Skocz do zawartości

P-47D-30 THUNDERBOLT 1:72 Revell


dawid xd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciał bym Wam przedstawić warsztat mojego nowego modelu o nazwie P-47D-30. (Przepraszam za jakoś ale jest)

 

To co zrobiłem wczoraj :

Skleiłem wszystkie bomby jakie są możliwe, pomalowałem 1 raz

kadłub w środku, kokpit,i podstawkę pod zegary. Niedługo dam 2 warstwę.

zdjcia0183.jpg

zdjcia0171l.jpg

zdjcia0169.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 145
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

rafik1213... jeśli kolega dawid chce ulepszać swój warsztat, NIEZBĘDNE do tego są dobre, czytelne zdjęcia - tu niestety ich brakuje...

Swoją drogą, Ty też mógłbyś trochę nad nimi popracować...

 

pzdr.

 

P.S: Założę się, że któryś z Twoich przyjaciół dawidzie ma aparat. Ładnie poproś, a dostaniesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainwestowałem w aparat raczej w fona z 8 mp

 

Tylko jedna sprawa, te 8 mega pixeli w fonie może Ci g*wno dać jak byś chciał robić zdjęcia typu makro czy coś, co jak co, ale aparaty w telefonach to bardziej gadżet niż coś do pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy, nie każdy jest finansowo dobrze sytułowany... Nie ma aparatu, trudno, na pewno chciałby wstawić lepsze fotki !!

 

Teksty tego typu są poprostu chamskie...

 

 

" Te foty sa tragiczne. Niestety, ale zrob cos zeby byly inne, lub sobie odpusc. "

 

Pamiętaj drogi kolego, żeby pewne uwagi puszczać mimo uszu, bo jak na każdym forum są ludzie którzy rzeczywiście mają coś ciekawego do powiedzenia, i tzw. trole.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj D A W I D

Koledzy zapewne mieli na myśli to, ze zakładając temat warsztatowy chcemy podzielić się zdjęciami. Jeśli są one kiepskie i niewiele przedstawiają (nie ważne czy z powodu braku pieniędzy, czy lenistwa) nie warto zakładać tematu. Oczywiście raz nie zrobi różnicy, ale notoryczne nadużywanie wzroku reszty forum jest raczej złą rzeczą.

 

Pozdrawiam i następnym razem odezwę się, coś poradzę, jak zobaczę lepsze zdjęcia. Pozdrodawid xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak post pod postem. Ale za sobą mam już kokpit cały i całe malowanie kadłub ( w środku). Wszystko ładnie pasuje. Polubiłem Revella . Zegary pomalowałem całe na czarno i przejechałem lekko farbą srebrną. (słuchy pędzel), Guziki pomalowałem na czarno a wajchy na czerwono,pasy na brązowo, sprzączki na srebrno, kokpit cały na zielono (Olive Drab)

Fotki tego co zrobiłem :

 

zdjcia0120e.jpg

zdjcia0125y.jpg

zdjcia0109y.jpg

zdjcia0112p.jpg

 

Bomby sklejone niedawno :

zdjcia0141.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak, to co udało mi się zobaczyć to:

-cholernie krzywo sklejone połówki kadłuba

-dziury, mam nadzieje że zaszpachlujesz

-mi się wydaje że silnik powinien być na gun metal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak malujesz silnik to nie cały na srebrno. Tylko albo cały na gunmetal. Jak nie masz to na srebrno z domieszką czarnego nie bój sie mieszać kolorów. Jak już ci gunmetal wyschnie to mocno rozcieńczoną czarniutką farbą(tzw. wash.) zapuszczaj zagłębienia w silniku będzie o niebo lepiej. Sklejałem ten model i o ile pamiętam to aż takich nierówności w kadłubie to nie było. Spasuj części sto razy zanim posmarujesz klejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zwróć większą uwagę na wycinanie części z ramek. Na 3 zdjęciu widać duża dziurę po części z ramki. Poczytaj sobie poradnik reggy'ego pt. podstawy modelarstwa jak i tajniki modelarstwa kieruj się tym na co dzień.

Ale po zdjęciach kokpity jak i całej kabiny powiem że nie jest źle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklejałem ten model i o ile pamiętam to aż takich nierówności w kadłubie to nie było. Spasuj części sto razy zanim posmarujesz klejem.

 

Mniemam że chodzi Ci o tą "fale" na 1 i 2 zdjęciu, miałem taki model w ręku i powiem że to nie jest nie równość, jest gładko, to tylko tak wygląda. Nie wiem dlaczego to tak powstaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.