Skocz do zawartości

Citroen C4 Kubica Trofeo Aci Como


Marak

Rekomendowane odpowiedzi

Zestaw Heller 1:24. Malowanie własne. Krople na modelu - to tylko deszcz, który akurat zaczął padać.

Kto interesuje się Kubicą wie, że to auto spłonęło. Został więc model na pamiątkę zwycięstwa.

m_citroen_00_zpsc1ccb780.jpg

 

m_citroen_01_zps9d9465c0.jpg

 

m_citroen_02_zps51e40d7c.jpg

 

m_citroen_03_zpsf1cf582a.jpg

 

m_citroen_04_zps80fff62d.jpg

 

m_citroen_05_zps010838ce.jpg

 

m_citroen_06_zps4c91dc36.jpg

 

m_citroen_07_zps86e67687.jpg

 

m_citroen_08_zpsbbc3c2f2.jpg

 

m_citroen_09_zpse0fe195d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny model, troszkę brakuje linii podziału Czy tarcza hamulcowe są to dodatki fototrawione? Świetnie się prezentują. do tego biały kolor, który moim zdaniem... wygląda tragicznie. Jak niepomalowany plastik. Chodzi mi o koła i dupcie. Wierzę że jest to wina wyłącznie zdjęć, nie posądzam broń bożę o nic

 

Podoba mi się dbałość o detale. Widać mocno przyłożoną rękę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny model, troszkę brakuje linii podziału Czy tarcza hamulcowe są to dodatki fototrawione? Świetnie się prezentują. do tego biały kolor, który moim zdaniem... wygląda tragicznie. Jak niepomalowany plastik. Chodzi mi o koła i dupcie. ...

Zapomniałem o liniach podziału. Dzięki za przypomnienie. Zaraz się za nie biorę.

 

Dodatków nie stosowałem. Zestaw Hellera jest dość prymitywny. Brak silnika, bardzo uproszczone zawieszenie, ubogie wnętrze, brak np. wnętrza drzwi. Dlatego skupiłem się tylko na malowaniu. Było to moje pierwsze poważne wykonanie własnoręcznych kalek.

 

Odnośnie białego. Niestety, masz rację. Specjalnie goniłem za dobrą białą farbą. Chciałem mocną, żeby mi pod taśmą maskującą nie odskakiwała. W żadnym sklepie nie było Gunze białej C001 i w końcu dostałem Gunze "C156 Super white primary car". Gdy pomalowałem model wydawała się super. Potem jednak (być może pod wpływem kolejnych warstw lakieru bezbarwnego), zaczęła robić się kremowa. Gdy położyłem kalki okazało się, że biel na kalkach, a biała farba to zupełnie inne kolory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jestem wielkim fanem Kubicy i trochę szkoda że nie zrobiłeś warsztatu, ale jak dla mnie świetna praca wykonana przez Ciebie:) Gratuluje:)

Dziękuję za pochwałę.

Warsztatu nie robiłem, bo kleiłem model prosto z pudła. Ponieważ zestaw Hellera jest bardzo uproszczony, nie było sensu bawić się w drobną waloryzację skoro np. brak grubych elementów wnętrza. Moim celem było samodzielne opanowanie druku kalkomanii i to mi się (na szczęście) udało, choć do końca nie byłem pewny czy wyjdzie i dlatego nie chciałem chwalić się przedwcześnie.

Powoli dojrzewam do tego, żeby pokusić się na tegoroczny model, ale to lustrzane malowanie mnie trochę przeraża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chromy będą niesamowitym wyzwaniem:P MF-zone zapowiedziało już na swoim FB Kalki z wysp Kanaryjskich że niedługo będą, więc możemy coś działać z DS3;P

Kalki na DS3 są stosunkowo proste, natomiast widać, że na samochodzie na bokach nie jest chrom tylko folia lustrzana. Ja mam taką folię, ale ma 0,25 mm grubości, więc to już jest blacha jak na puszkach z konserwą i na model się nie nadaje.

Poszukuję więc innego rozwiązania. Może ktoś coś wymyśli.

Maska to na szczęście matowy chrom, ale jaki jest dach to ja nie rozszyfrowałem jak dotąd.

Ale po wakacjach trzeba się będzie wziąć za niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko bardzo ladne, szacuneczek za wlasnej roboty kalki

 

A co do citroena ds3 Kubicy trafilem na cos takiego jesli chodzi o efekt lustra:

http://www.amazon.com/Viva-D%C3%A9cor-125090271-Silver-Spiegel/dp/B008CO1EZ6,

http://allegro.pl/farba-dekoracyjna-stanger-80ml-efekt-lustrzany-i3223733286.html

Ta druga sam kupilem, jak tylko dojdzie, przetestuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Autko bardzo ladne, szacuneczek za wlasnej roboty kalki

 

A co do citroena ds3 Kubicy trafilem na cos takiego jesli chodzi o efekt lustra:

http://www.amazon.com/Viva-D%C3%A9cor-125090271-Silver-Spiegel/dp/B008CO1EZ6,

http://allegro.pl/farba-dekoracyjna-stanger-80ml-efekt-lustrzany-i3223733286.html

Ta druga sam kupilem, jak tylko dojdzie, przetestuje.

Czy udało Ci się coś zdziałać z tą farbką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety , malo ktory handlarz z allegro chce wysylac towar za wode, wiec musiala to byc dostawa wiazana. Paczka poszla do znajomej w Polsce, a poniewaz bylo tego wiecej, wiec czekala zeby wyslac calosc.

Ale juz idzie, wiec bede mial i probowal w przyszlym tygodniu.

 

A podczas przeszukiwan internetu znalazlem jeszcze takie cos:

http://shop.spotmodel.com/product_info.php?cPath=37_38&products_id=6664&osCsid=f7f2k200lq0s1n0qs3tfv78et5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Podłacze się do tematu kolegi Maraka, bo to dzięki niemu (i jego kalkom) zrobiłem podobny model, niestety nie udał mi się on jakoś szczególnie więc do galerii załączam tylko zdjęcia elementów wykonanych z użyciem blaszek Hobby Design do tego modelu: HD02-0195

 

tarcza_przod_zpsb3fonwly.jpg

Tarcze przód - tu też trochę "wzbogaciłem" amortyzatory

 

tarcza_tyl_zpslazwfd8l.jpg

Tarcze tył

 

okno_zpsrty9zkhp.jpg

Okienko - wywietrznik - niestety nie otwierane

 

emblem_tyl_zpsztispww9.jpg

Emblematy i spinki tył

 

emblem_przod_zps8nooqm8y.jpg

Emblemat i spinka przód, osłona intercoolera pomalowana z wykorzystaniem szablonu zawartego w zestawie blaszek

 

dwa_1_zpsyokxfp4k.jpg

A tu w 2 auta Kubicy w mojej "kolekcji"

 

dwa_2_zpsvw4uun9t.jpg

 

dwa_5_zpscvuyhdrq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.