Jump to content

Leopard2A5 1:35 Tamiya+Eduard

Recommended Posts

Co sądzisz o gumowych gąsienicach z zestawu - warto wymieniać?

Moim skromnym zdaniem nie warto. Jeśli będzie stał na równym podłożu to zostaw gumiśki. Owszem są ogniwka do Leosia ale i tak w nowoczesnych czołgach taśmy są napięte

http://data3.primeportal.net/tanks/peter_van_iren/leopard_2_a5_nld/images/leopard_2_a5_nld_03_of_14.jpg

http://data3.primeportal.net/tanks/peter_van_iren/leopard_2_a5_nld/images/leopard_2_a5_nld_06_of_14.jpg

i na dodatek zasłonięte fartuchami i g.... guzik widać

http://data3.primeportal.net/tanks/peter_van_iren/leopard_2_a5_nld/images/leopard_2_a5_nld_05_of_14.jpg

http://data3.primeportal.net/tanks/peter_van_iren/leopard_2_a5_nld/images/leopard_2_a5_nld_04_of_14.jpg

Fotki z Primeportal.net

Pomalowałem wszystko podkładem. Następnie większość czarnym matem. Niestety z braku farby nie wszystko.

DSC_0143.JPG

DSC_0144.JPG

DSC_0145.JPG

DSC_0146.JPG

DSC_0147.JPG

DSC_0148.JPG

DSC_0149.JPG

Zastanawiam się, czy nie zrobiłem zbyt długich lin. Ale takie mi się podobają.

Gąsienic ostatecznie nie wymieniam. Plastikowe nie przyszły na czas- zrezygnowałem z zamówienia.

Ochrona Przeciw Lotnicza

;)

Poczekam na malowanie kamo , czeka na mnie tem model , ale od Hobby Bossa - ten zestaw blaszek od edka , HB dodal za darmo do modelu

Z reki chyba tego nie sikniesz , bo ja chcialem od reki , jakies masy trzeba tu uzyc - popatrze z czym to sie je

Ludzie, jakie zastosowanie mają w Leopardach A5/A6 te odchylane "skrzydła" na wieży ?

035.jpg

Kolega Maciek odchylił te osłony tylko po to, by dokładnie pomalować tę część wieży

ale od Hobby Bossa - ten zestaw blaszek od edka , HB dodal za darmo do modelu

Niestety, ale replika Leoparda firmy HB to gówno nie model. Lepiej dołożyć trochę (~30 zł) i kupić model firmy Tamiya. Dodatkowo warto też kupić: http://www.jadarhobby.pl/voyager-pe35011-leopard-p-15174.html?osCsid=ba0e8d41d3e9aa0c8324a96737bf84c0

Edited by Guest

Zle edycji uzyles ;)

Nie jest zly , jakosciowo daje rade , detale tez sa w miare ok , jak na model za 69zl jest wrecz wypas. Jeden babol do ktorego sie mozna doczepic to oslony czegos tam , na jakiejs stronie czytalem , ze to jedyny babol tego czolgu firmy HB.

Z reki chyba tego nie sikniesz , bo ja chcialem od reki , jakies masy trzeba tu uzyc - popatrze z czym to sie je

Jasne, pokażę jak to się robi

w rzeczywistych pojazdach też się odchylają te osłony, żeby można było pomalować tę część wieży ?

Gdzieś widziałem zdjęcie z odchylonymi bocznymi częściami (panelami?). Ale jakoś nie mogę znaleźć tego zdjęcia. Ale myślę, że te mogą rozwiać wątpliwości.

leopard_2a5_21_of_28.jpg

leopard_2a6_tower_06_of_27.jpg

leopard_2a6_tower_05_of_27.jpg

[/img]http://i13.photobucket.com/albums/a251/RIPper_SVK/afvs/leopard%202/leopard-2a5_turret_construction_12.jpg[/img]

BTW. Ciekawe są te wersje (przy okazji znalezione)

Leopard2A6M_Canada_01.jpg

New069.jpg

Przy okazji trochę pomalowałem. Jeszcze trzeba tu i tam lekko poprawić, ale wszystko zaczyna nabierać kształtu, a może raczej koloru ;)

DSC_0159.JPG

DSC_0160.JPG

DSC_0161.JPG

DSC_0162.JPG

DSC_0163.JPG

Mam nadzieję, że już za tydzień zaprezentuję dalszą część malowania.

Pozdrawiam

Maciek

zobacze efekt malowania kamo z ręki

Ono nie będzie malowane z ręki. Użyję jak zwykle w takich sytuacjach blue tacka, z którego porobię wałeczki do maskowania.

• 1 month later...

Popryskałem model wielokolorową perfumą.

Czarny się trochę błyszczy, ale dojdą jeszcze szczegóły, wash, kalki, pigmenty, mat/półmat, inne 'głupoty' (kolejność wymieniania przypadkowa). W jednym miejscu farba lekko odprysnęła, ale to na blaszce i łatwo poprawić.

DSC_0001.JPG

DSC_0002.JPG

DSC_0003.JPG

DSC_0004.JPG

DSC_0005.JPG

DSC_0006.JPG

Chyba całkiem sprawnie mi idzie- patrząc na moje poprzednie modele

Znalazłem to zdjęcie

leopard_2_a5_nld_07_of_14.jpg

A farby to gunze, dedykowane kolory (z serii NATO).

Co myślicie o oznaczeniach tego egzemplarza?

Jak dobrze pójdzie, to dzisiaj położę kalki i dokończę malowanie detali

Pomalowałem detale. Położyłem kalki. Całość pokryłem clearem gunze. W chwili obecnej mam doskonałą bazę pod wszelkiego typu dalsze prace malarskie

DSC_0018.JPG

DSC_0019.JPG

DSC_0020.JPG

DSC_0021.jpg

DSC_0022.JPG

DSC_0023.JPG

DSC_0024.JPG

DSC_0025.JPG

DSC_0026.JPG

DSC_0027.JPG

Delikatny wash + rozjaśnianie krawędzi. Teraz czekanie aż całkiem wyschnie, półmat, dalsza zabawa olejami i na koniec pigmenty. Już widać koniec, że tak powiem

Niestety będę musiał wcześniej pozdejmować te wszystkie farfocle z waty, co mi się przykleiły :(

DSC_0015.JPG

DSC_0016.jpg

DSC_0017.JPG

DSC_0018.JPG

DSC_0019.JPG

DSC_0020.JPG

DSC_0021.JPG

DSC_0022.JPG

DSC_0023.JPG

• 1 month later...

Niewiele ostatnio działałem przy modeliku. Zdążył się więc trochę przykurzyć. Jednak na szczęście niewiele zostało do zrobienia- przykurzenie (ale pigmentami) i zmatowienie. Olejami już "oberwał" i jest trochę przybrudzony na podwoziu.

A tak to wygląda na dzisiaj:

P3281774.jpg

P3281775.jpg

P3281776.jpg

P3281777.jpg

P3281778.jpg

P3281779.jpg

P3281780.jpg

Przykurzyłem model, zmatowiłem i utrwaliłem pigmenty. Niestety dość mocno mi wcięło kurzenie (jest odrobinę widoczne), ale przynajmniej wszystko ma właściwą matowość

Tak to wygląda na dziś:

DSC_0022.JPG

DSC_0023.JPG

DSC_0024.JPG

DSC_0025.JPG

DSC_0026.jpg

DSC_0027.jpg

DSC_0028.jpg

DSC_0029.jpg

DSC_0030.JPG

DSC_0031.JPG

DSC_0032.JPG

DSC_0033.JPG

DSC_0034.JPG

DSC_0035.jpg

DSC_0036.JPG

DSC_0037.jpg

DSC_0038.jpg

Możliwe, że dzisiaj jeszcze zrobię jeszcze raz kurzenie. Można powiedzieć, że tak będzie wyglądać wersja finalna

[edit]

Możliwe, że powstanie też prosta podstawka...

Pożyjemy, zobaczymy.

Lufa została nawiercona, jakoś przeoczyłem ten detal...

Koniec prac, nareszcie

DSC_0059.JPG

(kliknij zdjęcie, aby zobaczyć galerię)