Skocz do zawartości

M3A1 Stuart - Academy 1/35


mae

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji, że moja wrześniowa diorama jest na ukończeniu postanowiłem zrobić sobie coś dla relaksu. Stuart zawsze mi się podobał, a zestaw Academy z pewnością pozwoli cieszyć się radością sklejania.

 

_MG_2411.JPG\

 

Postępy:

 

_MG_2397.JPG

 

_MG_2398.JPG

 

_MG_2407.JPG

 

_MG_2409.JPG

 

_MG_2404.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Aktualizacja :] Upodabniam go troszkę do M3A1, a więc do usunięcia poszło sporo nitów i kilka spawów zostało dorobione. Gąski już złożone, troszkę było szpachlowania :/ Wnętrze z grubsza pomalowane. Nie ma obić, pigmentów też na ten moment nie użyłem.

 

_MG_2603.JPG

 

_MG_2604.JPG

 

_MG_2608.JPG

 

_MG_2609.JPG

 

_MG_2610.JPG

 

_MG_2611.JPG

 

Dodatki:

 

IMG_2615.JPG

 

Lufy Browninga RB model, lufa w pokrowcu od Panzerart i mocowanie browningów od Eduarda. Zamówiłem blaszkę edka do Stuarta, zobaczymy czy sklep, w którym ją zamówiłem sprowadzi ją zanim znudzi mi się czekanie, w przeciwnym wypadku mocowanie karabinu mam, a resztę zrobię sam.

 

I tobołki od Blackdoga:

 

IMG_2617.JPG

 

Całkiem fajne, tylko dlaczego kanistry nie mają rączek? :/

 

Mam też zestaw figurek Miniartu:

 

35126.jpg

Zdjęcie ze strony producenta.

 

Tu można zobaczyć inbox.

 

Nadadzą się do Tunezji 1942?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego kanistry nie mają rączek? :/

 

Pewnie dlatego, że byłoby to techniczne niemożliwe do odlania w taki sposób, by była przestrzeń pomiędzy nimi a kanistrem.

Obserwuję i podpatruję, mam ten model od lat sklejony z zestawu Tamiya, który mam zamiar odrestaurować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzałki z opisem to świetny pomysł, myślę że dodają porządku w relacji, która i tak jest wzorowa przeprowadzona.

Model czysto sklejony, ciekawe dodatki. Jak będzie wyglądać podstawka, skoro lufa jest w pokrowcu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrowiec fatalny reszta idzie bardzo dobrze(biorąc całą masę błędów merytorycznych we wnętrzu)ale jak się człowiek tym nie martwi to model jest całkiem przyzwoity.

 

A jakieś uwagi merytoryczne, czemu pokrowiec jest fatalny?

 

W mojej ocenie produkt Panzerart jest naprawdę dobry, rzeźbie nie mam nic do zarzucenia, odlew bez żadnych bąbelków, nie pokrzywiony, nie wygląda jak skarpeta zarzucona na lufę... Co tu można więcej chcieć? Tzn. wiem co - niższej ceny :P

 

Co do wnętrza to myślę, że jest całkiem poprawne. O ile dla M3 (Honey jest wydawany jaki osobny produkt Academy) byłoby faktycznie błędne, bo M3 nie miało kosza wieży i przez to wnętrze zupełnie inaczej wyglądało, to dla M3A1 jest poprawne, choć uproszczone. Na tyle co widać przez otwarte włazy to myślę, że wystarczy

 

Gorzej jest z częścią zewnętrzną. Model z pudła nadaje się jako hybryda M3, a więc czołg produkowany w trakcie okresu przejściowego między M3, a M3A1. M3A1 były spawane, więc trzeba usunąć wiele nitów, a tył późniejszych wersji seryjnych był zaokrąglony, wyglądał inaczej niżeli ten w pudle, co nie oznacza, że nie było spawanych M3A1 z "tradycyjnym" tyłem. Problemy podwozia i wymiary czołgu pomijam, można o tym poczytać w sieci.

 

Jak ktoś chce zbudować model prosto z pudła, to najłatwiej zrobić hybrydę w służbie Rosjan, tyle, że wówczas trzeba się upewnić, czy góra pokrywy nad silnikowej wygląda faktycznie na pokrywę diesla, bo przynajmniej jedna kalka pasuje chyba właśnie do wersji dieslowskiej.

 

Pewnie łatwiej jest w przypadku M3 Honey - tam wystarczy zamknąć wszystkie włazy, aby nikt nie miał dostępu do wnętrza i powinno się osiągnąć całkiem poprawny model.

 

Jak będzie wyglądać podstawka, skoro lufa jest w pokrowcu?

 

Podstawka będzie przedstawiać czołg w postoju, obrzucony bambetlami z dodatkowymi bocznymi zbiornikami na paliwo. Pozoranci mają dość statyczne pozy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Groteskowo mało powiedziane ale cóż... prawdziwy też tak miał co do wad

-zły ksztalt skrzyni biegow

-wykonanie przegrody pomiędzy przedzialem bojowym a silnika

-brak elementow naprowadzania dziala(w tej wersji odbywało się to ręcznie

-nie poprawne uchwyty zasobników

i kilka mniejszych ale jak napisałem chcąc wykonać ten model można to zrobić i z tymi elementami(chyba że ktoś się lubi bawić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Groteskowo mało powiedziane ale cóż... prawdziwy też tak miał co do wad

-zły ksztalt skrzyni biegow

-wykonanie przegrody pomiędzy przedzialem bojowym a silnika

-brak elementow naprowadzania dziala(w tej wersji odbywało się to ręcznie

-nie poprawne uchwyty zasobników

i kilka mniejszych ale jak napisałem chcąc wykonać ten model można to zrobić i z tymi elementami(chyba że ktoś się lubi bawić)

 

Dobrze, że wymieniłeś te braki, przyda się ta lista na przyszłość Na szczęście większość z tych problemów i tak nie widać przez włazy, a dostarczone wnętrze spokojnie pozwala je otworzyć.

 

Pokrowiec faktycznie wygląda oryginalnie, ale to moim zdaniem na plus. Kwestia gustu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 4 weeks later...
  • 1 year later...

Mało czasu na modelarstwo, ale wątek wiecznie żywy Zamierzam dobić do finału hehe.

 

Aktualizacja:

 

_MG_3308.JPG

 

_MG_3309.JPG

 

_MG_3310.JPG

 

_MG_3311.JPG

 

_MG_3313.JPG

 

_MG_3314.JPG

 

Model już właściwie posklejany, włazy mam przygotowane też. Niedługo malowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.