niektórzy wycinają te zbędne element a inni dają ramki w całości i stąd ten nadmiar.

Witam poszukuje instrukcji do starego Dragona 6314 Nashorn