Skocz do zawartości

PŁUGOPIASKARKA FORD LNT-8000 - AMT 1:25


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Cadillac prawie na ukończeniu więc pomyślałem sobie, że można trochę podłubać w innej tematyce. Jak pomyślałem tak zrobiłem, otworzyłem szafę, no i padło na tego Fordzika:

 

3ed52f5fc6e3db0f.jpg

 

Jak na zestaw AMT model skleja się całkiem przyjemnie, było/jest trochę delikatnych nadlewek i jam skurczowych,ale to mały pikuś w porównaniu z instrukcją montażu. Mianowicie w instrukcji podane jest, że trzeba ze sobą skleić elementy 1,2,3, a w ramkach części te mają numery 429, 385, 293 itd. Dobrze chociaż, że ramki segmentów takich jak rama, wanna, kabina, silnik itp. były pakowane w oddzielnych woreczkach przez co miałem mniej roboty z poszukiwaniem detali

 

Możliwe, że pokuszę się o zrobienie pod model podstawki, ewentualnie małej dioramki, coś w tym rodzaju:

 

a87ca7330d3b299b.jpg

 

Za budowę modelu zabrałem się ubiegłej nocy, a oto co do tej pory zrobiłem:

 

Podwozie:

b11b0fdcced797e7.jpg

a0d7db3cd8984564.jpg

2e6e1b4a05019095.jpg

 

Silnik, jeszcze dojdzie trochę osprzętu:

68e467cd6d74a3c2.jpg

 

Elementy podnośnika, na razie bez siłownika:

4c154ef5c285de73.jpg

311d74286094cd11.jpg

 

Wanna z zamontowaną piaskarką (klapa jest ruchoma):

9224386e69e72690.jpg

4baaf4bbdc745c9e.jpg

c5aabc1942490018.jpg

 

Pług z zawieszeniem. Pomyślałem sobie, że warto było by aby był ruchomy, więc obraca się na boki i góra dół:

 

 

211cbbe612a165f8.jpg

789d97cb9039d28d.jpg

 

Przymiarka na sucho:

 

0d5fb4f1399d3f47.jpg

5fe346a8e9aa29d7.jpg

936d0bf96a263077.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 186
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam pytanie czy będziesz robił piaskarkę? Widzę że model ma wywrotkę a zdjęcie piaskarkę dodatkową.

Model ma zamontowaną piaskarkę podobną do tej z poniższych zdjęć:

 

56c391ec3154f9bf.jpg

ca43b07a9035135c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za budowę modelu zabrałem się ubiegłej nocy, a oto co do tej pory zrobiłem:

 

Albo masz osiem rąk i cztery głowy, albo sztab krasnoludków składa Ci te cudeńka. Toć ja samą ramę i podwozie ZiS'a składałem tydzień! Podziwiam tempo i poziom wykonania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj długo kazałeś sobie czekać na tego Fordzika (przeszła rok ) ,ale w końcu wylądował on na warsztacie

 

Tematyka słuszna -coraz zimniej na zewnątrz za niedługo wszystkie drogi będą pokryte białym puchem, a czymś to odgarniać przecież trzeba .

 

Tak więc powodzenia

Miejmy nadzieje że zima w tym roku, z Pana pomocą nie zaskoczy drogowców

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BrzuDŹng i śnieg

 

The King is back! Andrzej mam nadzieję, że będę miał niedługo okazję zobaczyć model gotowy na żywo. Zważywszy na Twoje iście huragańskie tempo, to nie będzie z tym problemów

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Wasze komentarze Widzę, że zainteresowanie tematem jest spore Powiem tylko, że za trucka wziąłem się przez pomyłkę - mianowicie w nocy sięgnąłem do szafy po statek, a wyciągnąłem Forda a skoro już go miałem w ręku, to i jest na warsztacie

 

Zbiorniki paliwa oczyściłem z chromu i przykleiłem do ramy:

e1f8aaacb59a9861.jpg

 

Do silnika zamontowałem trochę przewodów:

c186932cf59d07d3.jpg

8a52148d1b3fa5f4.jpg

 

Pomalowałem i trochę przybrudziłem silnik. Teraz tak se myślę, że mogłem też zmyć chrom z pokryw klawiatur i pomalować je pod kolor silnika, no ale już za późno:

48dbc1ba43a2f31a.jpg

808d793af7f3814a.jpg

60085fe199b2fe62.jpg

3f5423ae205a07ec.jpg

 

Również ramę pomalowałem i trochę przybrudziłem. Nie chciałem robić jakiegoś wraka, chodziło mi o to aby w zakamarkach i wewnątrz ramy zostawić trochę brudu/błota (w świetle dziennym wszystko wydaje się więcej usyfione):

130a5145f1d8000e.jpg

75032510803b24cd.jpg

2b4315164832e2d7.jpg

1c6b2912c9ab05eb.jpg

eb55fc97ed31655b.jpg

6a17f6c40491d179.jpg

2bd2f2ea2fb82b92.jpg

6c1823ece549582c.jpg

 

No i mała przymiarka:

29211ce56ed70365.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero na Twoich zdjęciach widzę, że ten model jest fajny - zaczął mi się podobać. Może sobie kiedyś takiego kupię (reedycyjnego).

Jak ten chrom trochę przybrudzisz, to będzie OK. Ja bym trochę bardziej "przybielił" zakamarki ramy, że niby sól z drogi tam powłaziła... Albo nawet jakieś bryły lodu - w końcu pracuje to coś w trudnych warunkach...

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym trochę bardziej "przybielił" zakamarki ramy, że niby sól z drogi tam powłaziła... Albo nawet jakieś bryły lodu - w końcu pracuje to coś w trudnych warunkach...

Musze pokombinować z czego zrobić śnieg, wtedy znajdzie się go trochę na pojeździe ale bez przesady.

 

9af619ceef2bbf3c.jpg

e9d195a7381180f3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze pokombinować z czego zrobić śnieg

Może jakaś posypka, co to koledzy od H0 używają do robienia makiet kolejowych...

 

PS

Biały puch na ewentualnej dioramce mógłby chyba imitować flock (biały).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze pokombinować z czego zrobić śnieg

Może jakaś posypka, co to koledzy od H0 używają do robienia makiet kolejowych...

 

PS

Biały puch na ewentualnej dioramce mógłby chyba imitować flock (biały).

Kiedyś na allegro w dziale modelarskim natknąłem się na sztuczny śnieg, może to własnie taki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealny śnieg wychodzi z sody oczyszczonej. Można ją brudzić, a czysta jest bieluśka i skrzy się ładnie. Klejona na rzadki CA lub jakiś lakier bezbarwny. Ewentualnie sól.

 

A propos silniczka - super ale łopaty wiatraka jak siekierką strugane. Nie lepiej z blaszki alu je zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealny śnieg wychodzi z sody oczyszczonej. Można ją brudzić, a czysta jest bieluśka i skrzy się ładnie.

Popieram Jacka, tylko ja przyklejałem sodę na lakier do włosów, jak lakier wyschnie to daje bardzo ładne efekty, na dioramie już jest 3 lata i nadal jest biała i ładnie się skrząca, jak w mroźny dzień...

PS fajnie że ktoś w końcu wziął się za brudzenie cywila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.