Skocz do zawartości

Bismarck Pytanie?


KRL

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie wiem że pytanie pewnie wyda sie śmieszne ale pierwszy raz wziąłem sie za budowę okrętu i w zestawie który mam nie ma kalkomanii lub masek.

 

Chcę wykonać model Bismarcka w momencie ostatniego rejsu, według instrukcji nie ma na pokładzie sfastyk na dziobie i rufie na zdjęciach wraku widać ewidentnie że są więc z takowymi okręt została zatopiony.

Czy są takie elementy zestawowe (dodatkowe kalki, maski) czy trzeba dorobić je samodzielnie? Na fotkach w tym kamuflażu raz są wspomniane znaki raz nie i już nie wiem czy powinny być choć jak wspomniałem fotki wraku pokazują że zatopiony został z takowymi.

 

Chodzi mi o oznaczenia na pokładzie zaznaczone czarnymi kołami:

 

bism41fiord_zpsb0mceloa.jpg

 

Model skala 1:350

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skali 350 to bym malował swastyki. Są już dość sporych rozmiarów. I póki nie będziesz chciał zawieźć modelu do Niemiec czy Austrii to nie masz się czego bać. Swego czasu wywożąc model Z-32 do Niemiec swastykę na dziobie zakleiłem i nikt się nie przyczepił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tutaj cię teraz przywało. Mam nadzieję że będzie warsztat, bo twoje prace są świetne a sam Bismarck z Revell na składzie więc chętnie zobaczę warsztat.

 

 

Na warsztat zdecydowanie zbyt póżno, przy moim tempie budowy modeli ledwo rozpocząłem a tu już koniec.

Może następny jak będę skłądał Hood'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie fotki pojawią się w odpowiednim czasie jednak na tą chwile mam dość okrętów i wracam do F-9 w skali 1:32

Hola, hola, a galeria F-18

 

 

Napisałem w warsztacie że w najblizszym czasie nie będzie mam remont w domu i nie mam jak rozstawić lamp, parasolek i tła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoc swastyki mozna dobrac z kalek do samolotow 1/48

Temat zacny szkoda ze bez warsztatu

 

 

Rozpocząłem już pracę nad sfastykami - wykonam to ręcznie nie będę szukał dwóch kalkomanii ale serdeczne dzięki za podpowiedz.

Warsztatu na razie nie ma sensu robić ponieważ z okrętem błądze w ciemności okazuje się że jest to trudniejsza strona modelarstwa a już napewno błędem było wykonanie okrętu tak jak samolotu.

 

A więć sklejenie wszystiego a dopiero póżniej składanie desek pohładu itd. Wymęczyłem się strasznie ale za błędy się płaci - natomiast nauka nie pójdzie w las.

 

W tej chwili wygląda to tak:

 

20161104_172729_zps3lp9pmlk.jpg20161104_172740_zpsqoudmnhs.jpg

 

Teraz czas na relingi - czyli blaszki których nie znoszę póżniej doklejenie drobnych części i lakier bezbarwny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Kurde, coś mi nie pasuje ten pokład drewniany, wygląda jakby był przesunięty, coś jest nie tak...

Czy ten pokład jest dedykowany do tego modelu, czy dobrałeś inny

 

Pozdro

 

Ma, zaczął od rufy nie zostawiając miejsca na grubość poszycia. A od dziobu wygląda to dziwnie, bo nie widać rynny, w której idzie łańcuch i brak kawałka pokładu doklejonego:

94077528428592726560.jpg

 

Inna sprawa, że zapomniałeś poodcinać forniru w miejscach, gdzie są np. włazy. Co do swastyki: w momencie wpłynięcia do Korsfjordu został wykryty przez samolot RAFu, swastyka po tym zdarzeniu została zakryta celem utrudnienia identyfikacji. Jedna teoria, że została potem zdjęta (Encyklopedia Okrętów Wojennych), druga, że zostało tak aż do zatopienia, a płachta, którą ją zasłonięta zwyczajnie odpłynęła.

Nie głupim jest więc podejście, aby swastykę wymalować i ją zasłonić kawałkiem materiału ;)

P.S. zmalowanie, które wkleiłeś nie jest z dnia zatopienia, ani nawet ostatniego rejsu. Pasy zostały zamalowane na szaro, choć lekko przebijały spod farby:

(bitwa z Hoodem)

bism41.gif

 

(Możliwy wygląd w momencie zatopienia, nie ma zdjęć z potwierdzeniem, ino zapiski)

bism41yellow.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.