Skocz do zawartości

AT-ST Walker - AMT - 1:54


Piotrek W.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

spróbowałem pocieniować i zróżnicować kolorystycznie model. W teorii wyglądało to dla mnie bardzo prosto: w zakamarki farba trochę ciemniejsza, na płaskie powierzchnie w środku farba trochę jaśniejsza i będzie. No ale to była tylko teoria. Rzeczywistość okazała się nie aż tak prosta. Nie bardzo mogłem sobie poradzić z ciemniejszą farbą i zakamarkami. Wyszło jak wyszło.

AT-ST_74.jpg

AT-ST_75.jpg

AT-ST_76.jpg

AT-ST_77.jpg

AT-ST_78.jpg

AT-ST_79.jpg

Niestety zdjęcia nie oddają rzeczywistości. Na żywca kontrasty między farbami są trochę większe. Nie jestem z tego zadowolony co zrobiłem. O ile przód i tył wyglądają jeszcze jakoś, to oba boki są wg mnie takie sobie. Za dużo ciemnego na dole. No i teraz ma zagwozdkę: zmywać, próbować malować raz jeszcze czy zostawić jak jest. Pomimo wcześniejszych deklaracji zmywania trochę się obawiam. A właściwie nie samego zmywania tylko jego skutków. Jeśli będę musiał usuwać nawet tylko trochę resztek farby mechanicznie to przy moim szczęściu uszkodzę parę rzeczy i model pójdzie w odstawkę.

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Niepotrzebnie nakładałeś to cieniowanie.

Przy tak pełnym zakamarków modelu to bardzo trudne.

Ale możesz poprawić kolorem podstawowym i jeszcze raz zrobić rozjaśnienia (a właściwie spłowienia) na środku dużych płaszczyzn i wystających elementach. Jeśli zastosujesz wash to zakamarki same się przyciemnią a różnice w odcieniach ładnie stonują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie zmywał. Szkoda twojej pracy narąbiesz się a efekt może nie być wcale lepszy. Może dodanie zacieków i obdrapań poprawi całość i nikt nawet nie zwróci uwagi na to co tobie przeszkadza ;)

Przy okazji. Na http://i5.photobucket.com/albums/y184/Wojtal/AT-ST/AT-ST_78.jpg widać na podstawie kabiny, na cole szparkę ;)

Ta tym samym zdjęciu strasznie widać, ze blachy kabiny, które dorabiałeś strasznie odstają. Uznałbym że tak powinno być, gdyby odstawały równo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupelnie sie nie przejmuj tym ze cieniowanie mocno widac (chociaz moja opinia jest taka ze wyglada naprawde dobrze, bardzo dobrze). Wash/filtr spowoduje ze wszystko sie ladnie stonuje.

Swoja droga co niektorzy zalecaja filtr z bardzo mocno rozwodnionych akryli przed nakladaniem sido i washa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi. Zmywać chyba nie będę. Jak pisałem obawiam się mojego destrukcyjnego wpływu na poklejone części.

rzelu tuż po zakończonym cieniowaniu wiedziałem, że wyszło nie tak.

Daję sobie kilka dni na przemyślenie co z tym teraz zrobić. Mam nadzieję, podjąć decyzję przed piątkiem i w weekend wcielić ją w życie .

Peter blachy rzeczywiście trochę nierówno odstają. Obawiam się jednak, pamiętając jakie miałem kłopoty przy ich klejeniu, że niewiele mi się uda z tym zrobić. Na swoje usprawiedliwienie powiem tylko, że różnica nie jest aż tak duża jak na zdjęciach. Na zdjęciu, które wymieniasz kabina jest ustawiona lekko pod kątem i dlatego prawa blacha wydaje się odstawać mniej. Czyli wszystko zależy od punktu widzenia albo jak to jest modne na forach modelarskich "To wina zdjęcia bo w realu jest mniej widoczne i wygląda znacznie lepiej". Spróbuję zrobić jeszcze jedno zdjęcie z równo ustawioną kabiną może ono choć trochę rozwieje wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może spróbować zaszpachlować te otworki? Wtedy może nie będą zionęły pustką ;)

No właśnie blachy mają odstawać od głównego pancerza. Taki efekt chciałem uzyskać po obejrzeniu zdjęć oryginałów. Jedyne co mógłbym zrobić to spróbować lekko zniwelować wielkość szpary po lewej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

postępów wielkich nie ma ale pomimo braku czasu coś tam dłubię. Zrobiłem washa zarówno na nogach jak i kabinie.

AT-ST_80.jpg

AT-ST_81.jpg

AT-ST_84.jpg AT-ST_85.jpg

 

Zacząłem również brudzenie kabiny.

AT-ST_82.jpg

 

Z bliska wygląda to gorzej niż z daleka. Jednak obiektyw aparatu wyłapuje wszystkie niedoskonałości warsztatu i malowania. Dla porównania zdjęcie z większej odległości żeby się usprawiedliwić, że nie wygląda to aż tak źle.

AT-ST_83.jpg

 

Na koniec, jak zwykle, dwa zdjęcia całości AT-ST

AT-ST_86.jpg

AT-ST_87.jpg

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada swietnie, tylko to brudzenie moze powinno byc troche mniej jednolite. Smugi grubsze u gory i malejace do dolu.

Calosc psuje mi tylko brak otwartych wizjerow z przodu kurczaka, wiem ze juz nic nie zrobisz, ale pomarudzic moge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suchy pędzel bielą tytanową zrób

Zastanawiam się jaki będzie tego efekt. Czy suchy pędzel zagra z brudzeniem na kabinie? Trochę się tego obawiam. Zupełnie nie mam z tym doświadczenia. Tak na intuicję to jeśli będę robił suchy pędzel to delikatnie i w większości na górnych powierzchniach.

 

Wyglada swietnie, tylko to brudzenie moze powinno byc troche mniej jednolite. Smugi grubsze u gory i malejace do dolu.

No właśnie nie chcę przesadzić z brudzeniem ale postaram się jeszcze je zróżnicować. Można to na razie potraktować jako początek i pierwszą warstwę brudu

Calosc psuje mi tylko brak otwartych wizjerow z przodu kurczaka, wiem ze juz nic nie zrobisz, ale pomarudzic moge

Mnie też to bardzo psuje obraz całości i przez to na pewno nie będę zadowolony w 100% z tego co zrobiłem. Mam nauczkę by trochę dłużej pomyśleć jak ma model wyglądać i jak to zrobić. A pomarudzić zawsze można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

AT-ST dostał drugą partię brudu. Baaaaardzo długo stał sobie pod gołym niebem Endoru a załoga w ogóle o niego nie dbała i wygląda teraz tak:

 

AT-ST_88.jpg

AT-ST_89.jpg

AT-ST_90.jpg

AT-ST_91.jpg

AT-ST_92.jpg

AT-ST_93.jpg

 

Bardziej brudzić już go chyba nie ma potrzeby. Teraz dodam jeszcze trochę olejowych zacieków i to chyba będzie koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się bardzo podoba. Witać, że się przyłożyłeś

Teraz rzeczywiście dodał bym kilka rdzawych miejsc by przełamać monotonię. Na tylnej części kabiny na górze pomalowałbym jeszcze te radiatory/kratki by wywiewy bardziej się odróżniały a nie były jedynie częścią pancerza. Działkom również podarowałbym delikatne osmolenia.

 

Czy ja już mówiłem jak mi brak otwartych okienek? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się bardzo podoba. Witać, że się przyłożyłeś

Dzięki.

Na tylnej części kabiny na górze pomalowałbym jeszcze te radiatory/kratki by wywiewy bardziej się odróżniały a nie były jedynie częścią pancerza.

O tym nie pomyślałem ale na pewno zrobię. A z działkami jeszcze nie zacząłem

Czy ja już mówiłem jak mi brak otwartych okienek? ;)

wiem, wiem wszyscy to mówią. Też nie mogę sobie tego podarować. Muszę się jednak przyzwyczaić do takiego wyglądu tego kurczaka, może mi się uda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że włazy Piotrkowi załażą już za skórę ;)

Nie ma co, najważniejszy jest trening. Ważne, że model wyszedł bardzo fajnie, a doświadczenie z powodzeniem wykorzystasz przy następnych projektach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze raz

Cytat:

Czy ja już mówiłem jak mi brak otwartych okienek? ;)

 

wiem, wiem wszyscy to mówią. Też nie mogę sobie tego podarować. Muszę się jednak przyzwyczaić do takiego wyglądu tego kurczaka, może mi się uda

Wiem, że nie ma otwartych wizjerów, mój błąd popełniony już na samym początku klejenia. Zbyt niecierpliwy byłem co doprowadziło mnie na Ciemną Stronę. Teraz ten błąd jest jak dla mnie nie do naprawienia i AT-ST pozostanie z zamkniętymi wizjerami.

Eeeekstra teraz wygląda

Dzięki jachud.

Takiego to chyba Rebeliantom szkoda byłoby niszczyć

Myślę o pokazaniu prób niszczenia przez Rebeliantów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ,że brudzenie zakończone pełnym sukcesem .Właśnie takie mocno zszargane wojną maszyny wyglądają najlepiej

 

Myślę o pokazaniu prób niszczenia przez Rebeliantów Mr. Green

 

Czyżby razem do super wykonanego kurczaka jakaś wypasiona podstawka zaświtała w głowie? Jeśli tak to popieram ,albo nie,stanowczo nie rób podstawki.I tak zrobiłeś się nierówną konkurencją w SF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ,że brudzenie zakończone pełnym sukcesem

Cieszę się, że się podoba.

albo nie,stanowczo nie rób podstawki.

OK, nie robię . Z podstawką na pewno nie zdążę na koniec konkursu a potem to się zobaczy. Mam jeszcze do zrobienia zaległą podstawkę do X-winga.

Co do prób niszczenia, myślałem o śladach ostrzału na blachach pancerza. I pewnie je zrobię ale najpierw muszę je przećwiczyć na jakimś złomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę o pokazaniu prób niszczenia przez Rebeliantów Mr. Green

Stanowczo odradzam Od karłów w kombinezonach miśków gorsi są tylko pajace w kamuflażowym poncho

Bardzo ci ładnie wyszedł - na twoim miejscu nic bym nie zmieniał , może pojawić się syndrom przedobrzenia...

Co do prób niszczenia, myślałem o śladach ostrzału na blachach pancerza. I pewnie je zrobię ale najpierw muszę je przećwiczyć na jakimś złomie.

Tak zupełnie przy okazji- w warsiawskim WCM jest [a może był] fajnmoldsowy Y-Wing za sto tusków, może na nim

Ogólnie- gratulki, nic nie zmieniaj , bo jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od karłów w kombinezonach miśków gorsi są tylko pajace w kamuflażowym poncho

Ja tam wolę pajace niż miśki . Co do prób niszczenia to jeden ślad po trafieniu z blastera muszę dać, no po prostu muszę.

 

w warsiawskim WCM jest [a może był] fajnmoldsowy Y-Wing za sto tusków

Tylko stówa za Y-winga??? To zupełnie niezła okazja. Gdyby jeszcze był w tej cenie to chyba bym się skusił na jeszcze jednego.

 

A poza tym to Lordzie i Arturze dzięki za miłe słowa dotyczące imperialnego kurczaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

rzutem na taśmę udało mi się skończyć imperialnego kurczaka. Od czasu ostatniej aktualizacji w zasadzie niewiele się zmieniło. Doszło głównie brudzenie. Działka laserowe dostały okopcenia. Na stopach próbowałem pokazać zabrudzenia od ziemi. No i to właściwie tyle. Aha dodałem jeszcze dwa ślady po trafieniu lekkim blasterem w kabinę.

Zapraszam teraz do galerii

http://modelwork.pl/viewtopic.php?p=319774#319774

AT-ST_95.jpg

 

pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.