Skocz do zawartości

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli


Maciek007

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę wszystkich o radę ,mam nico szalony plan zrobienia scanii low-entry na bazie scanii r z italeri ,niestety mam do dyspozycji tylko dach topline .

Jeśli wierzyć tym planom scania low entry z dachem topline istnieje jednak nie mogę znaleźć fotki takiej scanii więc nie wiem czy w ogóle taka jest ?

http://images17.fotki.com/v10/fileGBfk/fc140/1/117425/1071483/1427230f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plexi na pewno będzie lżejsze i wygodniejsze

hej.

Robię sobie gablotki samodzielnie już od jakiegoś czasu.

Chociażby z tego powodu, że model powstaje u mnie miesiącami, więc kurzy się jak ... piiiip .....

 

Materiał to pleksi 3 mm (dla małych modeli nawet 2 mm) nacinana nożem do tapet i łamana.

Następnie krawędzie łączenia fazuję i kleję (próbowałem łączyć bez fazowania, ale dużo słabiej się trzyma). Tak powstaje "klosz".

Podstawki wycinam ze spienionego PCV (taka biała matowa), doklejam od spodu nóżki i tulejki/nakrętki do dystansowego mocowania płyt głównych w komputerach. Następnie na wysokości tych nakrętek wiercę otwory w kloszu do przykręcam go do podstawy (używam śrubek od mocowania dysków komputerowych).

Za jednym zamachem mam gablotę przeciwkurzową, transportową i wystawową.

 

Pozdrowionka

ZzB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę wszystkich o radę ,mam nico szalony plan zrobienia scanii low-entry na bazie scanii r z italeri ,niestety mam do dyspozycji tylko dach topline .

Jeśli wierzyć tym planom scania low entry z dachem topline istnieje jednak nie mogę znaleźć fotki takiej scanii więc nie wiem czy w ogóle taka jest ?

http://images17.fotki.com/v10/fileGBfk/ ... 27230f.jpg

 

Scania%25252520Low%25252520Entry%25252520Cab%25252520Chassis%25252520med%25252520res.jpg

 

o coś takiego Ci chodziło?? to za proste by było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wersji low entry (czyli niski próg, wejście) nie ma wysokiego dachu, wersja top line to poprostu najnowszy (najwyższy) mogel danej wersji.

jeśli sie zastanowić to tak:

-low entry jest po to aby wysokość składu nie była wyższa niż (wartości nie znam) krótkodystansowce

-top line, czyli duże dwu pryczowe kabiny mają wejście wyżej, bo są to zazwyczaj długodystansowce i potrzebna wygoda dla kierowców

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z serii R to znalazłem low entry z kabiną Highline. Po Topline ani widu ani słychu. Kto wie czy to nie było robione na jakieś indywidualne zamówienie więc stąd śladowa ilość takich ciężarówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z serii R to znalazłem low entry z kabiną Highline. Po Topline ani widu ani słychu. Kto wie czy to nie było robione na jakieś indywidualne zamówienie więc stąd śladowa ilość takich ciężarówek.

 

a kolega to fotek powyżej to nie widzi?? nie ma takowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak się odniesiecie do rysunku który mam w linku ? Tam jak byk jest wysoka kabina

A fotki takiego pojazdu nie można znaleźć

 

Na wszystkich stronach www scani jest tylko low, normal, highline, o topline nie wspominaja link. natomiast na bodybuilder jest kabina oznaczona jako cp19 frontline ale z dopiskiem RHD only link.

Moim zdaniem nikt Cie nie zje za zbudowanie modelu bez zdjecia, tymbardziej ze masz rysunek techniczny takiego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak się odniesiecie do rysunku który mam w linku ? Tam jak byk jest wysoka kabina

A fotki takiego pojazdu nie można znaleźć

 

Na wszystkich stronach www scani jest tylko low, normal, highline, o topline nie wspominaja link. natomiast na bodybuilder jest kabina oznaczona jako cp19 frontline ale z dopiskiem RHD only link.

Moim zdaniem nikt Cie nie zje za zbudowanie modelu bez zdjecia, tymbardziej ze masz rysunek techniczny takiego auta.

 

 

Seba ma racje, a ja przepraszam, niewziąłem pod uwage wyspy na której istnieje "brak wysokości maksymalnej";) stąd tam lory trój kontygnacyjne ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plexi na pewno będzie lżejsze i wygodniejsze

hej.

Robię sobie gablotki samodzielnie już od jakiegoś czasu.

Chociażby z tego powodu, że model powstaje u mnie miesiącami, więc kurzy się jak ... piiiip .....

 

Materiał to pleksi 3 mm (dla małych modeli nawet 2 mm) nacinana nożem do tapet i łamana.

Następnie krawędzie łączenia fazuję i kleję (próbowałem łączyć bez fazowania, ale dużo słabiej się trzyma). Tak powstaje "klosz".

Podstawki wycinam ze spienionego PCV (taka biała matowa), doklejam od spodu nóżki i tulejki/nakrętki do dystansowego mocowania płyt głównych w komputerach. Następnie na wysokości tych nakrętek wiercę otwory w kloszu do przykręcam go do podstawy (używam śrubek od mocowania dysków komputerowych).

Za jednym zamachem mam gablotę przeciwkurzową, transportową i wystawową.

 

Pozdrowionka

ZzB

Witam

Dziękuje za porade i poproszę o jakieś fotki gablotek na maly107@wp.pl

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plexi na pewno będzie lżejsze i wygodniejsze

hej.

Robię sobie gablotki samodzielnie już od jakiegoś czasu.

Chociażby z tego powodu, że model powstaje u mnie miesiącami, więc kurzy się jak ... piiiip .....

 

Materiał to pleksi 3 mm (dla małych modeli nawet 2 mm) nacinana nożem do tapet i łamana.

Następnie krawędzie łączenia fazuję i kleję (próbowałem łączyć bez fazowania, ale dużo słabiej się trzyma). Tak powstaje "klosz".

Podstawki wycinam ze spienionego PCV (taka biała matowa), doklejam od spodu nóżki i tulejki/nakrętki do dystansowego mocowania płyt głównych w komputerach. Następnie na wysokości tych nakrętek wiercę otwory w kloszu do przykręcam go do podstawy (używam śrubek od mocowania dysków komputerowych).

Za jednym zamachem mam gablotę przeciwkurzową, transportową i wystawową.

 

Pozdrowionka

ZzB

Witam

Dziękuje za porade i poproszę o jakieś fotki gablotek na maly107@wp.pl

 

Pozdrawiam

 

 

Fotkami podziel się tutaj, a najlepszy byłby osobny poradnik zamieszczony w odpowiednim dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kolegow, ktorzy robili kiedys przerobki/poprawki modeli Estetyka/Ruch w skali 1:72.

 

Chcialbym z tej serii docelowo stworzyc kilka ambulansow. Udalo mi sie dostac Warszawe 223 Kombi, chce ja w najblizszym czasie przerobic na "konia roboczego" Pogotowia sprzed epoki Nysy.

 

Niestety nie mam pojecia, jak ja bezpiecznie rozlozyc (chcialbym ja wyposazyc w srodku). Czy macie jakies bezpieczne patenty, czy doradzalibyscie raczej zostawic ten model jak jest i zrobic go tylko na zewnatrz?

 

I przy okazji, u kogo moglbym zamowic ladne kalkomanie, jesli dysponuje tylko kilkoma zdjeciami pojazdu?

 

Z gory dziekuje za pomoc.

 

Pozdrawiam

 

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

 

Próbował ktoś już może malować czarnym atramentem / tuszem kreślarskim? Jak piszemy piórem, to wydaje się być przezroczysty po nałożeniu. Dałoby radę przyciemniać takim chałupniczym sposobem np. szyby w samochodzie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie uznacie, że idę na łatwiznę ale poszukuję parę słów odnośnie "gry wstępnej" przy modelach motocykli w skalach 1:12. Modelarzem jestem początkującym, póki co prowadze warsztat 5 modelu. Jednak następny planuję motocykl - już wybrany, stosunkowo łatwy, Yamaha YZR'500 Tamiya ze względu na niską cenę, małą ilośc kalkomanii i jednolitą kolorystykę. Oto ten model: http://www.tamiya.com/english/products/14088factory/factory.htm

 

Problem jednak zaczyna się, czy jestem gotowy? Aerografu nie posiadam, model chce pomalować sprejami tamiya, (sprej czarny i czerwony ew. i biały?), i będę musiał resztę domalować farbkami, model nie musi wiernie odwzorowywać oryginału - nie jestem jeszcze tak doświadczony by się tak bawić w wykupienie wszystkich farb, które będą kosztowały grubo ponad 100zł, czy powinienem wykupić całą gamę farbek podanych w instrukcji? Czy niektóre mogą przeoczyć? Jak tak to które? Wiem, że do zestawu muszę kupić specyfik do kalkomanii, ale natknąłem się na opisy ludzi, gdzie ludzie po nałożeniu koloru kładą po 7-8 warstw lakieru bezbarwnego i kładą polerkę, czy jest to do wykonania bez aerografu i jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vwmen właśnie parę dni temu odebrałem od szklarza szklane na osobówki.

Za 13 sztuk, w tym 10 sztuk do modeli 1/18 (wymiar dł/szer/wys około 34/18/15cm) i 3 sztuki na 1/24 (23/11/12cm) z lustrzanym tyłem, szkło 4mm, zapłaciłem 240pln.

Kiedyś zrobiłem jedną z plexi i stwierdziłem, że nie warto. Oszczędność forsy niewielka, czasu trochę trzeba poświęcić, brak lustra, podatna na zarysowania i matowienie. A jedyny plus to masa - plexi jest sporo lżejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.