Skocz do zawartości

British Main Battle Tank Challenger 1 (Mk.3) Tamiya 1:35


kzugaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jako pierwszy uczestnik konkursu:)

Na początek In-Box modelu:

Pudło

1ebd53b8644ac12dm.jpg

Bebechy

Zdjęcie ogólne

62da541406aa4960m.jpg

Poszczególne wypraski

133b6b405e73177dm.jpg

a8c4c041e912e062m.jpg

1f541720078bdc94m.jpg

f789eb1d96c1d991m.jpg

Wanna

4781b185ef2d5f2cm.jpg

Gąski

a5ef51ceb5293fa6m.jpg

No i kalki z dodatkami od Tamki

3e16fbe895daadf3m.jpg

Mam zamiar zrobić go w pustynnym malowaniu i oczywiście dokupić dodatki. Blachy od Edka gąski Friul i jak znajde coś jeszcze to bede się zastanawiał.

Pozdrawiam

Jeśli coś zrobiłem wbrew regulaminowi to prosze o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzieki panowie troche mnie termin konkursu zaskoczył ale już część dodatków zamówiona wiec bede bacznie czekał:)

Jeśli uda mi się coś poskładać do kupy to zrobie updata.

Co do literatury to z dodatkami ma przyjść książka o Challengerze(Modelling the Challenger 1 & 2 MBT and Variants wydawnictwa Osprey Modelling)

I taka oto stronka internetowa

http://www.primeportal.net/tanks/scott_dimmick/challenger_1/

http://www.primeportal.net/tanks/gert_burkert-opitz/challenger_1/

To bedzie chyba wszystko z czego będe korzystał. Oczywiście jeżeli ktoś wyrazi chęć pomocy w postaci zdjęć lub innych materiałów to nieomieszkam skorzystać.

Ew wybiore się z rodzinką na bliskie spotkanie z Challengerem w Bovington w UK

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Shilka (Robert T.) z pare fotek napewno sie przydadzą.

Narazie teat chwile zaczeka aż przyjda blaszki. Czy można zrobić działające zawieszenie w tym modelu?

Jakim kolorem proponujecie pomalować ten model? Ten zalecany przez tamke (desert yellow)nie bardzo pasuje jak dlamnie. Wydaje mi sie za bardzo żółty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok taki oto kolorek dostanie mój Challenger (British Gulf War Armour).

Kolor na gotowym modelu wygląda tak: http://www.britmodeller.com/forums/index.php?showtopic=22200

Jak dla mnie pasuje idealnie.

Chciałbym już zacząć ten model lecz musze czekać na dodatki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem kilka dodatków do tego maleństwa

Gąski:

2aa234f38c5dfb8em.jpg

12fdfc53d3fab4d6m.jpg

Blaszka:

655fdcb869368d13m.jpg

b0e7fad554a681fem.jpg

Ksiązka:

8523c2d4a4a116dem.jpg

Farbka:

80264c3d8dc5bf03m.jpg

Na chwile obecną czekam jeszcze na jeden zestaw blaszek do tego modelu który powinien być w następnym tyg.

Poczyniłem pierwsze kroki i dopracowuje zawieszenie tak aby było ruchome. Pokaże zdjęcia jak uporam się z gąskami.

Ps.

Czy ktoś może mi poradzić jak składa się te gaski. Instrukcja to tylko krótki opis po angielsku bez obrazków. Z tego co wyczytałem to trzeba wywiercić otworek potem połączyć ogniwa za pomocą dołączonego drucika i zapodać odrobinę CA. Jak jestem w błędzie to prosze o sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Co do tych blaszek (jeżeli czekasz na zestaw eduarda o nr katalogowym 35332) to się pośpieszyłeś. To samo otrzymasz w tym dużym zestawie.

A friule składa się dokładnie tak jak napisałeś.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym zestawie jest jeden grill którego nie posiada duży zestaw mianowicie ten podłużny wąski. A kosztował grosze to go wziołem. Pozatym taką siatkę jak na te grille można wykorzystać w innych modelach.

Jak mi się uda to spróbuje jeszcze coś podłubać dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Oj dawno mnie tu nie było ale mam małą aktualkę.

Brakujące blaszki nareszcie dotarły

49d4adf4a982edf1m.jpg

5a52720bf35536a9m.jpg

No i nie próżnowałem aż tak bardzo jedna gąska jest ukończona.

bfc5d87633624f0dm.jpg

Pogrzebałem troszke przy zawieszeniu i narazie czekam na Evergreena:)

Musze tylko jeszcze zaopatrzyć sie w klej CA i dziś lub jutro robota rusza ponad cała naprzód:)

Pozdrawiam

Ps

Zdjęcia wanny z gąskami będą jak zawieszenie zostanie dopracowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mała aktualka.

Górna część kadłuba z pierwszą partią blaszek. CZęść przednia obkleje jak już zamkne kadłub:

e9f83a8c74085602m.jpg

Wanna przy której byłem zmuszony użyć szpachli. Połączenie tylnej części to niewypał. Byłem zmuszony troszke to przerobić i wpasowałem w wanne. Musze jeszcze wykonać spaw na tylnej części i bede leciał dalej z budową o ile dojdzie paczka z Evergreenem:(:

e5ee11143ad221a0m.jpg

bf4ce6b8903d46a2m.jpg

Czy ktoś kleił ten model przedemną i używał blaszek Edka?

Na ich stronie na podglądzie instrukcji do zestawu blaszek pokazane jest jak użyć masek do malowania a w moim zestawie brak masek i instrukcji.

Pozatym Friulki z obu stron są takie same tzn nie ma różnicy miedzy prawymi a lewymi i trzpień wkładany jest z tej samej strony czy to normalne?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Życze wesołych, radosnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia wszystkim podglądaczom.

Ps

Mam już wszystko skompletowane więc teraz już robota powinna ruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Czas na pierwszą w tym roku aktualizację.

Prace nad kupą żelastwa ruszyły i tak za sobą mam chyba najcięższy etap prac. A mianowicie:

- niezależne ruchome zawieszenie

- komplet kół po wstępnej obróbce, musze jeszcze troszke poniszczyć bandaże

- dodałem kilka szczegółów na wannie i na górnej cześci kadłuba. Złożyłem wierze na taśmę w celu sprawdzenia spasowania. Nie ma tragedii:)

Ok oto fotki:

Zawieszenie w akcji

b0a5bbc61f531c66m.jpg

Friule założone

1329e70c8a3d134dm.jpg

deca94a31ba81aa3m.jpg

Prawa strona ma jedno ogniwo mniej niż lewa i według mnie wygląda laepiej:). Lewa za bardzo zwisa szczególnie pod przednim kołem.

No i tylna część

e314be667aef2375m.jpg

Dorobiłem spaw wkleiłem kilka blaszek. A że nie miałem internetu przez 3 tyg to nie miałem podglądu do kilku fotek szeczególnie tyłu.

Pozdrawiam i czekam na komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Friule założone

deca94a31ba81aa3m.jpg

 

No wszystko cacy sympatyczny kolego tylko naciągnij te gąski. To nie "pancertrójka" z 2 wojny. Z tak luźnymi trakami nie ujechałbyś tym czołgiem nawet kilometra bo by spadły w oka mgnieniu.

 

http://data.primeportal.net/apc/pallas/challenger_2/Brit10.jpg

 

Koledzy modelarze często zapominają, ze współczesne czołgi są o wiele żwawsze niż pojazdy z 2 wojny. Poruszają się z większymi prędkościami i są o wiele zwrotniejsze. Poszukaj w sieci fotek Leopardów, Chieftainów, Abramsów itp ze zdjętymi fartuchami i zobacz, że górna taśma jest napięta. No wyjątki się zdarzają jak T-55 chociażby.

Wyjmij jedno ogniwko i naciągnij gąski. A tak szczerze to Ci polecam w ogóle nie robic górnej taśmy I tak jej nie będzie widać . "Zawiń" tylko kawałek za kołem napinającym i napędowym i połącz końce długim drucikiem. I tak pod fartuchem nic nie widać. Ja w ten sposób obdzieliłem 2 kompletami Friulków 3 modele ha ha ha.

Życzę owocnej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzieki Pawle za tą krytyke. Przyczepiłeś się akórat do zdjęcia na którym jest friul z tą samą liczbą ogniw co gumowa gąska od Tamki. Zostanie ona przerobiona i będzie mieć jedno ogniwo mniej. Tak jak lewa strona, choć musze sprawdzić jeszcze jak będzie leżeć krótsza o jeszcze jedno ogniwo.

Co do naciągniecia to nie mam pewności czy ma być na sztywno. Z resztą sam zobacz:

 

W momencie gddy wyjeżdża z garażu gąska zwisa sobie swobodnie lecz nie jak na zdjęciu do którego masz zastrzeżenia.

Wracam do pracy jak będzie coś więcej do pokazania zamieszcze fotki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Pawle za tą krytyke. Przyczepiłeś się ....

 

Nie krytykuję i nie czepiam się. Nie jest moją intencją krytykować kolegów po próżnicy. A co to ja jakiś Mistrz jestem ? ;-))) Po prostu ta "gąś" wydała mi się za luźna. Ale na filmiku faktycznie taka jakaś pofalowana. Aż dziwne, ze nie spadnie podczas jazdy. Proszę abyś moich uwag nie odbierał jak pustej, cierpkiej krytyki. Sam niedługo ruszam z moim "Challusiem" i się tylko przyglądam. Życzę miłej pracy i super efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.