Jump to content
Nexus

Zdjęcia w galerii

Recommended Posts

Moim zdaniem jak komuś zależy na tym, aby jego zdjęcia były dostępne a nie znikały bez śladu to przy pierwszych objawach znikania zdjęć wyniesie się na inny serwer albo zapłaci abonament. Miałem konto na fotosiku i gdy miesięcznie transfer z mojego konta zaczął przekraczać 1Gb i fotosik zaczął blokować mi fotki, nie stanowiło to problemu dla mnie, aby zacząć publikować na innym serwerze, a to TYLKO, dlatego że to mi zależy na tym, aby moje zdjęcia były widoczne.

Co do jakości zdjęć, to analogicznie jak wyżej, jakość zdjęcia świadczy o mnie. Do robienia poprawnych zdjęć naprawdę nie trzeba wiele, światło, balans bieli i macro, robie zdjęcia prostym kompaktem i jak na razie nikt nie skarżył się na jakość zdjęć w moim temacie, stąd wnioskuję, że są poprawne. Co do usuwania/zamykania tematów z kiepskim zdjęciami, nie widzę takiej konieczności. Jeżeli trafiam do takiego tematu i zdjęcia są kiepskie to po prostu olewam ten temat, skoro autorowi nie zależy na tym, aby pokazać dokaładnie efekty swojej pracy to tym bardziej mi nie zależy, aby się domyślać, co autor miał na myśli. Myślę, że po braku komentarzy w temacie średnio inteligentny człowiek zada sobie pytanie, co jest nie tak skoro nikt nie odpowiada i wyciągnie odpowiednie wnioski.

Constructor, zadziwia mnie Twoja pokretna logika. Rozumiem, ze na tym forum nie moge wystepowac jako normalny uzytkownik? Czy jezeli zrezygnowalybym z funkcji moda i zaprotestowal przeciwko wprowadzeniu ograniczen dla fotosika, bo oplacam tam abonament i nie mam zamiaru tworzyc kolejnych kont w innych serwisach, to wtedy byloby ok??? Czy tak samo bys stwierdzil, gdyby to zrobila jakakolwiek inna osoba, nie bedaca w administracji forum???

Fotosik jest ok, jeśli jego użytkownik jest obdarzony mózgiem choć odrobinę większym niż orzech włoski i nie wkleja miniaturek/pomniejszonych zdjęć, które po kliknięciu w nie włączają głowną stronę fotosika.

Niestety, fotosik jest pierwszym wyborem 12-15-to letnich początkujących modelarzy, którzy najważniejszego obcego języka jakim jest angielski nie opanowali w choćby podstawowym stopniu, potrzebnym do sprawnego założenia konta na photobucket albo chociaż wysłania zdjęcia na imageshack. Tylko że nawet ten ostatni serwis właściwie nie wymaga znajomości języka aby wysłać zdjęcie - chyba słowa browse i upload zna każdy użytkownik komputera.

mam wrażenie że Twoja wypowiedź jest obraźliwa dla wielu użytkowników i na dodatek mam wrażenie że właśnie miała taka być. Jest wiele metod na przedstawienie wyższości jednego serwisu nad drugim, jak również korzyści z nauki języków obcych.

No i jak zwykle albo i czasem wyszla klotnia . Zaczne od siebie . Na pewno zauwazyliscie ,ze nie mam jeszcze warsztatu albo galerii . Dlaczego ? Bo sie wstydze slabych zdjec . Nie mam na razie sprzetu na tyle dobrego , by pokazac moja prace po modelarsku ze szczegolami , z atmosfera danego modelu i widoczna technologia wykonania . Wniosek nasuwa sie sam - lepiej nic nie pokazac niz pokazac "nic" . Po drugie - kwestia fotosika czy czegos innego . Nie kazdy jest informatykiem i nie kazdy jest poliglota . Jesli jest klopot z wyswietlaniem zdjec moze po prostu "udroznic" lub polepszyc , lub jeszcze lepiej informowac , lub zastosowac cos nowszego i skutecznego w dostosowaniu sie ( tu zacytuje niestety obrazliwe okreslenie , ktore mnie dotknelo i zapewne nie tylko mnie ) uzytkownikow z mozgiem mniejszym niz orzech wloski . Wniosek - nie klocic sie i eskalowac dziecinne prztyki , tylko zrobic raz a dobrze krotki , krok po kroku poradnik jak wstawic zdjecia .

P.S. Jest to moja subiektywna opinia , nie skierowana do nikogo personalnie .

Czy tak samo bys stwierdzil, gdyby to zrobila jakakolwiek inna osoba, nie bedaca w administracji forum???

Mam odpowiedziec "tak" i czekać na wypowiedź innego admina?

imt - wytłumacz mi w takim razie, czemu fotosik jest tak popularny wśród młodszym narybku naszego forum?

Proszę o chociaż dwa argumenty, ja swoje podałem, możesz się z nimi nie zgadzać, ale wtedy wskaż inne.

I dlaczego, mimo wielokrotnych upomnień, dalej nie potrafią ludzie wklejać zdjęć z fotosika w prawidłowy sposób?

Dla mnie to powód do zabronienia korzystania z fotosika, jako metody na "dostosowanie sie" wspomnianej przez romka powyżej.

Nie wiem jak wygląda po uploadzie przeglądarka z fotosika, ale wiem jak na imagu i potobuckecie - jest pewna opcja zwana "forum thumbnail" 1 i 2. Jeśli to nie jest mały hint dla nie znających języka (słowo FORUM), to nie wiem co ma pomóc?

Poza tym, ja pamiętam że znalem slowa save, upload i browse zanim jeszcze pc dostałem, i wcale nie uczylem sie ich w szkole.

Zresztą co tu dużo mówić - moja młodsza siostra w wieku 10 lat już potrafiła spokojnie instalować gry na swoim komputerze w całości przeprowadzoną po angielsku... Nie sądzę, aby była jakimś drugim Einsteinem aby tego dokonać, więc upload zdjęć na imageshack jest o wiele prostszy i jeśli obecni 12-14 latkowie nie potrafią sobie z tym poradzić, to ja nie mam pytań.

Ja bym proponował aby komunikaty i ogłoszenia od razu zamykać po zamieszczeniu, bo tak wszystko kończy się w ten sam sposób...

A "obrońcy moralności" niech się zajmą modelami

imt - wytłumacz mi w takim razie, czemu fotosik jest tak popularny wśród młodszym narybku naszego forum?

szczerze mówiąc (pisząc) to nie wiem. Nie prowadziłem badań w tym obszarze. Możliwe, że mogłaby powstać całkiem ciekawa praca licencjacka. Gdyby rozszerzyć zakres badań to ... (chyba się zapędziłem).

Wracając jednak do meritum, to chodziło o formę wypowiedzi nie o jej treść. Czy zauważyłeś tą różnicę?

Forma - jeśli ktoś poczuł się obrażony, to sam nadstawia drugi policzek, gdyż "uderz w stół a nożyce się odezwą". I tym akcentem zakończę ten wątek.

Podsumuję tak - mamy instrukcję zamieszcznia zdjęć, mamy instrukcję jak robić dobre zdjęcia, mamy zasadę, że zdjęcia na fotosiku są ok, ale jeśli są wklejane tak, że można je obejrzeć a nie klikać wiele razy, kopiować, wklejać.

Kto się tych zasad nie czyta liczy się z ostrzeżeniem, zamknięciem tematu bądź publiczną chłostą - nieważne jak, ma się wreszcie dowiedzieć że powinien szanować czas i oczy innych użytkowników, którzy powinni pomagać administracji we wskazywaniu takich delikwentów natychmiastowo, i wszyscy będą szczęśliwi... a nie wszyscy - nie ci, którzy nie potrafią czytać i wyciągać wniosków i dalej wstawiając galerię robić z innych głupców. Ale takim panom już podziękujemy.

A ja powiem tak: szlag mnie trafia jak czytam teksty: "nie mam dobrego sprzętu, więc mam słabe zdjęcia". Zdjęcia robi człowiek, a nie aparat sam z siebie. Do robienia dobrych zdjęć wystarczy jedna rzecz - chęci. I tyle. Odkąd tu jestem systematycznie staram się poprawiać jakość swoich fotek z warsztatu i z galerii. Wykorzystuje do tego przeciętnej jakości aparat, dwie lampki biurkowe, niebieską kartkę A4 i dwa białe arkusze do odbijania światła. Czasami wspomogę się lampą błyskową. Nie przypuszczałem, że zastosowanie kilku rad z forum i odrobiny zdrowego rozsądku połączonego z elementarną wiedzą z fizyki na temat światła i optyki na poziomie gimnazjum, może być wyzwaniem dla kogokolwiek. Widać obecnie do zrobienia akceptowalnej jakości zdjęcia trzeba mieć doktorat...

EDIT: Zgodnie z prośbą moderacji umieszczam pierwszą galerię do, moim zdaniem, blokady:

viewtopic.php?t=17418

EDIT 2:

viewtopic.php?t=17126

Ten sherman jeszcze do przeżycia, przynajmnuej fotki nie są miniaturowe i na imageshack.

Ale ten drugi za sam fotosik w takiej formie do kasacji, plus piękne światłocienie, ale to też ujdzie - jak widać jestem dość tolerancyjny.

Jak już obserwuję od dłuższego czasu to forum tak musze z przykością stwierdzić że dla "nowych" tu miejsca niema . Szkoda bo wydawało mi się że właśnie dzięki takiemu forum można się czegoś nauczyć, coś podpatrzeć ,uzyskać pomoc i porade. Niestety wielu z was potrafi tylko krytykować i mieszać z błotem. Panowie opamiętajcie się i dajcie troche na luzz . Owszem jak ktoś się niechce dostosować po "poradach" (wstawianie zdięć itd...) konsekwencje powinien ponieść . Ale jak widze że ktoś pisze ze jest nowy i zaraz na niego nagonka bo to,to,tamto , normalni mi sie odechciewa !! siedizcie już w tym już troche i wytworzyliście tak hermetyczne środowisko że bania mała ! Szkoda bo w końcu pozagryzacie sie między sobą i całe to forum szlak trafi , bo masa ludzi lubi kleić ,składać ,a jak sie dostanie taką kose na dzieńdobry to albo sie odechce modelarstwa albo pokazywania się z tym co sie ma "bo skrytykują" . Co do mojej osoby zaraz napiszecie ze niczym tu niezabłysłem , i tak jest bo mimo tego waszego przejżystego opisu i robienia wszystkiego krok po kroku, jakoś zdiecia mi niewchodzą ... Czemu?? bądź mądry- Pisz wiersze... A jak chcecie to sie nawet pozabijajcie "bo ja jestem lepszy a ty gorszy"....

Witam,

Jestem tu zupełnie nowy i nie odczułem tego co przedmówca. Wręcz przeciwnie, sporo dobrych porad, zwłaszcza na PW, dobre uwagi w warsztacie i sporo podpowiedzi. Skrytykowali moją Panterę w galerii? Widać potrzebnie. Następną zrobię inaczej.

Niw zauważyłem zbytniej nagonki na nowych uczestników tego forum i bardzo miło odbieram całą załogę. Czego nie mogę powiedzieć dla odmiany o pewnym innym forum, ale to inna historia.

Tu zaglądam z chęcią i na pewno będę otwierał kolejne warsztaty z budowy moich modeli i figurek.

Czarny1986tychy, jakieś przykłady dyskryminacji "młodych" może:?:

Ja nie zauważyłem takowych.

Na tym forum są ludzie o naprawdę różnym poziomie umiejętności i osobiście nie spotkałem się z jakąś falą wobec tych "słabszych".

A kwasy i zadymy wybuchające od czasu do czasu to normalka, nie tylko tutaj. Taka forma reklamy

Jak już obserwuję od dłuższego czasu to forum tak musze z przykością stwierdzić że dla "nowych" tu miejsca niema . Szkoda bo wydawało mi się że właśnie dzięki takiemu forum można się czegoś nauczyć, coś podpatrzeć ,uzyskać pomoc i porade. Niestety wielu z was potrafi tylko krytykować i mieszać z błotem. Panowie opamiętajcie się i dajcie troche na luzz . Owszem jak ktoś się niechce dostosować po "poradach" (wstawianie zdięć itd...) konsekwencje powinien ponieść . Ale jak widze że ktoś pisze ze jest nowy i zaraz na niego nagonka bo to,to,tamto , normalni mi sie odechciewa !! siedizcie już w tym już troche i wytworzyliście tak hermetyczne środowisko że bania mała ! Szkoda bo w końcu pozagryzacie sie między sobą i całe to forum szlak trafi , bo masa ludzi lubi kleić ,składać ,a jak sie dostanie taką kose na dzieńdobry to albo sie odechce modelarstwa albo pokazywania się z tym co sie ma "bo skrytykują" . Co do mojej osoby zaraz napiszecie ze niczym tu niezabłysłem , i tak jest bo mimo tego waszego przejżystego opisu i robienia wszystkiego krok po kroku, jakoś zdiecia mi niewchodzą ... Czemu?? bądź mądry- Pisz wiersze... A jak chcecie to sie nawet pozabijajcie "bo ja jestem lepszy a ty gorszy"....

Wystarczyło zajrzeć do twojego profilu i prześledzić historię twoich wypowiedzi na forum. Oczekujesz od innych uczynności wobec ciebie i co w zamian...foch... nie dziw się że "internet" wobec takich postaw pozostaje powściagliwy...

Ale powiem ci coś innego, Za obraźliwy wpis w podtytule w/w postu

Re: Hehe cwaniaki.
dostajesz upomnienie na forum publicznym, i nie chciałbym gdy ponownie zajrzę do twojego profilu przeczytać coś równie nie miłego wobec kogokolwiek na forum.

Panie admi nie jest tak jak pan pisze nieoczekuję od innych "uczynności" a za wszelką pomoc jaką mi tu koledzy udzielili podziękowałem i mogą liczyć na moja pomoc gdy takiej będą oczekiwali. "Foch" bo się rozpłacze! Ja niemam 10 lat by sie obrażać . Konstruktywną krytykę rozumię i doceniam bo niejestem pempkiem świata i dobrze o tym wiem ! A z czego sobie przypominam niebyło focha tylko ostra ścinka z niektórymi na forum i po tym poprosiłem p."Tornado"o usięcie danego posta! Ok jeśli ktoś się poczuł urażony tematem ostatniego postu PRZEPRASZAM ! Upomnienie ok niemam żalu złamałem zasady i ponosze konsekwencje .

PS Tylko teraz samo mi się nasuwa ... "PRAWDA BOLI" i to chyba tyle .

Pozdrawiam .

A mi się "nasuwa" tylko to ze czarny1986tychy wyskoczył jak ten Filip z konopi...

Dygresja:

peter - pisze się "filip z konopi", bo filip nie jest imieniem w tym wypadku. O pisowni kolegi 2 posty wyżej nawet nie ma co pisać, ręce i czułki opadają...

Umówmy się tak... Wklejajcie w tym temacie linki do tematów bez zdjęć, każdy przypadek zweryfikujemy... Również linki do tematów gdzie są zdjęcia ale nie spełniają wymaganego minimum dla ich czytelnej ekspozycji, to będzie dla modów duża pomoc...

Powiem szczerze, że tego tematu szukałem bardzo długo, aż na forum pojawiła się opcja "Znajdź wszystkie tematy...". Trochę się zdziwiłem gdy w temacie nie było żadnej fotki autora tego tematu.

http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=8099&postdays=0&postorder=asc&start=0

El Commendante pewnie masz rację ;) To powiedzenie było zwiazane z pewnym moim znajomym Filipem i pewnie nawet nie wiedziałem ze nei dotyczy Filipa a filipa

Panowie, stronę wcześniej informowaliśmy ze w tym temacie piszemy o zdjęciach... Złych galeriach i tematach bez zdjęć itp... itd...

No to chyba więcej juz nie będziemy informować co?

Ohyda-parków w sieci jest dostatek....

Edited by Guest