Jump to content
Rujewit

Zapowiedzi i nowości - MiniART

Recommended Posts

W dniu 19.12.2019 o 16:00, bigmodel napisał:

Podsumowując, jak ktoś chce zrobić naszego, wczesnego T-55, to tylko Miniart.

Czyli wersji późnej nie da się zrobić? Szkoda.

I opinia kolegi martinello nie jest zachęcająca chyba sobie odpuszczę tego gada.

Nie chcę nikogo zniechęcać :)

Po prostu - jeśli lubisz dłubać - to Miniart, jeśli chcesz szybko skleić i malować - to zdecydowanie inny (prostszy) model

W dniu 22.12.2019 o 20:16, Pitt35 napisał:

Czyli wersji późnej nie da się zrobić? Szkoda.

I opinia kolegi martinello nie jest zachęcająca chyba sobie odpuszczę tego gada.

Niestety nie da się, zrobić późnego  T-55. Myślę że warto poczekać, prędzej czy później Miniart pewnie wyda naszego T-55A. 

Choć teoretycznie dało by się zrobić późnego T-55, bo większość potrzebnych części jest w pudełku, jedynie trzeba by dorobić spryskiwacz peryskopów kierowcy.

Dodatkowo trzeba dokupić zestaw gąsienic RMSh + zestaw kół jezdnych do T-55, z tego zestawu potrzebujemy koła napędowe przeznaczonym do gąsienic RMSh.

Pozdrawiam

Jacek

4 godziny temu, bigmodel napisał:

Niestety nie da się, zrobić późnego  T-55. Myślę że warto poczekać, prędzej czy później Miniart pewnie wyda naszego T-55A. 

Choć teoretycznie dało by się zrobić późnego T-55, bo większość potrzebnych części jest w pudełku, jedynie trzeba by dorobić spryskiwacz peryskopów kierowcy.

Dodatkowo trzeba dokupić zestaw gąsienic RMSh + zestaw kół jezdnych do T-55, z tego zestawu potrzebujemy koła napędowe przeznaczonym do gąsienic RMSh.

Pozdrawiam

Jacek

Dzięki za odpowiedz :D A właz kierowcy też jest tylko stary przynajmniej tak widać na zdjęciach, a nowszej wersji pewnie nie ma? Może faktycznie wydadzą T-55A wtedy się skuszę.

4 godziny temu, Pitt35 napisał:

Dzięki za odpowiedz :D A właz kierowcy też jest tylko stary przynajmniej tak widać na zdjęciach, a nowszej wersji pewnie nie ma? Może faktycznie wydadzą T-55A wtedy się skuszę.

Włazy kierowcy są oba, wczesny i późny. 

Późny właz, wypraska - Fb

Wczesny właz, wypraska - Ud.

Od razu odpowiedz odnośnie kół i gąsienic.

Tak, te koła jezdne 

https://plastmodel.pl/p/4/32986/miniart-37058-t-55-t-55a-wheels-set-1-35--1939-1945-skala-1-35-pojazdy-i-bron-pancerna.html

I te gąsienice - RMSh Workable Track Links Set (Late Type), mogą być też wczesne RMSh - RMSh Workable Track Links Set (EarlyType) -  różnica polega tylko na wysokości tzw " grunto-zaczepu".

Pozdrawiam

Jacek 

To ja jeszcze o naszym T55 :)

Gdzie mogę znaleźć fotki referencyjne do polskich malowań z modelu ?

Czy ktoś może mi pomierzyć części Da18 i Da31 - niestety zgubiły mi się i muszę dorobić...

Instrukcja tu -> https://miniart-models.com/wp-content/uploads/2019/10/37068_instruction.pdf

Części o których piszę  są w kroku 1 instrukcji

Witajcie w 2020 roku. Dzisiaj  trafiłem takich  dawno temu zapowiadanych  brytyjskich  załogantów na Armoramie :

http://www.armorama.com/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=34396&mode=thread&order=0

Do tej pory dostępne były tylko te oto stwory z CMK:

https://www.cmkkits.com/en/figures/british-tankers-modern-2-1-2-fig/

Jak widać po powyższych przykładach , różnica jest wyraźna:mrgreen:, no i zwłaszcza cena czyni cuda:cool:. Także teraz można będzie  swoje  modele  współczesnej pancerki brytyjskiej , wyposażać w załogantów, zwłaszcza  ten w beretce prezentuje się świetnie, akurat do włazu dowódcy. Pozdr. A.