Skocz do zawartości

Su-27 Academy 1:48 + Aires


smialus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

To będzie mój pierwszy warsztat. Do budowy użyję kokpit Airesa, osłony radaru Quickboost, OCP Quickboost, blaszek Eduarda. Mile widziane wsparcie techniczne. To chyba jest debiut warsztatowy tego modelu. I taka prośba czy ktoś posiada jakieś ciekawe zdjęcia szczegółów bo w sieci jest mało tego. Mam sentyment do Su-27, za dzieciństwa widok był powalający jak się siedziało na polu i lądowały nad tuż nad głową.

 

th_IMG_9533.jpg

 

tak prezentuje się kokpit:

 

th_IMG_9541.jpg

 

th_IMG_9540.jpg

 

th_IMG_9538.jpg

 

th_IMG_9545.jpg

 

na pierwszy ogień poszła owiewka która miała piękny szew którego się pozbyłem

 

th_IMG_9549.jpg

 

th_IMG_9552.jpg

 

th_IMG_9553.jpg

 

th_IMG_9551.jpg

 

th_IMG_9554.jpg

 

th_IMG_9556.jpg

 

th_IMG_9566.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Już w pierwszym moim poście mam do Ciebie kilka pytań.

Jak prezentują się same wypraski? co z pudełkowymi kalkami? "made by cartograf" czy oryginalny wyrób koreańskich rzemieślników?

Mógłbyś opisać w jaki sposób pracowałeś nad tą owiewką domyślam się, że była ostra polerka ale czym?

I ostatnie z moich pytań: Gdzieś Ty mieszkał, że Ci "Suki" nad głowami latały? :P

 

A i oczywiście będę śledził Twoje poczynania, raczej nie wesprę Cię merytorycznie bo, za krótki na to jestem. Ale powodzenia zawsze mogę życzyć.

 

Może będzie dla Ciebie pomocny ten link, gdzie Kuba Galicki z podobnym arsenałem żywicy i blach zrobił fajnego Flankera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka była piłowana papierami ściernymi i szmatkami Gunze. Na koniec polerka pastą Tamiya plus szmatka Vileda widoczna na zdjęciu. A Su widywałem jak jeszcze wojska rosyjskie stacjonowały w Polsce. Dzięki za linka, na pewno się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zdravko kalki w tym modelu są jakie są (czyt. takie "nijakie"). Dzięki za linka. W dość długim czasie zdołałem podłubać nad komorami podwozia. Robione z wszelkich rzeczy dostępnych pod ręką, miedziane blaszki, druciki, folia alu no i oczywiście podstawowy substytut, karty doładowujące Plusa (są rewelacyjne jeśli chodzi o nasz klej modelarski), a oto efekty dłubaniny:

 

th_IMG_9637.jpg

 

th_IMG_9633.jpg

 

th_IMG_9642.jpg

 

th_IMG_9641.jpg

 

th_IMG_9639.jpg

 

th_IMG_9638.jpg

 

th_IMG_9586.jpg

 

th_IMG_9643.jpg

 

Mile widziane uwagi merytoryczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie strzel sobie w przysłowiowa stopę i nie wklej w taki sposób klapek dodatkowego wlotu powietrza. One działają grawitacyjnie i otwierają się dopiero przy podciśnieniu jakie powstaje w zacienionym wlocie powietrza. Pomijając tu fakt ze kolega Kuba Galicki wkleił je odwrotnie, ponieważ one uchylają się do środka a nie na zewnątrz co widać na obu zdjęciach.

img1965l.jpg

img2070c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Marku za radę, to wklejać je zamknięte mam rozumieć?? Tylko te klapki w którą stronę mają się uchylać w przód czy tył?? Bo szczerze powiem, że nie mam pojęcia i nie mam konkretnego zdjęcia ukazującego właśnie ten wlot. A wiem, że to istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za linki . Wiem wiem, że szpeci dlatego będzie bez podwieszeń I teraz kolejne pytanie, jak zrobić tak zegary, chodzi mi o tą czarną obwódkę wokół zegarów

 

th_SU27_022.jpg

 

Bo w moim przypadku wyszło to tak:

 

th_IMG_9665.jpg

 

th_IMG_9662.jpg

 

Tylko w przypadku wzornika jest to skala 1/32.

 

Ogólnie z samego kokpitu jestem zadowolony, ale zegary jednak nie.

 

th_IMG_9656.jpg

 

th_IMG_9656.jpg

 

 

 

th_IMG_9661.jpg

 

wnęki podwozia wklejone:

 

th_IMG_9651.jpg

 

th_IMG_9652.jpg

 

th_IMG_9655.jpg

 

w między czasie prysłem turbiny sprężarki na srebrny:

 

th_IMG_9648.jpg

 

th_IMG_9650.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie post pod postem ale nie mogłem go edytować. Chodzi mi o takie pomalowanie zegarów:

 

th_SU27_022-1.jpg

 

W jaki sposób można tego dokonać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejnym etapem było wklejenie osłony radaru. Wkleiłem wzmocnienia z wykałaczek i na to poszedł odpowiednio przycięty krążek celem zwiększenia powierzchni klejącej pod osłonę radaru. Wykałaczki wzmocniły całą konstrukcję pod trasowanie i nitowanie. Szlifowania było bardzo dużo bo stożek miał większą średnicę o jakiś milimetr, no ale jestem zadowolony z dzisiejszej mozolnej pracy.

 

th_IMG_9729.jpg

 

i po wstępnym szlifowaniu:

 

th_IMG_9791.jpg

 

th_IMG_9790.jpg

 

uporałem się też z tablicą przyrządów pokładowych w rzeczywistości nie jest taka styrana

 

th_IMG_9670.jpg

 

i teraz pytanie jak uzyskać można taką fakturę malowania:

 

th_-27_161.jpg

 

th_0_2d80f_123a73d4_orig.jpg

 

th_img_4775_115.jpg

 

th_0_2a50c_956e585a_orig.jpg

 

myślę, żeby pokryć podkładem odpowiedniej barwy a po pomalowaniu bazą delikatnie ścierać papierem bądź szmatkami Gunze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

też mam ten model w planach. Mam pytanie odnośnie osłony radaru. Quickboost wypuścił niby poprawną osłonę radaru a napisałeś, że miała średnicę o jakiś milimetr za dużą? No to co to mi za pomoc? A przy okazji co jest nie tak z osłoną z modelu, że Quickboost ją poprawił?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi CI o to że część jest błyszcząca a część matowa??

Ja bym zrobił to tak: błyszczący lakier - to co ma zostać w połysku zabezpieczyć solą i dać jej porządnie wyschnąć - mat po czym zmyć sól. Tak ja to widzę :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie to, że jest błyszcząca i matowa, to byłby banał. Zwróć uwagę na te przebarwienia, są jakby powycierane. Może dałem za mało zdjęć. Chodzi mi o te jasne nieokreślonego koloru plamy:

 

 

th_1328535.jpg

 

th_06102009267.jpg

 

th_0_2a50d_797cde26_orig.jpg

 

A osłona była o jakiś milimetr większa. Zestawowej niestety nie miałem. A i jeszcze taka mała dygresja odnośnie samego modelu, jest z jakiegoś dziwnego materiału który naprawdę ciężko mi się trasuje Jakieś te linie wychodzą poszarpane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca jakotako idzie, dzisiaj pokusiłem się o przenitowanie stateczników pionowych jak i blach wylotu działka:

 

th_IMG_9837.jpg

 

th_IMG_9838.jpg

 

th_IMG_9839.jpg

 

th_IMG_9840.jpg

 

th_IMG_9841.jpg

 

th_IMG_9843.jpg

 

wkleiłem wzmocnienie na stateczniki pionowe ponieważ rozwiązanie Academy jednak jest dość liche:

 

th_IMG_9836.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli brnę do przodu dzisiaj się pozbyłem flar i dipoli bo jakoś to kuło w oczy:

 

th_IMG_9848.jpg

 

th_IMG_9859.jpg

 

po 90 otworach które wierciłem wiertłem 0,5 mm miałem dosyć. Pobawiłem się troszkę z owiewką i coś mi nie pasuje przednia owiewka po polerowaniu, chyba to zmyję i od nowa położę sido.

 

th_IMG_9858.jpg

 

th_IMG_9855.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Więc brniemy dalej:

 

powalczyłem z OCP bo jakoś żywiczne mi nie podchodzą (są łamliwe) Do wyrobu posłużyły mi igły lekarskie 0,9 i 0,5 były identyczne jak OCP żywiczne:

 

th_IMG_0001.jpg

 

th_IMG_0002.jpg

 

resztę zgrubień zrobiłem ze szpachli samochodowej i CA:

 

th_IMG_0004.jpg

 

th_IMG_0006.jpg

 

Powalczyłem z nitowaniem na statecznikach poziomych. Pracę sobie ułatwiłem szablonem:

 

th_IMG_0008.jpg

 

oklejanie i zegarmistrzowska robota:

 

th_IMG_0010.jpg

 

efekt finalny:

 

th_IMG_0009.jpg

 

Model omaskowany i gotowy do malunku. Efekt przetarć uzyskałem i jutro pokażę pierwsze efekty owej pracy.

 

th_IMG_9869.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkład to Humbrol 24 z dużą domieszką białej farby olejnej z małą ilością jasnoszarej FS36375 na to poszły dedykowane Model Mastery Flanker Colors po kilku dniach schnięcia przecierane papierem wodnym o gradacji 600 na mokro. Sądzę, że efekt jest zadowalający. Gdzieniegdzie się za bardzo przetarło ale to będzie poprawione. Do tego pójdzie wasch. Wszelkie uwagi mile widziane. A spodu na razie nie ruszałem.

 

th_IMG_0061.jpg

 

th_IMG_0058.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebarwienia malowałem dwoma kolorami standardowo najpierw Gunmetalem MM a następnie psiknięte było Burn Metal MM obie farby oczywiście metalizer. Na to i tak chyba psiknę czarnym matem i później polerka. Tylko nie wiem jak przebarwienia niebieskie zrobić . A jak tam Robercie Suczka?? Zdjęcia się przydały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tam Robercie Suczka?? Zdjęcia się przydały?

 

 

Suczka leży i czeka na moje zmiłowanie zdjęcia super i na pewno się przydadzą są bardzo szczegółowe jeszcze raz dzięki

Na razie tak jak widziałeś "niebieski plemnik" i 21 pf na warsztacie choć one też leżą bo kończę zlecenie z Tololoko na Miga 21 bis 9494 galeria jak dobrze pójdzie w czwartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.