Skocz do zawartości

TBD-1 VT-8 George Gay GWH 1:48


Beecker

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ mój poprzedni warsztat z Pete chyba nie wpadł w gusta, postanowiłem ruszyć z kolejnym.

Na tapetę idzie Devatstator z GWH. Konkretnie maszyna Georga Gay-a z bitwy o Midway.

 

2014-02-18-1796_zps45cbfdd8.jpg

 

Vt8-g-gay-may42_zps303b8c85.jpg

 

Zaopatrzyłem się w kompletny zestaw BIG ED. Zbieram jeszcze materiały i niebawem start. Wszystkie wskazówki mile widziane. Jednym słowem postaram się coś z tego zmajstrować.

 

Pozdrawiam

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam,

 

Bardzo ciekawy temat zapodałeś, złożyłem kiedyś Devastatora tyle, że kartonowego z Małego Modelarza

W jakiej postaci masz zamiar go wykonać? (złożone skrzydła, otwarta kabina itp.??). Życzę powodzenia

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie mam jeszcze co pokazać ale jest kilka innych spraw.

Czy ktos wie co w tym modelu jest skopane i co obowiązkowo trzeba poprawić ?

 

Z tego co ja wiem to są:

 

- za długie golenie podwozia. Przy podwieszonej torpedzie trzeba je skrócić(obciążenie)

- wnęki podwozia ( na szczęscie koryguje to zestaw Edka )

- reflektor na lewym skrzydle

 

Czy coś jeszcze? No i sprawa koloru. W instrukcji GWH nakazuje zmieszanie 2 kolorów na kolor główny. 50% navy blue i 50% neutral gray. Czy aby napewno ?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No to lecimy z tematem. Po GWH spodziewałem się czegoś lepszego. Przygotowanie tych elementów zajęło ciut czasu. Szczególnie cylindry. GWH ma tendencje do dawania szwów w miejscach ciężko dostępnych. Uporawszy sie z tym uzyskałem pożądane elementy. Rozwierciłem także wydechy z kolektora.

 

2014-10-25-2717_zpscbd860d6.jpg

 

2014-10-25-2712_zpsa6a482de.jpg

 

Efekt docelowy powinien wyjść taki

 

engine_zpsbad14499.jpg

 

01_zpsd8b7bdbe.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zmajstrowałem silnik. Wyszło dobrze.(nie licząc 8 godzin drobnego szlifowania) Ogólnie bardzo uprościli, i jakiś on taki mały ? Porównałem z Monogramowskim od Cataliny i tamten jest większy. Chyba to wersja Chińska tego silnika. No ale nic. Zostało tylko okopcić kolektory ale to już potem. I gwóźdź programu. Trzy dodatkowe ślady po wypychaczach do usunięcia w osłonie silnika....

 

2014-10-27-2725_zpsafb838c0.jpg

 

2014-10-27-2736_zpsbc6a08a1.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie zrobiony ten silnik. Też nad podobnym pracuję do mojej Foki.

 

PS: nie przeszkadza ci że ten silnik jest za mały? To chyba nie będzie zbyt dobrze wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki za radę Sleepwalker. Tak właśnie zrobiłem. Mam nadzieję że podwozie sie utrzyma. A jak nie to wymienie na metalowe

Dziś niewiele ale....

Udało mi się wkleić wnęki podwozia, lecz trzeba było sie trochę nagimnastykować. No i w 70% mam skończone golenie (już skrócone)

 

2014-10-28-2753_zps4fa08dd4.jpg

2014-10-28-2751_zps36da4639.jpg

2014-10-28-2757_zps8febc894.jpg

 

usunąłem też ten badziewiasty kawałek plastiku w wąskiej cześci wnęki podpierający ramię podwozia, i wstawiłem owalny pręcik. Teraz o wiele lepiej to wygląda. Dlatego iż ten element w ogóle nie istniał, ale Ani Monogram ani GWH nie mogli sobie poradzić z podparciem tego siłownika. Teraz będzie przynajmniej o wiele mniej widoczny

 

pozdrawiam

 

Ps. nie dopatrzyłem nigdzie, wiec nie dawałem do wnęk żadnych kabli, ponieważ chyba jedyny jaki tam sie znajdował to ten od hamulca idący do koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Walczę dalej z goleniami.

 

2014-10-29-2759_zps8fcfe9db.jpg

 

Godzinka piłowania i szlifowania i udało się doprowadzić koła do ładu. Bardzo jestem zawiedziony tym GWH. Plastik to jakaś kaszana. CA raz chce się przykleić raz nie. Jak dla mnie to ta firma jest mega przereklamowana.

 

A wracając do tematu

Instrukcja podaje ze kolor goleni podwozia powinien być srebrny. I to zagwostka, bo srebrny może i we wczesnych wersjach. Natomiast na późniejszych nie mogę się doszukać. Czy aby nie był to kolor spodu czyli Light Gray?

 

I właśnie sedno malowania....

 

Podają że spód malowany Gunze C338 czyli Light Gray Fs coś tam...

Góra to mieszanka 50% na 50% czyli C13 Neutral Gray i C14 Navy Blue ( i tu tez nie rozumiem Bo Gunze ma swój kolor do IIwsw jako H54 Navy Blue- ten sam odpowiednik jest także w C) Reasumując. Czy ktoś jest w stanie pomóc ogarnąć który Navy Blue powinien być iczy trzeba mieszać ? oraz podać kompletną kolorystykę? bo szczerze mówiąc gdzie nie popatrzę to za każdym razem piszą co innego

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do goleni to w tym malowaniu, które będziesz wykonywał były w tym samym kolorze co spód, srebrne były z tego co pamiętam w malowaniu przed wojennym (żółte skrzydła i srebrny kadłub). W którymś z numerów Super Modelu była recenzja Devastatora i autor bardzo go zachwalał

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie parę dni temu poczytałem tę recenzję ze względu na ten warsztat. To był letni numer Super Model. Tam zachwalali no ale to pewnie efekt materiału sponsorowanego. Podawali że jest duża trudność w zrobieniu otwartej owiewki ze względu na grubość samego tworzywa z której jest odlana. Jak chcesz więcej wiedzieć daj znac to poczytam jeszcze szczegóły i wrzucę co było wg nich nie tak to unikniesz może niespodzianek.

 

Model wykonał Paweł Gronowski. Co do malowania podali tam kolory Gunze z zestawu dla lotnictwa marynarki USA. Góra C367 i dół H338 (zamiast czystej bieli aby oddać kolor tzw spracowanej bieli)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to żeby nie było za dobrze. Wzór nałożenia kalkomanii trzeba mocno weryfikować z dokumentacją bo w instrukcji jest tam sporo błędów. Ilośc pasów czerwonych na ogonie podana w instrukcji malowania jest inna niż była w rzeczywistości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łoj to poszedłem po całości. Przepraszam że namieszałem. Faktycznie twój zestaw to 4807 a w SM recenzowali 4809. Pewnie kilka błędów jest uniwersalnych dla zestawu (mniejszy silnik?) ale w takim razie analogie są nie potwierdzone. No to tyle na ten temat. Wracajmy do sedna czyli twojego działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak dzióbię pomalutku detale,bo wciąż przeglądam zdjęcia. Ulepiłem torpedę. Jak widać na zdjęciach wcale ona taka czysta i świeża to nie była.

Muszę zakupić biały marker jeszcze żeby wyrysować tę śmieszną buźkę na nosie.

 

2014-11-02-2763_zpsb5988485.jpg

 

vt8-r-moore-may42_zpsdbe53a15.jpg

 

No i pierwsza przymiarka do kokpitu. Patrząc na zdjęcia oryginału od razu widać sporo uproszczeń. Trzeba będzie dorobić właz do bombardiera i zrobic drobne przeróbki , oraz wstawić kawałek podłogi.

 

2014-11-02-2771_zpsc984e177.jpg

2014-11-02-2770_zps9997501b.jpg

 

A konkretnie ten fragment.

21_zps831296b4.jpg

Może zrobię to jako otwarty. Generalnie powiedziałem sobie że porządnie się do tego przyłożę to też uczynię.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mini udate na noc.

Zacząłem gmerać przy wnętrzu. Pierwsze blachy i kable. Niektóre tylko przymocowane na sucho wiec to nie finalna wersja. Ale po raz któryś powtórzę że ze śladami po wypychaczach przesadzili. Na jednej ściance 5 dziur. Tragedia.

 

2014-11-02-2776_zps3b785bcf.jpg

 

2014-11-02-2778_zps8abfdc2e.jpg

 

Generalnie ilość blach do wnętrza jest imponująca. Wypchanie tego wszystkiego zajmie trochę czasu.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W między czasie coś tam dłubię. Dolne piętro w zasadzie skończone. Szukałem jeszcze czy był tam jakiś celownik bombowy ale nic nie znalazłem. Nawet nie wiem specjalnie po nazwie czego szukać.

Z góry z kolei zacząłem wywalać niepotrzebne fragmenty plastiku. Niby nie wiele tego, ale to pracochłonne.

 

 

2014-11-05-2799_zpsd4ffd765.jpg

2014-11-05-2803_zpse2f74c16.jpg

 

Walczę dalej...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pięknie. Z czego zrobiłeś siedzisko krzesełka? A może to tak dobrze wymalowane?:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.