Skocz do zawartości

ISU-152 Zvezda 1:72


Mikele

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny maluch na szybko. Przyjemny w budowie zestaw Zvezdy. Bez dodatków, malowany Gunze C, pigmentowany Migiem i AK, washowany gotowcem od Tamiya. Kalkomanie z Toro Model.

 

isu_152_by_michal1983-dafcexz.jpg

isu_152_by_michal1983-dafceyl.jpg

isu_152_by_michal1983-dafceyx.jpg

isu_152_by_michal1983-dafcezo.jpg

isu_152_by_michal1983-dafcf0i.jpg

isu_152_by_michal1983-dafcf1g.jpg

isu_152_by_michal1983-dafcf25.jpg

isu_152_by_michal1983-dafcf34.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor bazowy fajny.

Ale (wedle mojej subiektywnej opinii) kiepsko wyglądają krzywe uchwyty o grubości trzonka łopaty, sama łopata, reszta narzędzi i liny w kolorze kamuflażu i reflektor - mogłeś się bardziej postarać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No reflektor to rzeczywiście kaszaniasty był, więc już po poprawkach.

 

DSCN3744_zpsjk6fzez2.jpg

 

Przy okazji, jak ktoś ma dobry patent na reflektory w tej skali to się chętnie dokształcę.

 

Co do lin i innej drobnicy - wszystko zestawowe i zrobione zgodnie z instrukcją, taki urok modelu laika. Liny to jak przy T-34 mogłem pomalować osobno i przykleić na koniec zamiast wierzyć instrukcji. Poręcze i narzędzia są jakie są, bo takie były w pudle.

 

A kolor bazowy to C54 Khaki Green rozjaśniany lokalnie mieszanką C70 Dark Green i żółtego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajny efekt końcowy. Do uwag Kolegów dodał bym jeszcze dwie, dotyczące podwozia.

1) wytarcia na gąsienicach i kołach - ISU nie miały bandaży, metal walił o metal, wytarcia były do gołego metalu

2) zwisy gąsienic warto by ukształtować, jeżeli to możliwe w tym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię, każda cenna dla żółtodzioba ;)

 

Gąsienice od wewnątrz i bieżnie kół były malowane metalizerem, ale na koniec używałem pigmentów więc całość się pod nimi schowała. Znów poproszę o poradę jak wykonać zabrudzone powierzchnie czołowe kół tak, żeby właśnie w przypadkach takich jak ten widać było wytarte do gołego metalu bieżnie? Zęby kół napędowych też malowałem metalizerem i też nic z tego nie widać

 

Co do zwisów - gąsienice zestawowe są jednoelementowe. Łączone przy środkowej rolce podtrzymującej. Długością są na styk. Raz, że nie wiem jak kształtować plastikowe gąsienice (na ciepło?) a dwa, że foty ISU z mocno naciągniętymi gąsienicami w przyrodzie występują, więc pomyślałem sobie, że też może być. Chociaż przyznaję, że te zwisy gąsienic w ISach są charakterystyczne i sam chętnie widział bym je w tym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwisy przy tego typu gąskach łatwo można wykonać za pomocą...suszarki do włosów. Kierujesz strumień ciepła na gąski i delikatnie ją naciskasz, następnie chłodzisz wodą. Bawienie się suszarką ma jeden minus: łatwo przesadzić ze strumieniem ciepła, a wtedy z modelu zostanie... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do problemu brudu zakrywającego zrobione wcześniej wytarcia - też walczę z tym problemem. Do pewnego stopnia (aczkolwiek niestety nie do końca) pomaga delikatne zdrapanie pigmentu z miejsca wytartych (np. patyczkiem do szaszłyków) i uzupełnienie wytarć ołówkiem lub srebrną kredką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, jak ktoś ma dobry patent na reflektory w tej skali to się chętnie dokształcę.
Ja od lat robię tak: miejsce reflektora nawiercam lekko tak, by było małe zagłębienie (coś jak odblask w prawdziwych reflektorach).

- Maluję sreberkiem (czasem robię małe maziaje białym - imitację odbijania światła).

- Zalewam żywicą epoksydową bezbarwną Distal lub UHU (przy odrobinie wprawy można uzyskać nawet efekty wypukłych kloszy).

Ja z tego robię wszystkie rodzaje świateł - przednie, tylne, migacze.

 

Rzeczone kleje:

 

UHU

- cena ok. 20zł

- super przeźroczysty

- schnie bardzo szybko, więc się trzeba nauczyć odpowiednio szybko formować kształty

UHU_zpsqxzvmnwh.jpg

 

Distal Rapid

- cena ok. 10zł

- ma ten minus, że czasem trafia się lekko żółtawy odcień

- schnie stopniowo i ładnie daje się formować

distal-rapid-30g-klej-ep_1006.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.