Skocz do zawartości

Sturer Emil - Trumpeter - 1:35


Stojkovic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nabyłem do dokończenia legendarnego Sturera Emila dzięki uprzejmości kolegi Vox.

 

Bara wygląda tak:

 

2pt6o1d_zpskfbwx7gf.jpg

x277sg_zpsw02wmvfa.jpg

waozmu_zps0rzqef1r.jpg

15gru4l_zpsk28snsp1.jpg

10msa50_zpslajip9ql.jpg

6gx2yf_zpsvwcifnfn.jpg

2rmpr8p_zps3hmmwrho.jpg

2mn3lv9_zpsosjub8dx.jpg

2kofpz_zps3xgyx4su.jpg

2iqhe8o_zpssskgbwob.jpg

14l2frr_zpsuh34ivsi.jpg

 

Teraz podstawowy problem, brak do niego kalek. Czy ktoś posiada takowe z zestawu Trumpetera i odstąpi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Witam,

 

Model pomalowany wstępnie kolorem bazowym. Teraz czeka mnie zabawa z malowaniem wnętrza i narzędzi i cały proces weatheringu.

Bardzo dziękuje za pomoc przy kalkach forumowemu koledze, bo bez tego model stałby i czekał az takowe znajdę gdzies na giełdach, festiwalach itp...

 

DSC04742_zpspcfjwnud.jpg

DSC04743_zpsbnyjmbx7.jpg

DSC04744_zpsn22zxs90.jpg

DSC04745_zpsdujtbfju.jpg

DSC04746_zpssbfz6xa5.jpg

DSC04750_zpsui9stux7.jpg

DSC04751_zps5ufpinww.jpg

 

Co do zdjęć, to musze zmienić tło i oświetlenie bo wychodzi to koszmarnie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojtam Ojtam

 

Jest git.

Będę z uwagą obserwował bo to jeden z mojej listy, którego muszę mieć

Mam "ambitny" plan z czasem posiadać wszystkie typy giermańskich niszczycieli (nie będę się bawił we wszystkie odmiany), a Steurera bardzo lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nieco mniej modulowałem, ale suma summarum zanikało to bardzo mocno w późniejszych procesach.

 

Każdy model to pewna niewiadoma co do efektu końcowego. Tak wielka bryła jak Emil az prosiła się o nieco szaleństwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lufa wlozona jedynie do zdjęć żeby pokazać modulacje. Jeszcze nie jest wklejona wiec będzie równo. Dzięki za czujność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przy okazji malowania drewnianej podłogi pomyślałem, że wykorzystam okazję do tego, by podzielić się moim rozwiązaniem na odwieczny problem wykonywania realiztycznie wyglądającego drewna na modelach.

 

Od biedy można pomalować na brąz i olejami młócić.

Jednak na rynku jakiś czas temu pojawiły się różne zestawy dedykowane do tego - więc pomyślałem, że zamiast przepić, to zainwestuję i zobaczę czy to coś jest warte, czy czysta propaganda...

 

Poadło na zestaw Lifecolor - weathered wood.

DSC04782_zpsni21ssbl.jpg

 

Rozpocząłem od najciemniejszego odcienia - Wood warm dark shade jako bazowego koloru prosto na podkład z pędzla.

DSC04758_zpsvipbw1xm.jpg

DSC04762_zpskd1qqwqv.jpg

Kolejny krok to użycie nieco jaśniejszego odcienia stanowiącego właściwy kolor bazowy - Warm base color

DSC04763_zpsmadghsqa.jpg

Krok trzeci to zarazem odcień pozwalający na utworzenie pierwszej warstwy słojów - Warm light shade - ja wykonuje je za pomocą malowanie cienkich linii i smug na obiekcie w pozycji horyzontalnej.

DSC04765_zpsynrvuwtc.jpg

Krok czwarty to powielenie smug jaśniejszym odcieniem - Warm Light shade 2

DSC04771_zps2ybd3wnp.jpg

Następnie wykorzystując piąty kolor - czyli Cold base colour - wykonuje wystrzępienia i obwolutę drewnianych elementów - tam gdzie mogłoby się drewno lekko powycierać, porysować i uszkodzić. Generalnie na krawędziach.

DSC04773_zpsc7s0tamu.jpg

Na koniec ostatni zabieg to delikatne podkreślenie konturów najjaśniejszym kolorem - Cold light shade

Zdecydowałem się na podkreślenie zarysów od górnej strony (północnej patrząc od przodu pojazdu) by podkreślić i wyciągnąć poszczególne deski.

DSC04777_zpsoayzyph6.jpg

DSC04778_zpszyjmzifg.jpg

 

Oto i efekt końcowy:

DSC04781_zpso7l5rlel.jpg

Używam tego zestawu też do trzonków narzędzi

DSC04780_zps6yuvcycq.jpg

...oraz do skrzyń, beczek itp.

DSC04785_zps1gds7bqf.jpg

Teraz tylko wystarczy na całość natrysnąc lakier i wash, który doskonale nam ujednolici kolory i zgra wszystko w efektowną całość.

Jak dla mnie efekt jest realistyczny i wiarygodny i co więcej ciekawy dla oka.

 

Jednym słowem fajny zestaw do drewna dla kogoś, kto raz na zawsze chce mieć wszystkie odcienie dobrane właściwie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście to bardzo dobre rozwiązanie, w końcu nie trzeba się będzie dużo zastanawiać jakich odcieni używać do drewnianych elementów, mi to zawsze sprawiało problem. Będzie możliwość dużej powtarzalności wykonywanej imitacji drewna z drugiej strony to jak damy troszkę inny wash to efekt się zmieni. Popraw trzonek siekiery, jest niedomalowany na styku z błotnikiem (ach te zdjęcia w powiększeniu, widać na nich to co gołym okiem na modelu jest prawie nie widoczne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meser, ciebie mieć w swoim wątku to prawdziwe wsparcie!

 

Dzięki za fotki.

 

Co do opinii i komentarzy, to wielkie dzięki, bo nie wiedziałem, czy ogólnie malowanie się na forum przyjmie.

Co więcej farby z Lifecolor naprawdę ułatwiają wiele rzeczy i chętnie pomogę innym w tym, w czym sam miałem jeszcze niedawno problem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam świątecznie życząc wszystkim spokojnych Świąt Wielkanocnych i mokrego Dyngusa

 

Kolejne postępy w pracach nad Emilem.

Kalki otrzymane od kolegi Greifa siadły elegancko

Teraz tylko satyna i lecimy z washem i resztą efektów.

DSC04788_zpsg5nyzzsi.jpg

DSC04792_zps0edcdxg0.jpg

DSC04795_zps8qvfvfb3.jpg

DSC04796_zpsjxzzzfnz.jpg

DSC04799_zps1ks0izag.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne zabiegi na modelu czyli wash i trochę olei.

Teraz przyjdzie kolei na pigmenty i jeszcze więcej olejnej zabawy.

 

Na początek zbliżenia na deski

 

DSC04804_zpsod977xyc.jpg

DSC04808_zpsn9gr91bm.jpg

DSC04812_zpslxy6liej.jpg

DSC04816_zpsxelgsu7x.jpg

DSC04817_zpsrpu90kcz.jpg

DSC04822_zpshy2gag2b.jpg

DSC04823_zpsvgejdeng.jpg

DSC04828_zps08rk9iel.jpg

DSC04829_zpsoenrnnck.jpg

DSC04831_zpsdqfd5jz3.jpg

DSC04833_zpsyyhttnyv.jpg

Powoli w głowie powstaje wizja podstawki. Na razie figurant bez głowy na zachętę :P

DSC04834_zpshiywpfqx.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.