Skocz do zawartości

Pz.kpfw.II Afrika Korps - 1/35 Tmiya


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Na początek podziękowania dla wszystkich wspierających mnie w warsztacie i to nie tylko wpisami ale także wizytami. Dzięki. Warsztat znajduje się tutaj: http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=87&t=28092

 

Model który tu przedstawiam to naprawdę stara Tamiya, którą kupiłem za równowartość dwóch browarów w moim lokalnym PUB-ie. Na początku chciałem z tego zestawu tylko wieżę, która miała być zakopana lekko w piachu na dioramce razem z Grantem. Ale jakoś nie mogłem przeznaczyć tego zestawu na zniszczenie, więc postanowiłem coś z niego wykrzesać.

 

Jako że klimat ma być afrykański, to oczywiście kamuflaż DAK. Był to mój pierwszy taki model i niezłe wyzwanie. Kamo robione na lakier do włosów. Użyłem całe mnóstwo róznorakich specyfików, że aż nie sposób wymieniać (proponuję zajrzeć do warsztatu).

 

Model docelowo będzie stał na podstawce, ale to jeszcze daleka droga. Jak powstanie to wrzucę fotki.

 

Zanim fachowcy mi to wytkną to sam się przyznam. Ze względu na masakrę przy montażu gąsek pomyliłem kilka ogniwek z lewej i prawej gasienicy gdy uszkodzone już nie chciały się trzymać. Także ostatnie zalewanie reflektorów Vallejo Still Water spowodowło jakby uwięzienie bąbli powietrza i lekko je widać. Ale wolę nie poprawiać bo na pewno bym spaprał.

 

A więc zapraszam do oceniania.

 

Pict0106.jpg

 

Pict0107.jpg

 

Pict0108.jpg

 

PICT0109.JPG

 

PICT0110.JPG

 

PICT0111.JPG

 

PICT0112.JPG

 

Pict0114.jpg

 

PICT0115.JPG

 

PICT0118.JPG

 

Pict0123.jpg

 

PICT0119.JPG

 

PICT0120.JPG

 

PICT0121.JPG

 

PICT0122.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest piękny . Najbardziej podoba mi się kurz i nieprzesadzone obicia-co do gąsek to ja bym nie zauważył nawet. Gratuluję !!!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wygląda to świetnie... pogratulować

Ja na Twoim miejscu pomyślałbym o jakiejś podstawce, już nie mówię o paru figurantach

Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje nic więcej do powiedzenia niż to co było mówione w warsztacie. Model pięknie, czysto poskładany. Rewelacyjny malunek (kiedy sam wziąłem się za afrykańskie kamo dopiero wtdedy uświadomiłem sobie, jak ciężko go namalować).Odrapania i obicia farby równierz bardzo ładne (nie przesadzone z wielkością, rozmieszczeniem).

Duży szacunek za brudzenie oraz te reflektory ( nie ma w nich co krytykować, może troszkę widać te bąbelki, ale bez przesady).Patrząc na twe warsztatowe zmagania mogę tylko pogratulować .

Podsumowując model pięknie zrobiony . Czekam tylko na dioramkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łady - tylko daj więcej metalizera na gąsienice, afrykański piasek spełniał rolę papieru ściernego. Gąski powinny byc trochę więcej zdarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chłopaki za ciepłe przyjęcie. Były w zestawie figurki, to może się nimi pobawię i zobaczę co z nich wyjdzie. Jednak na razie plan przewiduje postawić go razem z Grantem i kilkoma anglikami. A że z Grantem jestem jeszcze w lesie, to na razie jest tak. Konrad smarowałem je pigmentem Gun Metal MIG, ale na zdjęciach jakoś się nie chcą świecić. Nie wiem czy to przypadkiem nie kąt padania oświetlenia. Ale dołoże jeszcze, bo to łatwo i szybko idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze. Mała skrzynka odpowiedzi

Przetrzyj jeszcze te gąski tak jak Konrad Ci radzi i będzie super.
Konrad smarowałem je pigmentem Gun Metal MIG, ale na zdjęciach jakoś się nie chcą świecić. Nie wiem czy to przypadkiem nie kąt padania oświetlenia. Ale dołoże jeszcze, bo to łatwo i szybko idzie.

Jutro je jeszcze przetrę i dam jaką fotę na potwierdzenie.

To teraz pora skończyć Granta
Może tylko trochę kanistrów warto by na niego wrzucić (typowe podczas wojny na pustyni).

No właśnie mam teraz w głowie klina. Oryginalnie pomysł był aby na jednej dioramce dać ten i Granta. Panzer miał lekko się dymić z komory silnika, a w okół Granta mieli być brytyjczycy. Miała też być małą oaza a przy niej kanistry i beczki niemieckie. Coś ala pozostałość po wycofującej się armii. Mam jednak z zestawu "dwójki" figurki atakujących niemców. Mam zamiar ich pomalować (choćby tylko dla próby) i zobaczymy jak wyjdą. Może sklecę osobną winietkę do granta i dwójki. Dlatego na razie nie dawałem bambetli bo jeszcze się koncepcja nie wyklarowała.

A przy okazji ma ktoś może zdjęcie tego czołgu z kanistrami? Nie bardzo nawet wiem gdzie je dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny. Nie przesadnie zdemolowany, co mi się podoba.

Fakt można by dołożyć trochę szpeju na pancerz.

Wody i paliwa nigdy za wiele.

 

Utrwalałeś jakoś te pigmenty w zakamarkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coz...chyba wszystko zostalo uuz powiedziane...gratuluje fajnego modelu...lubie jak sie wycisnie cos fajnego ze starych modelow. Oslana na wydech...bombowa!

 

Pozdro i jedziesz z nastepnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, fajne że się podoba. Co do blachy to na śmierć zapomniałem o podziękowaniach dla Grześka W. Gdyby nie on to nic z tego by nie wyszło a jak już to była by to jakaś samoróba. Dzięki Grzesiek za posłanie tej blachy.

Gąsienice jeszcze przetarłęm metalizerem, ale na zdjęciach jakoś nie chcą wychodzić.

 

PICT0125.JPG

 

Na razie zabrałem się za figurki z tego samego zestawu i zobaczymy co wyjdzie. Wtedy pomyślę z jaką winietką go połączę. Relacja z męczenia figurek tutaj: http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=112&t=30055

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co Krzysiek - służę pomocą na przyszłość.

 

Z tego zdjęcia widać pięknie wyglądający reflektor.Nie masz co na nie narzekać są piękne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Udany model, gratulację. Widać w nim konsekwencję, nie ma jakichś tanich smaczków od czapy, ani niedomalowań tłumaczonych błotem. Dobra konsekwentna robota. Myślę, że kolejne modele będą tylko lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.