Jump to content

zimowy Jak-7V Sindar 1/48


Recommended Posts

Kontynuując wątek ciężko potraktowanych przez aurę i obsługę maszym sowieckich proponują rzut oka na Jaka 7 w wersji szkolno-bojowej z zamalowaną tylną kabiną.

Miał być ładny czarno-zielony, ale jakoś mi efekt końcowy "nie podszedł", więc chwyciłem twardy pędzel i białą Pactrę i zacząłem zacieranie. Żeby podkreślić fazę przesilenia zimowo-wiosennego założyłem już koła, ale pozostawiłem płozę ogonową.

 

52956ed8722bda88m.jpg0dfe942faba7b123m.jpgcfecbd2e539459d9m.jpg0a9085a120815741m.jpg

a67656ea83799b94m.jpg0d9aac78a6feafc6m.jpgf2e5f351b68801e7m.jpg

Edited by Guest
Link to post
Share on other sites

Ciekawy model, wprawdzie nie bardzo "leżą" mi okopcenia (troszkę zbyt intensywne i w/g mnie kształt jest dziwnie falujący), ale za to zacieranie białym jest bardzo inspirujące - napisz proszę coś na ten temat.

 

Gwiazd bym nie zacierał...

 

pzdr.

Hubert

Link to post
Share on other sites

Z okopceniami jest ten problem, że nie bardzo potrafiłem się odnieść do zimowej rzeczywistości i tego jak bardzo okopcenie odcina się od bieli. Po drugie za bardzo je chyba polubiłem, a falowanie tak wyszło, a korekt już się nie chciało robić.

Co do samego "zimowego okrycia", to jest to przede wszystkim konsekwencja zmiany podejścia. W przeszłości robiłem zimowe kamuflarze brudząc naniesioną biel. Tym razem, choć po części za sprawą wpadki malarskiej, zamiast usuwać naniesione barwy postanowiłem na nie nałożyć biel metodą suchego pędzla. Celem było uzyskanie zużytej, a więc wyświechtanej przez czas i warunki atmosferyczne powłoki zimowej, w której widać czarno-zielony "podkład". A więc taki marcowy stan, gdzie sens miało już założenie kół na podwozie główne, ale zima jeszcze nie odeszła.

Technicznie to biała Pactra i specjalnie przystosowany pędzel (gruby, miękki, ale mocno skrócony), a potem to już tylko "zacieranie" aż do uzyskanie satysfakcjonującego efektu. Kalki nałożone po pierwszej turze bielenia i przy kolejnej fazie potraktowane również bielą.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.