Skocz do zawartości

Lancer Evo X Aoshima 1/24


Vybor89

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 121
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Rozumiem, że podwozie będzie bez brudzenia a samochód prosto z fabryki?

 

Tak. robię nówkę sztukę prosto z taśmy.

Dziś zrobiłem jeszcze tylne lampy oraz przednie i pomalowałem kaste na kolor końcowy. Jak tylko usunę 2 babole z przedniego nadkola to wstawie fotki pomalowanej kasty.

 

A teraz taki mały smaczek w postaci pomalowanego przedniego zderzaka i kompletnego grill'a

f9d2c3af9d545a68med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jakby stalowy kolor wydzierał się spod lakieru. To po prostu złudzenie czy efekt zamierzony?

 

Tak jak pisałem w zamyśle lakier miał byc to chrom spolerowany na lustro. Na fotach "pierwsza przymiarka" widac pozostałości chromu po zmianie koncepcji. Cała kasta jest w kolorze zderzaka i nie przewiduje innego lakieru. Muszę tylko poprawic jak najszybciej te 2 babole i dam foty kasty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Drobny przestój się pojawił lecz jutro wstawię fotki skończonej kasty, zostało mi tylko pomalowac dyfuzor oraz pare elementów na czarno, oraz wkleic światła i lusterka. Następnie biorę się za wnętrze które będzie również standardowe i już prawie koniec

Wnętrze dostanie tylko fototrawione pedały oraz pasy bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Zgodnie z obietnicą wstawiam fotki robione na szybko po 1 montażu. Maskę muszę poprawic gdyż różni się odcieniem, do zdjęc została położona luźno na kaście. Wnętrze również zostało ukończone, ale fotki wanny zrobię jutro w dziennym świetle. Szyby skończone. Niektóre elementy kasty pomalowałem ciut inaczej ponieważ tak mi się spodobało. Lampy bez kloszy Zdjąłem też odlewane imitacje siatki w bocznych wlotach przedniego zderzaka i zastąpiłem siatką.

 

Muszę też podziękowac Krzychowi126 za ekspresowe dostarczenie nowych tablic do Evo. Dzięki brachu

 

Jeśli uda się wykonac plan jutro wrzucę fotki wanny,a w niedzielę wstawię fotki z poprawioną maską i wykonaną polerką. Dośc ściemniania i czas na fotki

 

cd5a4b0eeda4cf69med.jpg

2939f2ea255eefd5med.jpg

08fe96743bcbc877med.jpg

f4d81bb003b52f7emed.jpg

499915cc74c96238med.jpg

fb4e6ee308dbb47cmed.jpg

 

Mam nadzieję, że w środku przyszłego tygodnia uda się wstawic galerię Lancer'a

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj polerki masz sporo, ja bym sie pokusił o drugie malowanie.... Np ten prawy , przedni błotnik nie nastraja optymizmem ...

 

Pozdrawiam i czekam na polerkę/nowy lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nadkolu troszkę za dużo prysnąłem lakieru. Na fotce wygląda to fatalnie gdyż akurat poszedł refleks od lampki w tym miejscu. W realu nie jest aż tak źle. Troszkę poszlifuję i będzie git. Maskę pomaluję od zera, podejrzewam, że nie wymyłem po prostu wszystkiego z aerografu przed malowaniem maski i coś się wymieszało ściemniając kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze na tych zdjęciach wyraźniej widać różnicę odcieni maski i reszty kasty. Możliwe że jest to spowodowane tym co napisałeś, ja tam na aero się nie znam ale jak chcesz malować od nowa to powinno wyjść już dobrze, nie ma bata

Muszę też podziękowac Krzychowi126 za ekspresowe dostarczenie nowych tablic do Evo. Dzięki brachu

Nie ma sprawy, jak coś to wal śmiało bro

Pozdrawiam no i powodzenia życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś czeka mnie sparing z nadkolem i maską. Mam nadzieję, że zwycięski

Oczywiście pojawią się fotki po dokonanych poprawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe uwagi, oczywiście poza odcieniem lakieru, zapomniałeś o uszczelkach. Środkowy słupek również niedokładnie pomalowany. Również część dolna lusterka nie pomalowana na czarno:

fb4e6ee308dbb47cmed.jpg

 

Nie zapomnij o pomalowaniu wlotów na masce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do uszczelek to będą dziś domalowywane. Lusterka fakt, zagapiłem się. Dzięki koksik750

Co do wlotów bywa różnie. Są egzemplarze z czarnymi wlotami na masce i z czerwonymi ->

http://www.car-tr.com/wp/Mitsubishi/Mitsubishi%20Lancer%20Evolution%20X_08_03.jpg

http://www.car-tr.com/wp/Mitsubishi/Mitsubishi%20Lancer%20Evolution%20X_-08_03.jpg

To samo tyczy się wlotu za przednimi kołami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Widocznie w instrukcji jest błąd, gdyż w niej też wloty są czerwone. Nie ma zaznaczonych ich w innym kolorze niż cała kasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do koloru maski to z wlasniego doswiadczenia wiem, a dokladnie to nei wiem czemu ciezko uzyskac ten sam odcien jak sie maluje np na 2 razy czyli kasta osobno i np zderzaki osobno. Moge sie mylic ale ja tak mialem z GTR'Em malowalem kaste i dzien pozniej pomalowalem zderzak i maske i byly 2 rozne odcienie czerwonego, mimo ze ten sam lakier. Uwazaj na to jak grubo kladziesz lakier staraj sie w miare tak samo polozyc jak malowales reszte. Moze to cos pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witam panów!

 

Jako że teraz ja jestem właścicielem togoż modelu to ja będę prowadził tę relację. Moja wizja Miśka różni się od tego co wymyślił poprzedni właściciel ale wydaje mi się że będzie to kawał niezłego wozidełka

 

Mała próbka tego co nas czeka:

 

Zdjcie0080.jpg

Zdjcie0095.jpg

Zdjcie0092.jpg

 

 

Evo ma być czymś w rodzaju ulicznej wyścigówki stąd też masywny przedni zderzak i wysoki spoiler. W masce wyciąłem wloty powietrza, tak samo w błotnikach przednich a w tylnym zderzaku obniżyłem dyfuzorki i zrobiłem otwór przez który będzie widać puszkę tłumika. Nadwozie będzie częściowo wygładzone, tzn tylny zderzak bez prostokątnych światełek, klapa bez znaczka i światła stop, tylne drzwi bez klamek a w przednim zderzaku zaszpachlowałem otwory pod tablicę, dodatkowo będzie tylko jedna centralna wycieraczka z przodu i lotka nad tylną szybą.

 

 

Byłoby na tyle, fotki robione fonem więc szału nie ma ale dzisiaj będę juz miał aparat

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.