Skocz do zawartości

Panzer III lang razy trzy 1/72


Pawel90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Merkava ma przerwę w produkcji, chciałbym poprowadzić jednak warsztat mojego ulubionego modelu - Panzer III z Revella w 1/72.

 

51265883.jpg

 

Od prawej: Ausf. M, L, J.

 

Do każdego mam zamiar zamontować lufkę z RB i liny holownicze. Zastanawiam się co mógłbym łatwo wytworzyć a co mogłoby leżeć z tyłu na pancerzach.

 

Ausf.M bierze udział w konkursie na jednym konkurencyjnym forum.

 

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odzew.

 

Nowy aparat, uczę się robić na nim zdjęcia, ale chyba dam bardziej ogarniętej osobie robić następnym razem te zdjęcia.;)

 

eMcia dostała ciut krągłości w postaci kółeczek:

47902502.jpg

 

a J ciut się przybrudziło i zaokrągliło:

43069128.jpg

16494682.jpg

 

Popatrzyłem sobie jak farba kryje lufkę i żywiczny zasobnik, na dniach dostanie więcej kolorku.

 

Takie małe pytanie - czy ma ktoś może kalkę z godłem 24 Dywizji Pancernej w tej skali? Bo jak widać bardzo by się przydała takowa, by realizm podtrzymać.

 

Niedoróbki które wyglądają jak niedoszlifowane są już poprawione, foto wyciągnęło to baaaardzo dokładnie i brutalnie.;)

 

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania, chociaż jestem świadom że foto nie są dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zdjęć to przede wszystkim zmień tło na jednolite białe i zobaczysz że będzie dużo lepiej bo zdjęcia nie są wcale złe, tylko te tło. Z lufami metalowymi zawsze mam problem. Delikatne uderzenie i farba odłazi. Jest ponoć metal primer, ale jeszcze tego nie testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienię tło i wstawię dziś fotki L na białym tle, zobaczymy, może wreszcie moje foto będzie dobre.

 

42136643.png

źródło: wikipedia

Tak wygląda ten znak, mam nadzieję że będziesz takową kalkę miał.

 

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, trudno, na konkurs w Olsztynie raczej nie będzie miał tych kalek, później może uda się jakoś je dodrukować.

 

Szkoda że nikt nie robi takich kalek, dla historii Prus Wschodnich bądź co bądź jednostka szczególne ważna i interesująca.

 

Idę wyżywać się na modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

 

Prace przy Panzer III Ausf.J trwają, zaczyna to wyglądać myślę coraz ciekawiej. Musiałem poprawić lokalizację haków znajdujących się na pancerzu, dodałem kilk detali, ciężko to teraz na zdjęciu udokumentować ale mam nadzieję że widać dobrze co doszło.

 

img1656il.jpg

img1661dt.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nikt nie robi takich kalek, dla historii Prus Wschodnich bądź co bądź jednostka szczególne ważna i interesująca.

I tu jesteś w błędzie, choć nie do końca, bo w modelach Fujimi takowe oznaczenia są. I tu muszę wyjaśnić czemu "nie do końca". Otóż kalki są przeznaczone dla modelu w skali 1:76. Jeśli jesteś chętny to pisz na PW. Ile tego potrzebujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo bierzesz kawałek rurki plastikowej odpowiedniej średnicy i kawałek drucika. może nie będzie tak fachowe ale można osiągnąć niezły efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

albo bierzesz kawałek kartonu wycinasz z niego szablon podobny do tego co pokazał Wosiek z zestawu Part-a wycinasz składasz na "sucho", jeśli jest ok to wycinasz taki z cienkiej blaszki dno po określeniu średnicy koła wycinasz wycinakiem do skór, z cienkiego drucika dorabiasz nosidło i wiadro gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boju nad Panzerami ciąg dalszy, wciągnęła mnie robota nad wersją J, można by powiedzieć że całe moce produkcyjne skierowane są do produkcji tego modelu.

91012676.jpg

75719256.jpg

Moje ulubione ujęcie, nie mogę tylko ostrości złapać na cały pojazd :(

69095018.jpg

I w towarzystwie Pz.III wykonanego przez moją dziewczynę:

32155825.jpg

 

Nie do końca podoba mi się faktura pancerza po pomalowaniu, tak jakby za grubo było, na żywo tego tak nie widać, ale aparat bezlitosny jest, muszę pomyśleć co z tym fantem zrobić.

 

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz tak w szczegoly wchodzic, to MG42 nigdy nie byly tam montowane (Kugelblende)

Zmien na MG34

 

pzdr

 

Dzięki za tą uwagę, powiem szczerze że nie sprawdziłem wersji tylko przekleiłem MG które miałem w Pz.Kpfw.IV Ausf.F2 Dragona i stąd ta głupia pomyłka, poprawię to dzisiaj. Jeżeli coś jeszcze jest takiego wartego uwagi bądź większej poprawki to proszę o uwagę jak z tym MG.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace jakoś idą, gąsienice wymagają interwencji, ponieważ farba ciut się przecierać zaczęła (chciałem potraktować je metalizerem zanim farba na dobre wyschła, stąd te brzydkie coś), doszły kalki (dzięki Wosiek! ), jutro sido na kalki i malowanie narzędzi itp., a potem najtrudniejszy dla mnie etap pracy, czyli wszelkie washe, brudzingi itp.

 

23278106.jpg

23316911.jpg

69389657.jpg

66939295.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję małej pomocy w związku z tym zdjęciem:

panzer010208.jpg

http://www.panzerphotos.com/pictures/00031.jpg

 

Widać na tym zdjęciu jak pozaczepiane są liny holownicze.

Mam więc dwa pytania - jakiej długości powinny być liny zamontowane na Pz.III? I drugie - gdzie powinny znajdować się drugie końce tych lin, niewidoczne na fotografii?

 

Jeśli ktoś jest w stanie jakkolwiek pomóc mi w tych sprawach to bardzo bym prosił o podzielenie się wiedzą.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.